R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Inne

Nietrzeźwi rowerzyści w natarciu. Rekordzista słono zapłaci

20-07-2022 15:46 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 13,757 | Komentarzy: 0

W trakcie trwania ubiegłotygodniowych wzmożonych działań ukierunkowanych na ograniczenie zdarzeń drogowych z udziałem kierowców jednośladów mundurowi skontrolowali ponad 100 rowerzystów. Policjanci ujawnili prawie 70 naruszeń obowiązujących przepisów.

Foto:Archiwum e-kolo.pl
R E K L A M A

Podczas prowadzonych działań policjanci przede wszystkim uświadamiali rowerzystów o czyhających na nich zagrożeniach i konsekwencjach nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego. Funkcjonariusze zwracali również uwagę na trzeźwość kierowców jednośladów, a także popełniane przez nich wykroczenia, a w szczególności na przejeżdżanie rowerem przez przejście dla pieszych, brak podstawowego wyposażenia roweru, nieprawidłowe korzystanie z chodnika przez rowerzystów, nie sygnalizowanie zmiany pasa ruchu lub kierunku jazdy oraz rozmowę przez telefon komórkowy w trakcie jazdy. Mundurowi zatrzymali 11 rowerzystów, którzy jechali swoim jednośladem po użyciu alkoholu lub w stanie nietrzeźwości. Niechlubny rekordzista „wydmuchał” przeszło 3 promile alkoholu za co został ukarany mandatem karnym w wysokości 2 500 złotych.

Przypominamy, że rowerem po chodniku można jechać tylko wtedy, gdy na drodze dopuszczalna prędkość przekracza 50 km/h i nie ma drogi rowerowej lub pobocza, a także w sytuacji załamania pogody (ulewa, intensywne opady śniegu) oraz w przypadku, gdy opiekujemy się rowerzystą do 10 roku życia. Pamiętajmy, że rowerzysta jest zobowiązany zejść z roweru i przeprowadzić go po przejściu dla pieszych, jeśli chce je przekroczyć chyba, że obok pasów dla pieszych jest przejazd rowerowy. W takim wypadku rowerzysta nie musi zsiadać z roweru.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze