R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Inne

Strażacy walczą ze skutkami wichury. To już ponad 70 wyjazdów! Uszkodzony kościół w Chełmnie

17-02-2022 08:54 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 56,174 | Komentarzy: 1

Z minuty na minutę rośnie liczba zgłoszeń, jakie obsługują strażacy z terenu naszego powiatu. Wiele szkód wyrządziła nocna wichura. Na szczęście do chwili obecnej nikt nie ucierpiał w wyniku zdarzeń.

R E K L A M A

Strażacy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kole przy współpracy z druhami jednostek OSP wyjeżdżają do usuwania skutków nocnej burzy i wichury. Okazuje się, że tym razem również ucierpiało wiele gospodarstwo domowych.

Jak przekazał nam Komendant KP PSP Koło, bryg. Krzysztof Żurawik zgłoszenia to głównie: zerwane dachy na budynkach mieszkalnych i gospodarczych, uszkodzone budynki gospodarcze, powalone drzewa na drogi i linie energetyczne. Jedno z wezwań dotyczyło przewróconego drzewa na samochód osobowy.

Kościół w Chełmnie nad Nerem rónież ucierpiał. Z powodu silnego wiatru uszkodzona została część dachu, o czym poinformował profil Chełmno nad Nerem-dawniej i dziś.

Gmina Dąbie odnotowała trzy uszkodzone domy i budynki gospodarcze - tam skierowano już pomoc urzędu. W Chełmnie oczekujemy na firmę budowlaną, która oceni stan kościoła i wtedy rozpoczną się prace zabezpieczające. 

- usłyszeliśmy od Burmistrza Dąbia

 

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (1) Pokaż komentarze