R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Promowane

Elewacja z kamienia - oryginalne i trwałe rozwiązanie dla Twojego domu

4 dni temu | Źródło: partner | Wyświetleń artykułu: 547 | Komentarzy: 0

Coraz częściej na budynkach zauważyć można elewacje wykonane z kamienia naturalnego. Takie rozwiązanie cieszy się coraz większą popularnością. Taka elewacja jest nie tylko estetyczna, ale i bardzo trwała. Jeśli zatem rozważasz wykonanie elewacji właśnie z kamienia naturalnego, dowiedz się, jaki kamień sprawdzi się najlepiej.

Foto:partner
R E K L A M A

Dlaczego warto wykonać elewację budynku z kamienia naturalnego?

Dużą zaletą elewacji wykonanej z kamienia naturalnego jest na pewno to, że znakomicie wpisuje się ona w naturalną aranżację otoczenia. Poza tym kamień naturalny jest niezwykle trwały. Można mieć zatem pewność, że elewacja odporna będzie na negatywne działanie warunków atmosferycznych. Warto tu podkreślić, że jeśli chodzi o kamień naturalny, to ma się tu zdecydowanie większy wybór kolorystyczny niż w przypadku materiałów sztucznych. Daje to znacznie większe możliwości aranżacyjne.

Jaki kamień naturalny wybrać na elewację budynku?

W sklepie klink.pl dostępna jest szeroka oferta kamieni naturalnych idealnie nadających się na elewację. Wśród nich znajduje się oczywiście granit, który wyróżnia się niezwykłą twardością. Jest wytrzymały i odporny na zarysowania. W związku z tym, że dostępny jest w wielu kolorach, to może być wykorzystany do wykonania elewacji zarówno budynków nowoczesnych, jak i klasycznych.

Innym kamieniem naturalnym, który znakomicie sprawdzi się jako elewacja, jest kwarcyt. Ten kamień doceniany jest w szczególności ze względu na swoje walory dekoracyjne. W naturalnym świetle dziennym mieni się drobinkami zatopionymi w swojej strukturze. Dodatkowo jest twardy i odporny na działanie warunków atmosferycznych. Odporny jest również na powstawanie przebarwień.

Koniecznie wspomnieć jeszcze trzeba o łupkach. Ich zaletą jest niska cena przy zachowaniu wysokich walorów dekoracyjnych i użytkowych. Łupki elewacyjne wyróżniają się nieregularną strukturą. To dość popularny naturalny kamień elewacyjny na klink.pl.

Jaki kolor kamienia naturalnego na elewację?

Wszystkie wymienione rodzaje kamienia naturalnego łączy kilka cech wspólnych. Każdy z nich cechuje się znakomitą odpornością na warunki atmosferyczne. Nie są im straszne promienie słoneczne, deszcz czy mróz. Takie ich sposób montażu jest bardzo podobny. Dlatego wybór konkretnego kamienia naturalnego zależy w dużej mierze od indywidualnych preferencji. Jednym z kryteriów wyboru staje się zatem choćby kolor. Pamiętać trzeba, że elewacja budynku do najczęściej inwestycja na długie lata. Dlatego jej kolor nie powinien być wybierany w sposób przypadkowy. Kolor warto dopasować do koloru dachu lub stolarki okiennej lub drzwiowej. Może być on spójny bądź można tu zastosować zasadę kontrastu.

Jak powinien przebiegać montaż elewacji z kamienia naturalnego?

Na koniec warto powiedzieć jeszcze kilka słów o montażu elewacji z kamienia naturalnego. Pod tym względem przy kuponie materiału koniecznie uwagę zwrócić trzeba na formę, w jakiej jest on sprzedawany. Kamień naturalny może być bowiem sprzedawany w postaci pojedynczych płytek, gotowych paneli składających się z wielu płytek lub w postaci dużych płyt. Kupno kamienia w postaci pojedynczych płytek pozwala na indywidualne zaprojektowanie wzoru elewacji. Trzeba jednak wiedzieć, że im montaż wymaga sporego nakładu czasu. Znacznie szybciej montuje się kamień w postaci paneli. Z kolei płyty kamienne można ciąć i dopasować je do indywidualnych potrzeb.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze