(4)
× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Pochmurno -1.7
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Kolega wypił połówkę i poszedł spać - tak wzywał policję

Autor: KPP Koło 12 Maj 2022 przeczytasz w minutę
Kolega wypił połówkę i poszedł spać - tak wzywał policję
© Pixabay
(4) | Czytano:
24,079 razy | przeczytasz w minutę

W środę 4 maja 2022 roku przed godz. 18:00 operator numeru 112 odebrał zgłoszenie od jednego z mieszkańców Kłodawy. Mężczyzna bełkotliwą mową oświadczył, że kolega z którym wcześniej wypił "połówkę" poszedł spać.

R E K L A M A
4
Czytano:
24,079 razy
Udostępnij

Niestety utrudniony kontakt z mężczyzną nie pozwolił na dokładne ustalenie co tak naprawdę stało się z jego kolegą. Na miejsce wskazane przez zgłaszającego skierowany został patrol policji. Mundurowi szybko ustalili, że nikomu nic się nie stało i nikt nie potrzebował ich pomocy, a mężczyzna, który zadzwonił na numer 112 chciał tylko, aby patrol policji odwiózł do domu kolegę śpiącego po libacji alkoholowej. Mieszkaniec Kłodawy za bezpodstawne wezwanie Policji został ukarany mandatem karnym.

Takich i podobnych zgłoszeń jest wiele. Służby ratunkowe nie lekceważą żadnego zgłoszenia. Przed wybraniem numeru alarmowego każdy powinien się zastanowić czy sprawa, z którą dzwoni, wymaga interwencji Policji, ponieważ wzywając bezpodstawnie policję, można przyczynić się do nieudzielenia pomocy innej osobie, która naprawdę takiej pomocy potrzebuje, a do której - w wyniku np. głupiego żartu - patrol policji nie dojedzie.

dalsza część artykułu pod reklamą
R E K L A M A

W przypadku bezpodstawnego wezwania Policji na interwencję należy liczyć się z konsekwencjami prawnymi opisanymi w art. 66§1 Kodeksu Wykroczeń.

Art. 66. § 1. Kto: 1) chcąc wywołać niepotrzebną czynność, fałszywą informacją lub w inny sposób wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia, 2) umyślnie, bez uzasadnionej przyczyny, blokuje telefoniczny numer alarmowy, utrudniając prawidłowe funkcjonowanie centrum powiadamiania ratunkowego – podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1500 zł.

Oceń artykuł
średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A

Jeśli byłaś/eś świadkiem wypadku lub innego niebezpiecznego zdarzenia
[ powiadom nas o tym ]
R E K L A M A
Komentarze (4)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
LUKASZEWSKA RYSZARDA · 13 Maj 2022
SKORUMPOWANA POLICYJNA BANDO!!BURLINSKI BRYL PAWLAK BRZECKI PRZEA JAKI NR WAS WOLAC ZEBYSCIE ZAMKBELI WYTWORNIE NA GARNCARSJIEJ 33? 13/05 GODZ 4/04 NASZYNY POD PODLAGA TAK MIELA TYTIN ZE WSZYSTKO KECI MI ZE SCIAN BUDYNEK PODLACZONY DO 3 FZAY PRADU NA LEWYM OBEJSCIU WY SPOLECZNE SMUECI LAPOWKARZE SPOLECZNE ZERA
Taxi kosztuje · 12 Maj 2022
Taxi kosztuje a policja nie. Zresztą, z artykułu wynika że chciał odwieźć do domu a w razie zatrucia policja zabrałby go do szpitala i na izbę wytrzeźwień. Wróciłby do domu za kilka dni. I zresztą tak powinni zrobic, zabrać go na izbę, po kilku dniach wypuścić i wystawić rachunek. Odechciało by się takich zabaw
no nie... · 12 Maj 2022
Pomocy potrzebował wzywający policję .Kolega usnął po ćwiartce alkoholu, może zatrutego ,wiec wezwanie było z podstawa .Mogli by tylko zadzwonić po Taxi i pożegnać się z zgłaszającym o pomoc. Po co oni sa w ogóle ,do pałowania ludzi?
czytelnik · 12 Maj 2022
Mogli mu chociaż zaśpiewać kołysankę, skoro już przyjechali.:)
Gmina Kłodawa
Kino Objazdowe zaprasza do Kłodawy. Cztery propozycje czekają na Was
20 godziny temu 1,470

Kino Objazdowe zaprasza do Kłodawy. Cztery propozycje czekają na Was

Gmina Kościelec
Jarmark Świąteczny w Gminnym Domu Kultury w Kościelcu
20 godziny temu 2,387

Jarmark Świąteczny w Gminnym Domu Kultury w Kościelcu

Gmina Kościelec
Kościelec - Gminny Konkurs Plastyczny
21 godziny temu 623

Kościelec - Gminny Konkurs Plastyczny

Miasto Koło
Dwa wilki zarejestrowane w kolskim Nadleśnictwie [WIDEO]
1 dzień temu 18,254

Dwa wilki zarejestrowane w kolskim Nadleśnictwie [WIDEO]

Wypadki
Zderzenie czołowe na prostym odcinku drogowym
1 dzień temu 11,715

Zderzenie czołowe na prostym odcinku drogowym

Miasto Koło
To już pewne. Liczba radnych w Kole zmniejszy się o 6 osób!
1 dzień temu 9,690 12

To już pewne. Liczba radnych w Kole zmniejszy się o 6 osób!

R E K L A M A