Bezchmurnie 9
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

W Kościelcu powstała robotolandia

W Kościelcu powstała robotolandia

Autor: UG Kościelec 20 tygodnie temu
W Kościelcu powstała robotolandia
©
Komentarzy: 0 Czytano:
2,446 razy |
W okresie od listopada 2021 do maja 2022 uczniowie klas czwartych Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kościelcu uczestniczyli w zajęciach realizowanych w ramach projektu Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020, podprojekt Uczniowskie Laboratoria Informatyczne.
R E K L A M A
0
Czytano:
2,446 razy
Udostępnij

Do udziału zgłosiło się 16 uczniów. Jako tematykę projektu grupa wybrała Robotolandię, czyli pracę nad stworzeniem krainy zamieszkiwanej przez roboty.

Głównym założeniem zajęć było rozwijanie umiejętności informatycznych, kreatywnego i logicznego myślenia oraz umiejętności korzystania z narzędzi cyfrowych, nowoczesnych pomocy i aplikacji w celach edukacyjnych oraz samorozwojowych.

Podczas zajęć uczestnicy poprzez mądrą zabawę oraz aktywną eksplorację kształtowali umiejętność pracy w grupie, tworzyli historyjki programując w Scratchu oraz budowali roboty i przedmioty, a także szukali ich zastosowań. Dodatkowo uczestnicy projektu przygotowali makiety do swojej krainy. Pracowali również nad prezentacją podsumowującą to, czego się nauczyli oraz przedstawiającą Robotolandię.

Uczniowie podczas zajęć korzystali m.in. z zestawów Lego Spike PRIME, kostek do rozszerzonej rzeczywistości Merge Cube, robota Photona, zestawów Scottie GO!, klocków MODI oraz narzędzi i aplikacji takich jak Scratch, Power Point.

Podczas podsumowania projektu uczniowie podzielili się swoją wiedzą z młodszymi kolegami prowadząc dla nich warsztaty. Opiekunem projektu była pani Marta Hanusek przy wsparciu pana Michała Anastaziaka.

Wykonaliśmy krótką relację filmową z zakończenia projektu, która dostępna jest pod linkiem:

https://www.e-kolo.pl/telewizja/1649,w-koscielcu-powstala-robotolandia.html

 

Oceń artykuł

średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
newsletter

Korzystaj z newslettera

Dołącz do listy czytelników Newslettera, i otrzumuj specjalnie przygotowane dla Ciebie zestawienia informacji. Korzystanie z newslettera jest dobrowolne, darmowe i w każdej chwili istnieje możliwość rezygnacji. Dodając adres do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych

R E K L A M A
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
Inne
Znaleziono ciało mężczyzny w stawie
16 godziny temu 22,476
R E K L A M A