R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Zdrowie i uroda

Becik dla niemowlaka - czy warto go mieć w wyprawce?

30-11-2021 08:32 | Źródło: partner | Wyświetleń artykułu: 861 | Komentarzy: 0

Kompletowanie wyprawki dla niemowlaka to niewątpliwie jeden z najlepszych momentów podczas oczekiwania na maleństwo. Należy pamiętać nie tylko o estetyce dobieranych rzeczy, ale warto wziąć pod uwagę aspekt praktyczny. Jednym z przedmiotów, który spełnia oba kryteria, niewątpliwie jest becik.

Foto:partner
R E K L A M A

Becik niemowlęcy jako pomoc w początkach macierzyństwa

Pojawienie się dziecka, to dla każdego rodzica niemałe wyzwanie. Utrudnione zadanie mają osoby oczekujące pierwszego dziecka, bowiem ich doświadczenie jest na niskim poziomie i nawet prosta czynność, jaką jest trzymanie dziecka, stwarza problemy ze względu na kruchość i delikatność maleństwa. W tej sytuacji z pomocą podąża becik dla niemowlaka. Mała istotka otulona rożkiem jest bardziej stabilna, przez co podnoszenie i przenoszenie dziecka nie budzi tak dużego lęku. Oczywistym faktem jest, że wraz z upływem czasu, rodzice nabywają wprawy w opiece nad dzieckiem, jednakże na początkowe miesiące życia dziecka becik jest nieocenioną pomocą. Ten prosty gadżet jest niepozorny, a warto go mieć w zasięgu dłoni, ponieważ pełni funkcję pierwszego kocyka, otulacza oraz pościeli. Co więcej – dobrze sprawdzi się nie tylko w łóżeczku lub objęciach rodziców, ale także w wózku czy foteliku samochodowym.

Korzyści dla dziecka wynikające z przebywania w rożku

Dziecko znajdujące się w brzuchu mamy ma dosyć ciasno w swoim otoczeniu. Po przyjściu na świat, warunki otaczające noworodka ulegają znacznej zmianie – dla dziecka nie uchodzą one za bezpieczne. W przywróceniu komfortu psychicznego pomoże becik, umożliwiający ciasne otulenie malucha. Poczucie bezpieczeństwa, które zapewnia kawałek materiału, pozwoli dziecku na szybsze zasypianie. Zapewnia także ciepło, którego w brzuszku mamy nie brakowało. Kolejną korzyścią, płynącą z używania rożka, jest wyciszenie dzidziusia, który jest niespokojny lub też zanosi się płaczem. Co więcej, rodzic w łatwy sposób odłoży do łóżeczka uśpione dziecko. Z tych względów becik niesie za sobą bardzo wiele korzyści dla oby stron.

Jak wybrać odpowiedni becik?

Na rynku dostępnych jest wiele modeli różniących się kolorystyką, wzornictwem czy też sposobem zapinania. Natomiast przy doborze odpowiedniego modelu nie powinniśmy kierować się wyglądem zewnętrznym, ale czymś ważniejszym – rodzajem tkaniny, z którego becik został wykonany. Dla niemowlaków najlepiej sprawdzą się naturalne tkaniny, do których należą bambus, muślin, len oraz bawełna. Korzyścią płynącą z naturalnych włókien niewątpliwie jest fakt, że takie tkaniny nie uczulają i nie podrażniają delikatnej skóry dziecka. Co więcej – są oddychające i przewiewne, dzięki czemu unikniemy kłopotliwych potówek. Dopiero po doborze odpowiedniego materiału, powinniśmy skupić się na walorach estetycznych. Należy przemyśleć także jaki sposób zapinania jest dla nas wygodny – wiązanie na kokardkę czy klasyczny rzep. Niezależnie od tego, jaki becik wybierzemy, korzyści płynące z używania tak prostego przedmiotu są nieocenione.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
Materiał sponsorowany. Redakcja nie jest jego autorem i nie ponosi odpowiedzialności za treści w nim zawarte
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze