(4)
Zamglenie 0
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Ministranci z Kłodawy i Dąbia n. Nerem reprezentowali diecezję na Mistrzostwach Polski LSO

Ministranci z Kłodawy i Dąbia n. Nerem reprezentowali diecezję na Mistrzostwach Polski LSO

Autor: Diecezja Włocławska 05 Lipiec 2022
Ministranci z Kłodawy i Dąbia n. Nerem reprezentowali diecezję na Mistrzostwach Polski LSO
© Diecezja Wł.
Komentarzy: 4 Czytano:
3,772 razy |

W dniach od 27- 28 czerwca w Kołobrzegu odbyły się ministranckie Mistrzostwa Polski o Puchar „KnC”. Po raz drugi w 17-letniej historii imprezy jej gospodarzem została diecezja koszalińsko-kołobrzeska. Nad morze przyjechało ponad sto drużyn z 32 diecezji oraz 3 prowincji zakonnych, wyłonionych podczas eliminacji diecezjalnych i wyróżnionych przyznanymi dzikimi kartami. Łączenie ponad 1500 zawodników, którzy walczyli o tytuł piłkarskiego mistrza kraju.

R E K L A M A
4
Czytano:
3,772 razy
Udostępnij

Wśród nich byli przedstawiciele diecezji włocławskiej: z parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kłodawie oraz św. Mikołaja w Dąbiu nad Nerem.
 
Spotkanie rozpoczęło się Mszą św. której przewodniczył bp Krzysztof Zaradko. Następnie rozpoczęły się zmagania sportowe na boisku. Pomimo ciężkich warunków atmosferycznych spowodowanych upałami zawodnicy kłodawscy rozegrali 5 spotkań grupowych. Mecz otwarcia został rozegrany ministrantami z parafii w Białej Podlaskiej. Dzięki jednej bramce Kamila Antkiewicza w drugiej połowie ministranci z Kłodawy wygrali mecz wynikiem 1:0.
 
Następny mecz został rozegrany z parafią Kamionna. Efektowną bramkę „z główki”, dającą zwycięstwo ministrantom z Kłodawy strzelił Kacper Kowalski, po dośrodkowaniu Jakuba Małeckiego. Trzeci mecz został rozegrany z drużyną ze Świerklan. W tym spotkaniu kontuzji uległ najlepszy zawodnik z Kłodawy. Pomimo walki mecz zakończył się wynikiem 0:3. Dwa ostatnie spotkania: z Łodzią i Warszawą zakończyły się wynikami odpowiednio: 0:3 i 1:2, gdzie bramkę dla Kłodawy zdobył Jakub Stefański po strzale ze znacznej odległości. Kłodawscy ministranci zakończyli rozgrywki zajmując IV miejsce w swojej grupie.
 
Lepiej poszło drużynie z Dąbia nad Nerem, startującej w kategorii „ministrant”, która w finale B zajęła II miejsce. Drużynie w kategorii lektor młodszy poszło trochę gorzej, ale wszyscy dzielnie walczyli i godnie reprezentowali diecezję. Uczestnicy dziękują wszystkim sponsorom; sportowcom-ministrantom, ich opiekunom i trenerom serdecznie gratulujemy.
 
Drugi dzień rozgrywek finałowych rozpoczął się Mszą św. której przewodniczył ks. bp Edward Dajczak. W homilii hierarcha podkreślił, że „wszyscy jesteśmy uczniami Chrystusa” i nigdy nie wolno zapominać, że „Jezus jest z nami w łodzi jest z Kościołem i z Nim zwyciężymy wszystkie nawet największe sztormy i nawałnice jakie mogą przyjść w życiu”.
 
Pomimo tego, że kłodawiakom nie udała się wyjść z grupy, sam udział w rozgrywkach był wielkim przeżyciem i okazją do zdobywania doświadczenia na boisku a przede wszystkim do umocnienia wiary i miłości do Chrystusa, który gromadzi wszystkich ministrantów przy swoim ołtarzu.
 
Uczestnicy rozgrywek dziękują wszystkim sponsorom. Sportowcom-ministrantom, ich opiekunom i trenerom serdecznie gratulujemy.

Oceń artykuł

średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
newsletter

Korzystaj z newslettera

Dołącz do listy czytelników Newslettera, i otrzumuj specjalnie przygotowane dla Ciebie zestawienia informacji. Korzystanie z newslettera jest dobrowolne, darmowe i w każdej chwili istnieje możliwość rezygnacji. Dodając adres do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych

R E K L A M A
Komentarze (4)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
Ktoś · 05 Lipiec 2022
Grają a potem taki po... Jeb Trzaskowski nie wpuści na stadion kibiców
Monica · 05 Lipiec 2022
Czy dzieci były bezpieczne? Ja bym swoich nie puściła po tym jak się słyszy co się dzieje w kościele.
Art · 05 Lipiec 2022
To co słyszysz, to tylko wierzchołek góry lodowej. Dla mnie kościół to zorganizowana grupa przestępcza, o podłożu złodziejsko-pedofilskim
Kibol · 05 Lipiec 2022
Brawo młodzi piłkarze. Lewandowski jest z Was domny
R E K L A M A