R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Powiat Kolski

Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja w gminie Olszówka

12 dni temu | Źródło: SP Ponętów Górny Drugi | Wyświetleń artykułu: 1,717 | Komentarzy: 0

W coroczny kalendarz uroczystości w gminie Olszówka, wpisana jest akademia z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Foto:SP Ponętów Górny
R E K L A M A

Uroczystości we wtorek 3 maja 2022r. rozpoczęła Msza św. w Parafii Świętego Michała Archanioła w Umieniu. Po nabożeństwie poczty sztandarowe, przedstawiciele władz, samorządowcy, dyrektorzy szkół, nauczyciele oraz zaproszeni goście spotkali się w Świetlicy Wiejskiej w Adaminie.

Po odśpiewaniu Hymnu Państwowego przy dźwiękach Orkiestry Dętej, odbyła się część artystyczna, zatytułowana "Polska pachnie bzami". Chcąc przybliżyć mieszkańcom gminy Olszówka to ważne wydarzenie z historii naszego kraju, uczniowie Szkoły Podstawowej w Ponętowie Górnym Drugim przygotowali montaż słowno-muzyczny.

Była to okazja do refleksji nad wydarzeniami sprzed 231 lat, do pielęgnowania patriotyzmu wśród najmłodszych oraz do przeżycia dumy z tego, że jest się Polakiem. Uczniowie recytowali wiersze, mówiące o tych wydarzeniach, o miłości do Ojczyzny i o Konstytucji. Wiersze były przeplatane piosenkami patriotycznymi.

Ogromnym walorem tej uroczystości był taniec "Krakowiak" w wykonaniu klasy drugiej w przepięknych, ludowych strojach. Na koniec zabrzmiały pierwsze takty poloneza i byliśmy świadkami pięknego tańca wykonanego przez uczniów klasy ósmej. Akcentem finałowym była piosenka "Jedno jest niebo dla wszystkich", która dopełniła całości akademii.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze