R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Biznes

Z dobrą energią po zdrowie - profesjonalne i bezpłatne badania wracają w Ferio Konin!

14 dni temu | Źródło: CH Ferio | Wyświetleń artykułu: 1,203 | Komentarzy: 2

Ferio Konin i Akademia Nauk Stosowanych wsłuchali się w potrzeby mieszkańców i po ogromnym powodzeniu, jakim cieszyła się ich wspólna inicjatywa - dwóch dni bezpłatnych konsultacji i badań w kwietniu bieżącego roku, obie instytucje postanowiły rozpocząć szerszą współpracę w tym zakresie.

Foto:CH Ferio
R E K L A M A

W najbliższych wakacyjnych miesiącach studenci Wydziału Nauk o Zdrowiu, będą udzielać bezpłatnych porad i konsultacji pielęgniarskich, kosmetycznych oraz dietetycznych na terenie Ferio Konin. Wysoka frekwencja w czasie poprzedniej edycji wydarzenia pokazała, jak ważny dla mieszkańców Konina i okolic jest dostęp do tego typu inicjatyw. Organizatorzy zachęcają, aby w wakacje nie odkładać wizyty na później i skorzystać z możliwości konsultacji ze specjalistą przy okazji zakupów i w ten sposób zadbać o zdrowie.

Tym razem studenci z Akademii Nauk Stosowanych będą czekać na chętnych w Ferio Konin w następujących terminach:

Porady pielęgniarskie: 24 czerwca i 22 lipca 2022 r.

Zakres działań pielęgniarskich obejmować będzie porady dotyczące nadciśnienia tętniczego, cukrzycy i choroby niedokrwiennej serca. Do tego można liczyć na pomiary poziomu cukru we krwi (glukozy) wraz z odczytem i ewentualną z poradą, oraz ciśnienia krwi – tu także przebadani otrzymają poradę w przypadku nieprawidłowości.

Porady kosmetyczne: 17 czerwca i 26 sierpnia

W punkcie porad kosmetycznych chętni uzyskają indywidualne porady dotyczące trudności w pielęgnacji skóry twarzy (suchość, nadmierne wydzielanie łoju, nadwrażliwość), szczególnie wtedy, gdy kremy i maseczki nie pomagają, pielęgnacji skóry w przypadku chorób ogólnoustrojowych: choroby tarczycy, cukrzycy i chorób onkologicznych, a także radzenia sobie z młodzieńczym trądzikiem pospolitym. Przed poradą wykonany zostanie pomiar za pomocą analizera skóry przy użyciu kamery 3D, który oceni m.in. strukturę, poziomu natłuszczenia i złuszczenia oraz nawilżenia skóry.

Będzie też stanowisko „SPA dla dłoni”, gdzie wykonywany będzie masaż dłoni za pomocą naturalnych olejków.

Porady dietetyczne: 1 lipca i 5 sierpnia

Wizyta w punkcie porad dietetycznych obejmować będzie pomiar składu ciała na analizatorze Tanita, a więc masy: tkanki mięśniowej, masy kości, masy tkanki tłuszczowej, zawartości tkanki tłuszczowej wisceralnej, zawartości wody całkowitej w organizmie, wskaźnika masy ciała (BMI), wieku metabolicznego i podstawowej przemiany materii (BMR). Na podstawie wyników tego pomiaru będzie można liczyć na indywidualne porady dotyczące zmian w sposobie odżywiania.

Badania odbędą się w komfortowej atmosferze, warto zarezerwować sobie na nie czas i połączyć przyjemne zakupy z pożytecznym dbaniem o zdrowie!

Więcej szczegółów na www.feriokonin.pl

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (2) Pokaż komentarze