(4)
REKLAMA
Bezchmurnie 9
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Kolega wypił połówkę i poszedł spać - tak wzywał policję

Kolega wypił połówkę i poszedł spać - tak wzywał policję

Autor: KPP Koło 20 tygodnie temu
Kolega wypił połówkę i poszedł spać - tak wzywał policję
© Pixabay
Komentarzy: 4 Czytano:
22,971 razy |
W środę 4 maja 2022 roku przed godz. 18:00 operator numeru 112 odebrał zgłoszenie od jednego z mieszkańców Kłodawy. Mężczyzna bełkotliwą mową oświadczył, że kolega z którym wcześniej wypił "połówkę" poszedł spać.
R E K L A M A
4
Czytano:
22,971 razy
Udostępnij

Niestety utrudniony kontakt z mężczyzną nie pozwolił na dokładne ustalenie co tak naprawdę stało się z jego kolegą. Na miejsce wskazane przez zgłaszającego skierowany został patrol policji. Mundurowi szybko ustalili, że nikomu nic się nie stało i nikt nie potrzebował ich pomocy, a mężczyzna, który zadzwonił na numer 112 chciał tylko, aby patrol policji odwiózł do domu kolegę śpiącego po libacji alkoholowej. Mieszkaniec Kłodawy za bezpodstawne wezwanie Policji został ukarany mandatem karnym.

Takich i podobnych zgłoszeń jest wiele. Służby ratunkowe nie lekceważą żadnego zgłoszenia. Przed wybraniem numeru alarmowego każdy powinien się zastanowić czy sprawa, z którą dzwoni, wymaga interwencji Policji, ponieważ wzywając bezpodstawnie policję, można przyczynić się do nieudzielenia pomocy innej osobie, która naprawdę takiej pomocy potrzebuje, a do której - w wyniku np. głupiego żartu - patrol policji nie dojedzie.

R E K L A M A

W przypadku bezpodstawnego wezwania Policji na interwencję należy liczyć się z konsekwencjami prawnymi opisanymi w art. 66§1 Kodeksu Wykroczeń.

Art. 66. § 1. Kto: 1) chcąc wywołać niepotrzebną czynność, fałszywą informacją lub w inny sposób wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia, 2) umyślnie, bez uzasadnionej przyczyny, blokuje telefoniczny numer alarmowy, utrudniając prawidłowe funkcjonowanie centrum powiadamiania ratunkowego – podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1500 zł.

Oceń artykuł

średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A

Jeśli byłaś/eś świadkiem wypadku lub innego niebezpiecznego zdarzenia
[ powiadom nas o tym ]
newsletter

Korzystaj z newslettera

Dołącz do listy czytelników Newslettera, i otrzumuj specjalnie przygotowane dla Ciebie zestawienia informacji. Korzystanie z newslettera jest dobrowolne, darmowe i w każdej chwili istnieje możliwość rezygnacji. Dodając adres do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych

R E K L A M A
Komentarze (4)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
LUKASZEWSKA RYSZARDA · 20 tygodnie temu
SKORUMPOWANA POLICYJNA BANDO!!BURLINSKI BRYL PAWLAK BRZECKI PRZEA JAKI NR WAS WOLAC ZEBYSCIE ZAMKBELI WYTWORNIE NA GARNCARSJIEJ 33? 13/05 GODZ 4/04 NASZYNY POD PODLAGA TAK MIELA TYTIN ZE WSZYSTKO KECI MI ZE SCIAN BUDYNEK PODLACZONY DO 3 FZAY PRADU NA LEWYM OBEJSCIU WY SPOLECZNE SMUECI LAPOWKARZE SPOLECZNE ZERA
Taxi kosztuje · 20 tygodnie temu
Taxi kosztuje a policja nie. Zresztą, z artykułu wynika że chciał odwieźć do domu a w razie zatrucia policja zabrałby go do szpitala i na izbę wytrzeźwień. Wróciłby do domu za kilka dni. I zresztą tak powinni zrobic, zabrać go na izbę, po kilku dniach wypuścić i wystawić rachunek. Odechciało by się takich zabaw
no nie... · 20 tygodnie temu
Pomocy potrzebował wzywający policję .Kolega usnął po ćwiartce alkoholu, może zatrutego ,wiec wezwanie było z podstawa .Mogli by tylko zadzwonić po Taxi i pożegnać się z zgłaszającym o pomoc. Po co oni sa w ogóle ,do pałowania ludzi?
czytelnik · 20 tygodnie temu
Mogli mu chociaż zaśpiewać kołysankę, skoro już przyjechali.:)
Inne
Znaleziono ciało mężczyzny w stawie
15 godziny temu 22,447
R E K L A M A