R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Miasto Koło

12. rocznica katastrofy smoleńskiej - zabrzmiały syreny alarmowe. W Kole podjęto inną decyzję

10-04-2022 09:51 | Źródło: PAP - Polska Agencja Prasowa | Wyświetleń artykułu: 9,821 | Komentarzy: 14

Punktualnie o godzinie 8.41 włączono w kraju syreny alarmowe, by upamiętnić 12. rocznicę katastrofy smoleńskiej. Syreny zostały uruchomione na polecenie wojewodów. Decyzją niektórych samorządów nie zostały włączone miejskie systemy alarmowe, w tym w Kole.

Foto:PAP
R E K L A M A

O włączeniu syren poinformowało w sobotę Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Decyzja spotkała się ze sprzeciwem ze strony niektórych samorządowców, którzy zaapelowali o niewłączanie alarmu gdyż może to negatywnie wpłynąć na przebywających w naszym kraju uchodźców z Ukrainy.

Jak przekazało MSWiA, do osób posiadających ukraińskie karty SIM logujących się do polskich sieci komórkowych przesłany został Alert RCB z informacją o uruchomieniu w niedzielę syren w hołdzie Ofiarom Katastrofy Smoleńskiej.

O niewłączaniu syren alarmowych w niedzielę poinformowali w sobotę m.in. prezydenci Warszawy, Płocka, Olsztyna, Katowic, Tychów, Sosnowca, Dąbrowy Górniczej, Bytomia, Rybnika, Rudy Śląskiej, Poznania, Lublina, Opola, Gorzowa Wielkopolskiego i Łodzi.

10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku, w katastrofie samolotu Tu-154M, zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka, oraz ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski. Polska delegacja zmierzała na uroczystości z okazji 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. (PAP)

Strona miejska informuje

W związku z decyzją administracji rządowej, związaną z rocznicą Katastrofy Smoleńskiej, w niedzielę o godzinie 8:41 w całym kraju mają zawyć syreny alarmowe. Wypełniając to polecenie, Burmistrz Miasta Koła podjął decyzję, że będzie to tzw. „cichy alarm”, który odnotowany będzie w systemie, ale nie będzie dźwięku syreny.
- Zdecydowałem się na takie rozwiązanie biorąc pod uwagę głęboką traumę wojenną, jaką przeżyli Nasi goście z Ukrainy – powiedział włodarz.Rocznica tego tragicznego dla Polski wydarzenia zostanie upamiętniona w sposób godny, z udziałem również delegacji samorządu miasta Koła.

 

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (14) Pokaż komentarze