(14)
× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Lekkie opady śniegu -2.6
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Radni nie zgodzili się na sprzedaż dwóch działek należących do miasta

Autor: Redakcja portalu e-kolo.pl 05 Maj 2022 przeczytasz w ok. 3 min.
Radni nie zgodzili się na sprzedaż dwóch działek należących do miasta
© materiały sesyjne
(14) | Czytano:
15,276 razy | przeczytasz w ok. 3 min.

W trakcie ostatniej, XLIX Sesji Rady Miejskiej w Kole długo debatowali nad dwoma punktami w harmonogramie obrad. Punkty te dotyczyły sprzedaży dwóch nieruchomości należących do miasta.

R E K L A M A
14
Czytano:
15,276 razy
Udostępnij

Mowa o działkach

Ulica Orzeszkowa

Projekt uchwały dotyczący wyrażenia zgody na zbycie nieruchomości gruntowej niezabudowanej, położonej w Kole przy ul. Orzeszkowej. Działka o powierzchni  0,0288 ha wyceniono w sporządzonym przez rzeczoznawcę majątkowego operacie szacunkowym z dnia 6 kwietnia 2022 r. na 25 100,00 zł.

dalsza część artykułu pod reklamą
R E K L A M A

Ulica Żelazna

Projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zbycie nieruchomości gruntowej niezabudowanej, położonej w Kole przy ul. Żelaznej. Działka o pow. 0,0497 ha, wyceniona na 43 400,00 zł

Powyższe projekty zostały złożone przez Burmistrza Miasta Koła, w każdej z nich znaleźliśmy na końcu uzasadnienia:

Przewidywane postępowanie zbycia przedmiotowej nieruchomości nastąpi w trybie przetargu ustnego nieograniczonego. Środki uzyskane ze zbycia przedmiotowej działki stanowić będą przychód Gminy Miejskiej Koło i zasilą jej budżet. Z uwagi na powyższe podjęcie niniejszej uchwały jest w pełni uzasadnione.

- uzasadnienie projektów uchwał

Działki te znajdują się w pobliżu działki po ZREMB-ie. Jak wiemy od lat wobec tej działki są poważne plany co do wybudowania galerii handlowej. Wielu radnych w trakcie dyskusji podnosiło temat przyszłości działek i prawdopodobnego zwiększenia wartości nieruchomości w przypadku wybudowania przez inwestora galerii. Pojawiały się również głosy, że budżet w chwili obecnej nie potrzebuje zasilenia kwotami z przetargów na te dwie działki, oraz że dzisiejsza niska cena za nieruchomości za rok lub dwa może być większa. 

Wielu radnych dyskutowało również na temat powodu pojawienia się powyższych projektów uchwał. Do urzędu wpłynęły pisma od osoby zainteresowanej nabyciem tych działek, dlatego postanowiono doprowadzić do przetargu.

dalsza część artykułu pod reklamą
R E K L A M A

Wiceprzewodniczący Artur Szafrański postanowił złożyć wniosek formalny o zdjęcie tych dwóch punktów z porządku obrad a co za tym idzie - odstąpienia od sprzedaży tych nieruchomości. Ten wniosek również wzbudził dyskusję. Początkowo mocno przekonujący do zagłosowania za wyrażeniem zgody na sprzedaż był sam burmistrz, który wraz z postępującą dyskusją i argumentami postanowił "odpuścić". Jego drogą nie poszedł radny Adrian Król, który do końca przekonywał Radę, że zasadna jest sprzedaż tych działek.

Wnioskodawca to osoba ze środowiska Lewicy?

W trakcie dyskusji padło nazwisko osoby, która zainteresowana była zakupem działek przy ulicy Orzeszkowej i Żelaznej, jednak dopiero po wypowiedzi Radnego Jarosława Tomczyka sugerująca, że zainteresowany to osoba bliska środowisku SLD, Lewicy a nawet, że był to kandydat na posła z tego środowiska politycznego. Po tych słowach swoje oburzenie wyraził Burmistrz Krzysztof Witkowski, który nie zgadzał się na powiązywanie tej sprawy w jakikolwiek polityczny sposób.

Panie Radny ja nie życzyłbym sobie z Pana strony jakichkolwiek insynuacji, że ten wiosek, projekt uchwały ma coś wspólnego z przynależnością partyjną wnioskodawcy na sprzedaż tych działek i przynależnością moją partyjną. Nie życzę sobie [...]

- zareagował burmistrz

Po całej, długiej dyskusji poddano pod głosowanie wniosek radnego Artura Szafrańskiego o zdjęcie z porządku obraz punktów zawierających zgodę na sprzedaż w/w działek. 14 radnych zagłosowało za zdjęciem punktów, 2 było przeciw, 2 wstrzymało się. Poniżej imienny raport głosowania

ZA (14) Brzeg Sławomir,Brzoska Teresa, Cesarz Robert, Gibaszek Grzegorz, Janiak Marcin, Kaftan Marek, Lewicka Ewa, Musiałek Halina, Obiała Wanda, Piasecki Michał, Sobolewski Tomasz, Sokołowska Maria, Szafrański Artur, Tomczyk Jarosław
PRZECIW (2) Hanefeld Mariusz, Król Adrian
WSTRZYMUJĘ SIĘ (2) Baryła Ewa, Kuty Sebastian

dalsza część artykułu pod reklamą
R E K L A M A

 

Oceń artykuł
średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (14)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Wyróżniony komentarz
Tony Montana · 05 Maj 2022
Jeszcze rok i trzeba będzie temu burmistrzowi podziękować tak jak i jego świcie . Dość buty i zarozumialstwa . Pan doktor najlepiej sprawdzi się jako kustosz zamku , lub dyrektor muzeum . Pracownicy UM też już go mają serdecznie dość tak samo jak i jego kierowcy .
Tom · 08 Maj 2022
Galeria handlowa na starym mieście to jakieś szaleństwo. Rząd kamienic, parteru usługowe i atrakcyjny deptak do spędzenia wolnego czasu. Galerie buduje się na obrzeżach żeby był dobry dojazd, duży parking. Na pewno nie w obrębie starego miasta gdzie jest ciasno i będzie problem z ruchem jaki wygeneruje galeria. Poza tym galeria to potrzebuje ogromnej przestrzeni. Na działce po Zarembie powstanie najwyżej blaszany gniot. Starówka potrzebuje nowego życia ale bardzo się boje ze to idzie w złym kierunku
Ważne że Tusk ma 30tys emerytury · 06 Maj 2022
Opozycja dba o Polskich emerytów, tak pier ...dolą w TVN. Przecież nie kłamią
Kasia · 06 Maj 2022
e- kolo pisze, że przetarg nieograniczony, to jak każdy może kupić ? Bo radni wcześniej już wiedzą kto kupi , z kim to ugadać ?
kik · 05 Maj 2022
Że co ? Jaki kustosz zamku , lub dyrektor muzeum? Już Burmistrz Maciaszek poznał się na gościu .Jak wróci ,to małe nadzieje na jakiekolwiek stanowisku. Karma wraca.
Rocco si fredi · 06 Maj 2022
Co ??? każdy tylko nie ten wybitny znawca biznesu buhahaha . Ten gość niech lepiej z Koła wyjedzie . Nic tutaj po nim
Mgr · 05 Maj 2022
Hahahahah "robi studia za pieniądze podatników" Krzychu a Ty chyba ani nie studiujesz , na fajki brak ale za , to nieźle p********* Ciesz się bedzie kierowca z kategorią mgr
Tony Montana · 05 Maj 2022
Jeszcze rok i trzeba będzie temu burmistrzowi podziękować tak jak i jego świcie . Dość buty i zarozumialstwa . Pan doktor najlepiej sprawdzi się jako kustosz zamku , lub dyrektor muzeum . Pracownicy UM też już go mają serdecznie dość tak samo jak i jego kierowcy .
Krzychu · 05 Maj 2022
Jeden z kierowców co często pali papierosy kolo limuzyny burmistrza robi studia za pieniądze podatników.
życie · 05 Maj 2022
A jak były sprzedawane działki przy Staffa i miał "ponoć" kupić poseł lub jego rodzina to gdzie byli radni z PiS ??? Szczególnie Ci którzy tak teraz bezczelnie twierdzą, że wiedzą kto chce kupić. Przetarg jest nieograniczony a to oznacza, że każdy może kupić panie radny. Tu przetargu nie będzie. Na Staffa - sprzedane i tyle w temacie.
Czytelnik · 05 Maj 2022
Czy doczekamy się artykułu o kierowanych groźbach radnego Piaseckiego w kierunku pana Króla i chamskich odzywkach pana Szafranskiego (bylego kandydata na bumistrza, obecnie Sekretarza Powiatu) wypowiadanych także do pana Króla na dwóch ostatnich Sesjach?
czytający · 06 Maj 2022
@ona w wpisie @czytelnik pisze o "groźbach" a nie o "groźbach karalnych". Radzę czytać ze zrozumieniem. O tym jak to zostanie potraktowane i zakwalifikowanego wszystko zależy od radnego Króla, czy zrobi z tego użytek.
ona · 05 Maj 2022
- a gdzie tam byly grozby karalne? cala sesje sluchalam i nie slyszalam
Kolanin · 05 Maj 2022
Ostatnia sesja to HIT ! Były na sprzedaż 3 działki, te dwie zblokowane jak, to stwierdził radny Sobolewski plan sprzedaży wykonany 100 % i nie ma potrzeby dokładać nawet 25 tyś, bo po co. A po chwili dokłada 484 tysie i jest Oki. Radny Szafrański twardo nie sprzedawać ! ale przy trzeciej działce jak padło nazwisko, jak mniemam słynny kolski przedsiębiorca, Radny Szafrański najpierw stwierdził , że mu się przydadzą bo po sąsiedzku prowadzi już interesy a po chwili twierdził , że nie wie o kim mowa. Najlepsza radna Lewidzka argumentuje i blokuje żeby nie sprzedawać , ale jak zajarzyła komu ,to radna w głosowaniu po cichutku na TAK . chyba zapominają , że to się nagrywa…
ona · 05 Maj 2022
a czemu tylko dwoch radnych z lewicy bylo za sprzedaza dzialek?
Gmina Kościelec
Twoje dziecko chciałoby być majsterkowiczem? Zwróć uwagę na te zajęcia
2 godziny temu 133

Twoje dziecko chciałoby być majsterkowiczem? Zwróć uwagę na te zajęcia

Miasto Koło
Pamiętaj! Nie wchodź na niesprawdzony lód, to może skończyć się tragicznie
2 godziny temu 109

Pamiętaj! Nie wchodź na niesprawdzony lód, to może skończyć się tragicznie

Miasto Koło
Szanujemy wodę ! Rusza Deszczówka 5.0!
10 godziny temu 1,720

Szanujemy wodę ! Rusza Deszczówka 5.0!

MS
Inne
Oddali hołd poległym na służbie policjantom [WIDEO]
10 godziny temu 3,214

Oddali hołd poległym na służbie policjantom [WIDEO]

Gmina Babiak
Gmina Babiak: ogłoszenie o przetargu ustnym na sprzedaż mienia ruchomego
12 godziny temu 1,672

Gmina Babiak: ogłoszenie o przetargu ustnym na sprzedaż mienia ruchomego

MS
Inne
Nowy radiowóz w codziennej służbie kolskiej policji
1 dzień temu 3,760

Nowy radiowóz w codziennej służbie kolskiej policji

R E K L A M A