(14)
REKLAMA
Bezchmurnie 9
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Radni nie zgodzili się na sprzedaż dwóch działek należących do miasta

Radni nie zgodzili się na sprzedaż dwóch działek należących do miasta

Autor: Redakcja portalu e-kolo.pl 21 tygodnie temu
Radni nie zgodzili się na sprzedaż dwóch działek należących do miasta
© materiały sesyjne
Komentarzy: 14 Czytano:
13,506 razy |
W trakcie ostatniej, XLIX Sesji Rady Miejskiej w Kole długo debatowali nad dwoma punktami w harmonogramie obrad. Punkty te dotyczyły sprzedaży dwóch nieruchomości należących do miasta.
R E K L A M A
14
Czytano:
13,506 razy
Udostępnij

Mowa o działkach

Ulica Orzeszkowa

Projekt uchwały dotyczący wyrażenia zgody na zbycie nieruchomości gruntowej niezabudowanej, położonej w Kole przy ul. Orzeszkowej. Działka o powierzchni  0,0288 ha wyceniono w sporządzonym przez rzeczoznawcę majątkowego operacie szacunkowym z dnia 6 kwietnia 2022 r. na 25 100,00 zł.

R E K L A M A

Ulica Żelazna

Projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zbycie nieruchomości gruntowej niezabudowanej, położonej w Kole przy ul. Żelaznej. Działka o pow. 0,0497 ha, wyceniona na 43 400,00 zł

Powyższe projekty zostały złożone przez Burmistrza Miasta Koła, w każdej z nich znaleźliśmy na końcu uzasadnienia:

Przewidywane postępowanie zbycia przedmiotowej nieruchomości nastąpi w trybie przetargu ustnego nieograniczonego. Środki uzyskane ze zbycia przedmiotowej działki stanowić będą przychód Gminy Miejskiej Koło i zasilą jej budżet. Z uwagi na powyższe podjęcie niniejszej uchwały jest w pełni uzasadnione.

- uzasadnienie projektów uchwał

Działki te znajdują się w pobliżu działki po ZREMB-ie. Jak wiemy od lat wobec tej działki są poważne plany co do wybudowania galerii handlowej. Wielu radnych w trakcie dyskusji podnosiło temat przyszłości działek i prawdopodobnego zwiększenia wartości nieruchomości w przypadku wybudowania przez inwestora galerii. Pojawiały się również głosy, że budżet w chwili obecnej nie potrzebuje zasilenia kwotami z przetargów na te dwie działki, oraz że dzisiejsza niska cena za nieruchomości za rok lub dwa może być większa. 

Wielu radnych dyskutowało również na temat powodu pojawienia się powyższych projektów uchwał. Do urzędu wpłynęły pisma od osoby zainteresowanej nabyciem tych działek, dlatego postanowiono doprowadzić do przetargu.

R E K L A M A

Wiceprzewodniczący Artur Szafrański postanowił złożyć wniosek formalny o zdjęcie tych dwóch punktów z porządku obrad a co za tym idzie - odstąpienia od sprzedaży tych nieruchomości. Ten wniosek również wzbudził dyskusję. Początkowo mocno przekonujący do zagłosowania za wyrażeniem zgody na sprzedaż był sam burmistrz, który wraz z postępującą dyskusją i argumentami postanowił "odpuścić". Jego drogą nie poszedł radny Adrian Król, który do końca przekonywał Radę, że zasadna jest sprzedaż tych działek.

Wnioskodawca to osoba ze środowiska Lewicy?

W trakcie dyskusji padło nazwisko osoby, która zainteresowana była zakupem działek przy ulicy Orzeszkowej i Żelaznej, jednak dopiero po wypowiedzi Radnego Jarosława Tomczyka sugerująca, że zainteresowany to osoba bliska środowisku SLD, Lewicy a nawet, że był to kandydat na posła z tego środowiska politycznego. Po tych słowach swoje oburzenie wyraził Burmistrz Krzysztof Witkowski, który nie zgadzał się na powiązywanie tej sprawy w jakikolwiek polityczny sposób.

Panie Radny ja nie życzyłbym sobie z Pana strony jakichkolwiek insynuacji, że ten wiosek, projekt uchwały ma coś wspólnego z przynależnością partyjną wnioskodawcy na sprzedaż tych działek i przynależnością moją partyjną. Nie życzę sobie [...]

- zareagował burmistrz

Po całej, długiej dyskusji poddano pod głosowanie wniosek radnego Artura Szafrańskiego o zdjęcie z porządku obraz punktów zawierających zgodę na sprzedaż w/w działek. 14 radnych zagłosowało za zdjęciem punktów, 2 było przeciw, 2 wstrzymało się. Poniżej imienny raport głosowania

ZA (14) Brzeg Sławomir,Brzoska Teresa, Cesarz Robert, Gibaszek Grzegorz, Janiak Marcin, Kaftan Marek, Lewicka Ewa, Musiałek Halina, Obiała Wanda, Piasecki Michał, Sobolewski Tomasz, Sokołowska Maria, Szafrański Artur, Tomczyk Jarosław
PRZECIW (2) Hanefeld Mariusz, Król Adrian
WSTRZYMUJĘ SIĘ (2) Baryła Ewa, Kuty Sebastian

R E K L A M A

 

Oceń artykuł

średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
newsletter

Korzystaj z newslettera

Dołącz do listy czytelników Newslettera, i otrzumuj specjalnie przygotowane dla Ciebie zestawienia informacji. Korzystanie z newslettera jest dobrowolne, darmowe i w każdej chwili istnieje możliwość rezygnacji. Dodając adres do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych

R E K L A M A
Komentarze (14)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
Wyróżniony komentarz
Tony Montana · 21 tygodnie temu
Jeszcze rok i trzeba będzie temu burmistrzowi podziękować tak jak i jego świcie . Dość buty i zarozumialstwa . Pan doktor najlepiej sprawdzi się jako kustosz zamku , lub dyrektor muzeum . Pracownicy UM też już go mają serdecznie dość tak samo jak i jego kierowcy .
Tom · 21 tygodnie temu
Galeria handlowa na starym mieście to jakieś szaleństwo. Rząd kamienic, parteru usługowe i atrakcyjny deptak do spędzenia wolnego czasu. Galerie buduje się na obrzeżach żeby był dobry dojazd, duży parking. Na pewno nie w obrębie starego miasta gdzie jest ciasno i będzie problem z ruchem jaki wygeneruje galeria. Poza tym galeria to potrzebuje ogromnej przestrzeni. Na działce po Zarembie powstanie najwyżej blaszany gniot. Starówka potrzebuje nowego życia ale bardzo się boje ze to idzie w złym kierunku
Ważne że Tusk ma 30tys emerytury · 21 tygodnie temu
Opozycja dba o Polskich emerytów, tak pier ...dolą w TVN. Przecież nie kłamią
Kasia · 21 tygodnie temu
e- kolo pisze, że przetarg nieograniczony, to jak każdy może kupić ? Bo radni wcześniej już wiedzą kto kupi , z kim to ugadać ?
kik · 21 tygodnie temu
Że co ? Jaki kustosz zamku , lub dyrektor muzeum? Już Burmistrz Maciaszek poznał się na gościu .Jak wróci ,to małe nadzieje na jakiekolwiek stanowisku. Karma wraca.
Rocco si fredi · 21 tygodnie temu
Co ??? każdy tylko nie ten wybitny znawca biznesu buhahaha . Ten gość niech lepiej z Koła wyjedzie . Nic tutaj po nim
Mgr · 21 tygodnie temu
Hahahahah "robi studia za pieniądze podatników" Krzychu a Ty chyba ani nie studiujesz , na fajki brak ale za , to nieźle p********* Ciesz się bedzie kierowca z kategorią mgr
Tony Montana · 21 tygodnie temu
Jeszcze rok i trzeba będzie temu burmistrzowi podziękować tak jak i jego świcie . Dość buty i zarozumialstwa . Pan doktor najlepiej sprawdzi się jako kustosz zamku , lub dyrektor muzeum . Pracownicy UM też już go mają serdecznie dość tak samo jak i jego kierowcy .
Krzychu · 21 tygodnie temu
Jeden z kierowców co często pali papierosy kolo limuzyny burmistrza robi studia za pieniądze podatników.
życie · 21 tygodnie temu
A jak były sprzedawane działki przy Staffa i miał "ponoć" kupić poseł lub jego rodzina to gdzie byli radni z PiS ??? Szczególnie Ci którzy tak teraz bezczelnie twierdzą, że wiedzą kto chce kupić. Przetarg jest nieograniczony a to oznacza, że każdy może kupić panie radny. Tu przetargu nie będzie. Na Staffa - sprzedane i tyle w temacie.
Czytelnik · 21 tygodnie temu
Czy doczekamy się artykułu o kierowanych groźbach radnego Piaseckiego w kierunku pana Króla i chamskich odzywkach pana Szafranskiego (bylego kandydata na bumistrza, obecnie Sekretarza Powiatu) wypowiadanych także do pana Króla na dwóch ostatnich Sesjach?
czytający · 21 tygodnie temu
@ona w wpisie @czytelnik pisze o "groźbach" a nie o "groźbach karalnych". Radzę czytać ze zrozumieniem. O tym jak to zostanie potraktowane i zakwalifikowanego wszystko zależy od radnego Króla, czy zrobi z tego użytek.
ona · 21 tygodnie temu
- a gdzie tam byly grozby karalne? cala sesje sluchalam i nie slyszalam
Kolanin · 21 tygodnie temu
Ostatnia sesja to HIT ! Były na sprzedaż 3 działki, te dwie zblokowane jak, to stwierdził radny Sobolewski plan sprzedaży wykonany 100 % i nie ma potrzeby dokładać nawet 25 tyś, bo po co. A po chwili dokłada 484 tysie i jest Oki. Radny Szafrański twardo nie sprzedawać ! ale przy trzeciej działce jak padło nazwisko, jak mniemam słynny kolski przedsiębiorca, Radny Szafrański najpierw stwierdził , że mu się przydadzą bo po sąsiedzku prowadzi już interesy a po chwili twierdził , że nie wie o kim mowa. Najlepsza radna Lewidzka argumentuje i blokuje żeby nie sprzedawać , ale jak zajarzyła komu ,to radna w głosowaniu po cichutku na TAK . chyba zapominają , że to się nagrywa…
ona · 21 tygodnie temu
a czemu tylko dwoch radnych z lewicy bylo za sprzedaza dzialek?
Inne
Znaleziono ciało mężczyzny w stawie
15 godziny temu 22,456
R E K L A M A