Pochmurno 1
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Konsultanci sprzedaży - wsparcie procesu sprzedaży

Konsultanci sprzedaży - wsparcie procesu sprzedaży

Autor: partner 11 Lipiec 2022
MATERIAŁ SPONSOROWANY
Konsultanci sprzedaży - wsparcie procesu sprzedaży
© partner
Komentarzy: 0 Czytano:
1,688 razy |

W procesie sprzedaży niezwykle ważna jest prezentacja produktu. Bardzo przydatna jest tu pomoc konsultantów sprzedaży, którzy przygotowują pokazy, degustacje i inne prezentacje oferty.

R E K L A M A
0
Czytano:
1,688 razy
Udostępnij

Konsultanci sprzedaży – promocja i wsparcie procesu sprzedaży

Konsultanci sprzedaży świadczą usługi niezwykle istotne w sklepach, dla zapewnienia właściwego poziomu User's experience. Na przykład marki działające w obszarze nowych technologii i elektroniki użytkowej czy w branży DIY (czyli sklepy budowlane, z zaopatrzeniem do domu), działają w następujący sposób: aktywna sprzedaż produktów odbywa się przy udziale konsultantów, którzy posiadają wiedzę na temat asortymentu, zarówno praktyczną jak i teoretyczną. Mogą więc doradzić, przekonać klienta do obrania konkretnego planu działania przy wykorzystaniu odpowiednich technik sprzedaży.

Na czym polega praca konsultantów sprzedaży?

Jak działają w praktyce konsultanci sprzedaży? Ich zakres obowiązków zależny jest z jednej strony od potrzeb klientów, z drugiej – od specyficznych wymogów danego miejsca. Niektóre lokale opierają swoją działalność na przykład na pokazach i prezentacjach, degustacjach. Gdzie indziej z kolei potrzebny jest asystent będący do dyspozycji klienta, który ma dodatkowe pytania odnośnie danego produktu, potrzebuje rekomendacji.

Specjaliści ds. sprzedaży mogą aktywnie wspierać działania marketingowe, budując jednocześnie świadomość i renomę marki. Są wyszkoleni w taki sposób, aby klientom dostarczyć odpowiednie informacje na temat asortymentu, producenta czy nawet w zakresie ubezpieczeń, składania reklamacji lub sprzedaży ratalnej. Zatrudnienie konsultantów przez zewnętrzną firmę jest dobrą opcją. Wiąże się bowiem ono z dokładnym szkoleniem pracowników oraz bieżącą kontrolą pracy. Regionalni przedstawiciele  prowadzący coaching i weryfikację, na bieżąco raportują do zleceniodawcy. W raporcie znaleźć można informacje o  realizacji targetów sprzedażowych oraz czasie pracy konsultantów.

Więcej na temat usług świadczonych przez konsultantów sprzedaży, znaleźć można na stronie https://oexcursor.pl/oferta/konsultanci-sprzedazy/. Firma OEX Cursor korzysta z zaawansowanej technologii, dopasowując ofertę do indywidualnych potrzeb klientów. Współpracuje z wieloma różnymi branżami i na rynku zdobyła już sobie opinię sprawdzonej marki.

Oceń artykuł

średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
newsletter

Korzystaj z newslettera

Dołącz do listy czytelników Newslettera, i otrzumuj specjalnie przygotowane dla Ciebie zestawienia informacji. Korzystanie z newslettera jest dobrowolne, darmowe i w każdej chwili istnieje możliwość rezygnacji. Dodając adres do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych

R E K L A M A
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
R E K L A M A