(13)
× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Pochmurno -0.6
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

III etap prac na zamku rozpoczęty

Autor: UM Koło 31 Lipiec 2022 przeczytasz w minutę
III etap prac na zamku rozpoczęty
© UM Koło
(13) | Czytano:
18,889 razy | przeczytasz w minutę

Trwa realizacja III etapu prac konserwatorsko-budowlanych przy kolskim zamku. Tym razem zabezpieczony zostanie zachodni mur warowni.

R E K L A M A
13
Czytano:
18,889 razy
Udostępnij

Zgodnie z Umową, zabezpieczenia i konserwacji ruin zamku w ramach zadania pn. „Gozdów, ruiny gotyckiego zamku kazimierzowskiego (II poł. XIV w.): etap III – mur zachodni od strony dziedzińca oraz mur zachodni część zewnętrzna” dokonuje firma ART -SERVICE Łukasz Lewalski z siedzibą w Zbicznie. Prace dofinansowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu „Ochrona Zabytków” w kwocie 110 tysięcy złotych oraz Wielkopolski Wojewódzki Konserwator Zabytków, kwotą 60 tysięcy złotych.

dalsza część artykułu pod reklamą
R E K L A M A

Zabezpieczone na ten cel w budżecie środki własne wynoszą brutto 399.788,91 zł. Prace prowadzone będą do końca września. Konserwacja ruin zamku ma służyć przyszłej rewitalizacji i przystosowania zabytku do zwiedzania.
Wczoraj zgodność postępu prac z harmonogramem kontrolował Grzegorz Budnik, Kierownik konińskiej delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Poznaniu.

Oceń artykuł
średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (13)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Jarek · 01 Sierpień 2022
Ale się ktoś napracował.-1 marne zdjęcie. Kpina
kik · 02 Sierpień 2022
Po to, żeby nie było widać przekrętów, niedopasowanej kolorem i składem cegieł i użytej zaprawy do wypełnienia wykutych dziur. Po co to robią ,to marnowanie grubych pieniędzy...?
Polak · 01 Sierpień 2022
Zostawcie te ruiny jak zostawili Titanika. Szkoda wkładać miliony w kupę gruzu. Tu pilnie prokurator jest potrzebny. Z tego nic nie będzie a tylko czerwone łapy nakradną gruba kasę
zok · 01 Sierpień 2022
brawo panie burmistrzu zamek kolski to historia dla naszego miasta trzeba go remontowac
... · 01 Sierpień 2022
Bardzo dobrze że remontują. Tak ważny zabytek nie powinien niszczeć. Tam powinien powstać tak odrestaurowany zamek jakim by się nawet orle gniazda nie powstydziły. Bardzo się cieszę że coś tam robią
Rozsądny · 01 Sierpień 2022
Co by można zrobić za tą kwotę? Ile wyremontować mieszkań ? A co tam lepiej na ruiny niż np na remonty kamienic czy drogi wydać kasę. Dobrze że ta kadencja się kończy.
czytelnik · 02 Sierpień 2022
Co do "zatrzymania młodych", to miasto ma tu najmniej do powiedzenia. Polityka rządzących przede wszystkim preferuje swoich wyborców; a więc ludzi starszych, rencistów, emerytów czy ludzi ubogich. To oni korzystają z wszystkich socjalnych przywilejów; to oni chodzą karnie na wybory i głosują na tych od których te finansowe przywileje otrzymują. Samo 500+ się mocno zdewaluowało i nikt z tego powodu nie pozostanie w kraju, jeśli nie musi!
czytelnik · 02 Sierpień 2022
Za tę kwotę nie można by zrobić NIC! To jest kwota tylko i wyłącznie na określony cel!!!
D · 02 Sierpień 2022
Droga Aniu to jaki masz pomysł na zatrzymanie młodych? Moim zdaniem czymś co świetnie wyróżnia Koło jest właśnie zamek, zorganizowanie na bazie ruin fajnych miejsc rekreacji to jest coś co może wyróżnić Koło. Obserwuje na FB różne grupy turystyczne itp. i naprawdę ten zamek jest dużą atrakcją nawet dla ludzi z całej polski. Jeśli ktoś coś chce z tym dobrego zrobić to super! Przyznam też szczerze że zastanawiam się jakie pokolenie pisze to komentarze bo ja pamiętam jak w latach 90 ruiny były pełne młodzieży. Tam się szło z dziadkiem jak się maiło 7 lat, a potem kilka lat później na pierwsze randki itp. zamek to coś szczególnego dla tego miasta. Dlaczego też zakładasz że historia nie ciekawi młodych? To co lepiej im socjalną budę wyremontować żeby w lepszych warunkach mogli spijać browarka za 500 plus?
Ania · 01 Sierpień 2022
Zamiast żyć historią to zrobić coś co zatrzyma młodych a co ruiny mają ich zatrzymać? Jeżeli tak komuś zależy na ruinach to niech zrobi zbiórkę publiczną wtedy zobaczymy komu tak naprawdę zależy .
D · 01 Sierpień 2022
Rozsądny geniuszu potwierdzasz swoją krótkowzroczność, zresztą czego oczekiwać od kogoś kto by chciał mieszkania remontować za publiczne pieniądze. Ale do rzeczy, młodych może zatrzymać jakaś oferta rekreacyjna, sportowa etc. Jak nie będą gdzie mieli spędzić czasu to koło dla nich pozostanie jednym wielkim zakładem dla starców, i będą uciekali w świat. A Koło ma potencjał ogromny, zamek, błonia rzeki, sama rzeka etc. Ale jak się wszystko zaora i zrówna z ziemią to nikt tu nie zostanie. Ale szczerze mówiąc odnoszę wrażenie że w Kole od wielu lat rządzili tacy rozsądni a efekty niestety są widoczne, mnóstwo zmarnowanych okazji i nie wykorzystywanie potencjału
Rozsądny · 01 Sierpień 2022
"D" masz rację ruiny przyciągną młodych ha ha ha.to może jeszcze budowa przystani koło zamku i otwarcie zakładu ceramiki
D · 01 Sierpień 2022
Widzę że nie daleko Twój wzrok sięga, dlatego może lepiej sobie odpuść udzielanie się publicznie. Zamek to jeden z najważniejszych zabytków na ziemiach kolskich, zabezpieczenie go i rewitalizacja może przynieść w przyszłości wiele dobrego. Popatrz jak np. rozwija się Uniejów trzeba mądrze myśleć o rozwoju a nie zaorać wszystko i żyć na klepisku. Miasto musi jakoś zachęcać i przyciągać do siebie w przeciwnym razie zwinie się jeszcze bardziej. Już dzisiaj koło to miasto emerytów.
Powiat Kolski
Mikołajkowy turniej na otwarcie wirtualnej strzelnicy [WIDEO]
2 godziny temu 320

Mikołajkowy turniej na otwarcie wirtualnej strzelnicy [WIDEO]

Inne
ECPU Polska znów w naszym powiecie. Zatrzymano 23-latka z gm. Dąbie
20 godziny temu 22,399

ECPU Polska znów w naszym powiecie. Zatrzymano 23-latka z gm. Dąbie

Inne
Znęcał się nad rodziną. Policja wydała nakaz opuszczenia domu i zakaz zbliżania się do rodziny
1 dzień temu 14,669

Znęcał się nad rodziną. Policja wydała nakaz opuszczenia domu i zakaz zbliżania się do rodziny

Miasto Koło
IMGW wydał komunikat ostrzegawczy dla powiatu kolskiego!
1 dzień temu 4,416

IMGW wydał komunikat ostrzegawczy dla powiatu kolskiego!

Miasto Koło
Jak bezpiecznie poruszać się po śliskich drogach w okresie świątecznym? Porady dla kierowców i pieszych [SONDA]
1 dzień temu 971

Jak bezpiecznie poruszać się po śliskich drogach w okresie świątecznym? Porady dla kierowców i pieszych [SONDA]

Gmina Kościelec
Twoje dziecko chciałoby być majsterkowiczem? Zwróć uwagę na te zajęcia
1 dzień temu 978

Twoje dziecko chciałoby być majsterkowiczem? Zwróć uwagę na te zajęcia

23 godziny temu 269
R E K L A M A