R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Sport

Kolska Liga Halowej Piłki Nożnej w końcu zakończona

17-12-2021 14:00 | Źródło: MOSiR Koło | Wyświetleń artykułu: 4,776 | Komentarzy: 0

Balu 30 Company najlepszą drużyną sezonu 2020/2021. W niedzielę 12 grudnia zakończyła się Kolska Liga Halowej Piłki Nożnej. Pomimo wielu przeciwności sezon został uratowany a tytuł mistrzowski wywalczyli zawodnicy Balu 30 Company.

Foto:MOSiR Koło
R E K L A M A

To był jeden z najdłuższych sezonów Kolskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej. Nie względu na ilość drużyn czy liczbę spotkań a jakże, w tym czasie inaczej, przez problemy organizacyjne związane z Covid-19. Wprowadzone obostrzenia dotyczące imprez sportowych w obiektach zamkniętych uniemożliwiały rozgrywanie meczów zgodnie z terminarzem czyli w grudniu 2020 oraz w styczniu i lutym 2021 r. Z każdym miesiącem było coraz trudniej wznowić granie, gdyż zawodnicy poszczególnych zespołów rozpoczęli przygotowania do wiosennej rundy regionalnych rozgrywek ligowych. Jednak to nie koniec problemów. W trakcie zawieszenia rozgrywek zmieniła się także kadra ligowców, niektóre z drużyn co gorsza się porozpadały. By uratować sezon zdecydowano, że liga zostanie rozegrana dopiero jesienią. Ostatecznie do wznowienia rozgrywek Kolskiej Ligi z ośmiu drużyn zgłosiły się 4. Niestety w tym gronie zabrakło obrońców mistrzostwa czyli Plejady. Mimo to na placu boju zostali tylko najmocniejsi: Balu 30 Company, Pamiętamy o Tobie, Byle jak ale Gromy i Zjednoczeni Niechcący czyli drużyny górnej części tabeli. Postanowiono zatem, że punktu i bramki z pierwszych kolejek ligowych zostają anulowane a tytuł mistrzostwa wymienione drużyny rozstrzygną wyłącznie pomiędzy sobą.

W niedzielne przedpołudnie 12 grudnia mocno zdeterminowane ekipy przystąpiły do rywalizacji. Przykro, że kolejny raz restrykcje ograniczały dostępność wydarzenia i tylko nieliczna grupa kibiców mogła obejrzeć zmagania. A naprawdę było czym się zachwycać.  W walce o mistrza ekipy zaprezentowały wysoki poziom sportowy i dużo dobrego futbolu. W spotkaniach nie brakowało zarówno pięknych bramek, jak i efektownych parad bramkarskich. Najlepiej dysponowaną drużyną okazała się być Balu 30 Company a najmocniejszym punktem zespołu bramkarz - Eryk Baryła. Golkiper Balu puścił zaledwie 5 goli i, co może zaskoczyć, strzelił nawet jedną bramkę. W 6 meczach Balu 30 Company zgromadzili 13 punktów odnosząc 4 zwycięstwa i 1 remis. Najbardziej zaciętą walkę stoczyli z Byle jak ale Gromy (1:0) gdzie szalę zwycięstwa przechyli dopiero w ostatniej minucie spotkania wykorzystując rzut karny. Z jedną porażką na koncie, Balu 30 Company zostali mistrzem Kolskie Ligi sezonu 2020/21. O drugie miejsce rywalizowali do końca Zjednoczeni Niechcący i Byle jak ale Gromy. W bezpośrednich meczach padł dwukrotnie remis (w pierwszym 1:1, w rewanżu 2:2) a o ostatecznym układzie tabeli zadecydowała różnica bramek. Bilans goli +1 zadecydował, że Byle jak zajęli drugą a Zjednoczeni trzecią lokatę. Czwarte miejsce przypadło drużynie Pamiętamy o Tobie.

Wyniki wszystkich niedzielnych spotkań przedstawiają się następująco:

Mecz

Drużyna

 

Drużyna

Wynik

1

Zjednoczeni Niechcący

vs

Pamiętamy o Tobie

1:0

2

Balu 30 Company

vs

Byle jak ale Gromy

2:0

3

Pamiętamy o Tobie

vs

Byle jak ale Gromy

1:4

4

Zjednoczeni Niechcący

vs

Balu 30 Company

1:3

5

Balu 30 Company

vs

Pamiętamy o Tobie

1:3

6

Byle jak ale Gromy

vs

Zjednoczeni Niechcący

1:1

7

Pamiętamy o Tobie

vs

Zjednoczeni Niechcący

2:4

8

Byle jak ale Gromy

vs

Balu 30 Company

0:1

9

Zjednoczeni Niechcący

vs

Balu 30 Company

1:2

10

Byle jak ale Gromy

vs

Pamiętamy o Tobie

4:3

11

Pamiętamy o Tobie

vs

Balu 30 Company

0:0

12

Zjednoczeni Niechcący

vs

Byle jak ale Gromy

2:2

 

Tabela rozgrywek:

Miejsce

Drużyna

Mecze

Punkty

Bramki

1

Balu 30 Company

6

13

9:5

2

Byle jak ale Gromy

6

8

11:10

3

Zjednoczeni Niechcący

6

8

10:10

4

Pamiętamy o Tobie

6

4

9:14

 

W składzie Mistrzów Kolskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej wystąpili: Eryk Baryła, Artur Piechota, Szymon Cudaków, Mariusz Jankowski, Kamil Budynek, Krystian Strzeliński, Kuba Jaroński i Kamil Lamprycht.

Najlepszym strzelcem Ligi został Kacper Śmielewski - zawodnik Byle jak ale Gromy.

           

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kole zaprasza do udziału w kolejnym sezonie Kolskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej. Zapisy do sezonu 2021/2022 przyjmowane będą do 27 grudnia.  

Szczegóły rozgrywek:

  • w rozgrywkach udział biorą drużyny składające się od 5 do 10 zawodników,
  • w grze bezpośrednio udział bierze 5 zawodników (4 zawodników z pola + bramkarz),
  • w rozgrywkach brać udział mogą zawodnicy zrzeszeni - nie ograniczona liczba,
  • w skład drużyny mogą wchodzić jedynie zawodnicy pełnoletni,
  • mecze rozgrywane będą w Hali Sportowej MOSiR przy ul. Szkolnej 2B w Kole.

            Więcej informacji nt. rozgrywek można uzyskać pod numerem telefonu 63 306 77 77 lub 697 101 690.     

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze