R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Powiat Kolski

Od 25 kwietnia 2022 r. zmiana kanałów telewizji naziemnej. Sprawdź częstotliwości

24-04-2022 17:42 | Źródło: Redakcja portalu e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 17,764 | Komentarzy: 0

Już w poniedziałek 25 kwietnia nastąpi drugi etap zmian nadawania bezpłatnej naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce. Zmiana będzie dotyczyć województw: zachodniopomorskiego pomorskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego.

Foto:Pixabay
R E K L A M A

Nowy standard nadawania naziemnej telewizji cyfrowej pozwoli na odbiór programów telewizyjnych w lepszej jakości. Jednocześnie będzie on oszczędniej wykorzystywał dostępne zasoby częstotliwości, dzięki czemu będzie można pozyskać większą liczbę programów.

Większość telewizorów wyprodukowanych w ostatnich latach nie będzie miało problemów z odczytaniem obrazu zakodowanego w nowym standardzie. Jeśli jednak nasz odbiornik nie będzie przystosowany do nowo wprowadzonego standardu, wystarczy dokupić do niego odpowiedni tuner.

21 marca br. ruszył nowy rządowy program dofinansowania w związku ze zmianą standardu nadawania telewizji naziemnej. Każde gospodarstwo domowe, które ma sprzęt niedostosowany do nadchodzących zmian, a którego sytuacja materialna nie pozwala na poniesienie kosztów wymiany sprzętu może otrzymać dofinansowanie na ten cel.

W ramach tego rządowego programu można otrzymać 100 zł do zakupu dekodera lub 250 zł do zakupu telewizora. Dekoder lub telewizor musi być zgodny z zapisami rozporządzenia w sprawie wymagań technicznych i eksploatacyjnych dla odbiorników cyfrowych, czyli taki, który umożliwia poprawny odbiór sygnału telewizyjnego w nowym standardzie DVB-T2/HEVC.

Więcej informacji na temat programu można znaleźć TUTAJ.

Wniosek o dofinansowanie na zakup dekodera lub telewizora można złożyć osobiście, lub przez pełnomocnika za pośrednictwem formularza online albo Poczty Polskiej w tradycyjnej formie papierowej. Lista placówek, w których można złożyć wniosek, jest dostępna TUTAJ.

Po złożeniu wniosku osoba uprawniona otrzyma specjalny kod na podany w formularzu online adres e-mail lub w postaci wydruku przekazanego przez pracownika Poczty Polskiej, który będzie rejestrował wniosek w systemie. Świadczenie nie jest wymienne na pieniądze. Otrzymany kod z przyznanym świadczeniem można zrealizować w sklepach internetowych i stacjonarnych, które przystąpią do programu. Wyszukiwarkę sklepów można znaleźć na tej stronie

Program dofinansowania trwa do 31 grudnia br. W celu uzyskania dodatkowych informacji można zadzwonić na infolinię pod numer 42 253 54 30 lub napisać na skrzynkę kontaktową [email protected]

Infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 07:00 – 18:00 oraz w soboty w godzinach 10:00 – 18:00. â€‹

Częstotliwości dla nadajnika Konin/Żółwieniec

  • MUX-1 – kanał 30
  • MUX-2 – kanał 45
  • MUX-4 – kanał 47
R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze