R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Biblioteka

To już 14 numer Rocznika Kolskiego

11-03-2022 17:30 | Źródło: UM Koło | Wyświetleń artykułu: 2,473 | Komentarzy: 0

Kolejny, już 14. numer periodyku "Rocznik Kolski" ukazał się na lokalnym rynku wydawniczym. Jego promocja dokonała się wczoraj w MDK.

Foto:UM Koło
R E K L A M A

Publikacja będąca dziełem czterech wydawców: Miejskiego Domu Kultury, Muzeum Technik Ceramicznych, Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Stowarzyszenia Przyjaciół Miasta Koła nad Wartą, wspartych wiedzą i pracą naukowców, historyków, regionalistów, badaczy amatorów i pasjonatów, jest do nabycia w instytucjach kultury.

Bieżące wydanie cyklicznego czasopisma odnosi się do wydarzeń z 2021 r. i dedykowane jest regionaliście Ewarystowi Jaśkowskiemu, który został w tym czasie Honorowym Obywatelem Miasta Koła. Dzień promocji zbiegł się z dniem 88. Urodzin pana Ewarysta. Jubilat otrzymał bukiet kwiatów i usłyszał od wydawców życzenia dalszego twórczego działania. „Rocznik Kolski” odnosi się do przeszłości jak i wydarzeń bieżących w regionie.

W każdym kolejnym numerze publikuje coraz więcej autorów, co dowodzi, że wiele jest jeszcze nieodkrytych tajemnic przeszłości. Autorzy pracują społecznie a periodyk finansują sponsorzy świadomi dobrodziejstw wydawnictwa. Komitetowi redakcyjnemu przewodzi dyrektor książnicy Aleksandra Kowalska.

Promocja publikacji była okazją do złożenia podziękowań wszystkim zaangażowanym w jej powstanie. W MDK-u spotkali się wydawcy, autorzy i mecenasi oraz czytelnicy. 


Warning: Use of undefined constant REMOTE_ADDR - assumed 'REMOTE_ADDR' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /var/www/vhosts/e-kolo.pl/httpdocs/inc/funkcje.php on line 2741
R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze