R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Powiat Kolski

Inspekcja sanitarna podsumowała letni wypoczynek w powiecie

09-09-2021 18:00 | Źródło: PSEE Koło | Wyświetleń artykułu: 2,134 | Komentarzy: 0

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kole informuje, iż na terenie powiatu kolskiego zarejestrowano 5 turnusów półkolonii letnich w miejscu zamieszkania.

Foto:pixabay
R E K L A M A

Podczas wypoczynku, celem zapewnienia bezpiecznych i higienicznych warunków pobytu dzieci i młodzieży skontrolowano obiekty, na których wypoczywało 82 uczestników.  

Placówki wypoczynku letniego oferowały dla uczestników zajęcia integracyjne, zawody sportowe, zajęcia z animatorem, konkursy, warsztaty plastyczne, warsztaty fotograficzne, pogadanki na temat bezpieczeństwa, propagowania zdrowego stylu życia, kształtowania umiejętności współistnienia i współdziałania w grupie rówieśniczej, poznawania wydarzeń historycznych, określania kierunków geograficznych, nabycia przez uczniów określonych nawyków i postaw związanych z dbaniem o zdrowie własne  i innych, wyrabiania umiejętności właściwej organizacji czasu wolnego, ukazywania roli ruchu i czynnego wypoczynku w zachowaniu zdrowia fizycznego i psychicznego, rozwijania kreatywnej osobowości ucznia, wzbogacenia słownictwa i twórczej aktywności, rozwijania uzdolnień plastycznych, tanecznych, ogólnorozwojowych oraz informatycznych, konkurs piosenki, spotkanie z książką – wizyta w bibliotece gminnej, zajęcia na Pływalni Miejskiej w Kole oraz  wycieczki po okolicy „Poznajemy wiejską zagrodę”, do ZOO w Borysewie, do Parku Linowego w Ślesinie, do Uniejowa (Termy, Park Linowy), wycieczka do Westernlandu w Kaliszu. 

W wyniku przeprowadzonych kontroli stwierdza się, iż placówki, w których wypoczywały dzieci i młodzież były właściwie przygotowane, nie odnotowano uchybień sanitarno-higienicznych, a wypoczynek letni przebiegał prawidłowo i bezpiecznie.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze