R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Inne

Strażacy szukali 11 byków w lesie. Zwierzęta stwarzały niebezpieczeństwo dla mieszkańców

18-08-2022 22:43 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 17,020 | Komentarzy: 0

16 sierpnia br. zadysponowano strażaków do niecodziennego zdarzenia. W miejscowości Dziwie w gminie Przedecz jednemu z gospodarzy uciekło do lasu 11 sztuk byków. Strażacy spędzili sporo czasu szukając zwierząt.

Foto:OSP Kłodawa
R E K L A M A

Dzisiejszy dzień był bardzo pracowity dla kłodawskich druhów, ponieważ od godziny 10:45 do 20:00 bez przerwy uczestniczyliśmy w zdarzeniach. Na początku zostaliśmy zadysponowani do Dziwia gm. Przedecz gdzie gospodarzowi uciekło 11 byków, które schowały się w lesie i stwarzały realne zagrożenie dla mieszkańców. Działaliśmy wspólnie z OSP Przedecz, mieszkańcami, PSP Koło oraz powiatowym lekarzem weterynarii. Od godziny 15 braliśmy udział w usuwania owadów błonkoskrzydłych, głównie szerszeni. Na dzień dzisiejszy nasza jednostka ma zanotowane 212 wyjazdów do akcji ratowniczo-gaśniczych.

- opisują 16 sierpnia swój dzień druhowie OSP Kłodawa

Zadanie strażaków było o tyle utrudnione, że zwierzęta przedostały się na otwartą przestrzeń a następnie od zarośniętego lasu, gdzie akcja stała się jeszcze trudniejsza. Przestraszone bydło stwarzało bezpośrednie zagrożenie dla mieszkańców okolicy. Służba weterynaryjna używała broni z środkiem usypiającym by ograniczyć ryzyko.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze