(14)
Pochmurno 0.6
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

ZNP ogłasza pogotowie protestacyjne i będzie prowadzić akcję protestacyjną!

ZNP ogłasza pogotowie protestacyjne i będzie prowadzić akcję protestacyjną!

Autor: PAP - Polska Agencja Prasowa 24 Sierpień 2022
ZNP ogłasza pogotowie protestacyjne i będzie prowadzić akcję protestacyjną!
© PAP
Komentarzy: 14 Czytano:
6,323 razy |

Prezydium Zarządu Głównego ZNP podjęło w środę uchwałę, w której postanowiło ogłosić pogotowie protestacyjne we wszystkich ogniwach związku, m.in. przez oflagowanie placówek, a także zorganizować i przeprowadzić ogólnopolską akcję informacyjną o narastających problemach systemu edukacji.

R E K L A M A
14
Czytano:
6,323 razy
Udostępnij

Prezydium Zarządu Głównego Związku Nauczycielstwa Polskiego spotkało się w środę, aby omówić informacje przedstawione we wtorek przez kierownictwo Ministerstwa Edukacji i Nauki podczas posiedzenia Zespołu ds. Statusu Zawodowego Pracowników Oświaty, w którego skład oprócz przedstawicieli rządu i przedstawicieli związków zawodowych wchodzą też przedstawiciele organizacje samorządowych.

Wtorkowe posiedzenie poświęcone było przygotowaniom do nowego roku szkolnego 2022/2023 i wynagrodzeniom nauczycieli. Ze strony kierownictwa MEiN padła propozycja podniesienia od 1 stycznia 2023 r. o 9 proc. określonej w ustawie budżetowej kwoty bazowej dla nauczycieli. Po spotkaniu związkowcy powiedzieli dziennikarzom, że są rozczarowani tą propozycją.

Prezydium Zarządu Głównego ZNP w podjętej uchwale postanowiło: "1. Zorganizować i przeprowadzić ogólnopolską akcję informacyjną mającą na celu poinformowanie społeczeństwa o narastających problemach systemu edukacji; 2. Ogłosić pogotowie protestacyjne we wszystkich ogniwach organizacyjnych Związku, obejmujące m.in. oflagowanie i oplakatowanie zakładów pracy; 3. Wystąpić do reprezentatywnych związków zawodowych zrzeszających nauczycieli z propozycją powołania międzyzwiązkowego komitetu protestacyjnego". (PAP)

autorka: Danuta Starzyńska-Rosiecka

dsr/ joz/

Oceń artykuł

średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
newsletter

Korzystaj z newslettera

Dołącz do listy czytelników Newslettera, i otrzumuj specjalnie przygotowane dla Ciebie zestawienia informacji. Korzystanie z newslettera jest dobrowolne, darmowe i w każdej chwili istnieje możliwość rezygnacji. Dodając adres do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych

R E K L A M A
Komentarze (14)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
anna · 29 Sierpień 2022
Wielki guru oświaty pan Broniarz robi to co mu każe opozycja, wstyd!
Tron · 26 Sierpień 2022
Siedzą po 4 godziny w szkole i do domu na korepetycje i jeszcze mało
Normalny · 25 Sierpień 2022
To nuczyciele historii, geografii, przedszkolanki, w-f itd też dają korepetycje? A to ciekawe. Bo ja jakoś nie spotalem się z takim przypadkiem. Więc są tylko na pensji. I nie dostają nawet 3500 na rękę.
Lato · 25 Sierpień 2022
Jakie to wszystko mądre, dlaczego nie strajkują w czasie wakacji? Przecież normalnie wtedy mają przywileje pracownicze, ubezpieczenie, wypłatę. Wtedy powinni okupować szkoły i wywieszać flagi...i co żadnych chętnych? Dla matematyka z doświadczeniem w naszym rejonie miejsc brak, tak źle a stołki dalej grzeją .
Zioooom · 25 Sierpień 2022
Żadnych podwyżek tym nierobom niech pokażą ile z korepetycji biorą dodatkowo bez założonej działaności czysta kasa do łapy bęz fiskusa. Płaczą i płaczą i płakać będą zawsze
gość · 25 Sierpień 2022
ani złotówki więcej tym nierobom sie należy !!!
Do Mariusza · 25 Sierpień 2022
Też dostałam podwyżki 4%, nie jestem nauczycielem
Mariusz · 25 Sierpień 2022
Do hejtujących Nauczyciele dostali 4% podwyżki (brutto)! Inflacja 15%. Naprawdę za dużo zarabiają? Gdyby nie ta pożal się podwyżka początkujący nauczyciel zarabiałby mniej niż pensja minimalna.
Mariusz · 25 Sierpień 2022
@Ala To zdaje się cytat z pisiora Krasnodębskiego. Typowe dla pisowca. Od 40 lat mieszka w Niemczech i jako europoseł pobiera dietę w euro. Jak ten zachód jest taki zły to niech ... na Białoruś i rezygnuje z diety.
sxdc · 24 Sierpień 2022
Jakie znowu podwyżki? już w tym roku dostali podwyżki, może dla odmiany niech się teraz zabiorą za robotę. Karta nauczyciela już dawno powinna zostać zlikwidowana.
ola · 24 Sierpień 2022
zlikwidować religie w szkołach i 2 mld zł rocznie będzie więcej na pensje nauczycieli tyle kosztuje roczną indoktrynacja katolicką nauczyciele niech strajkuja bo pały strajkowaly i dostały podwyżkę poszli na l4
Ala · 24 Sierpień 2022
„Uważam, że zagrożenie dla naszej suwerenności ze strony Zachodu jest większe niż ze strony Wschodu. To jest paradoksalne. Oczywiście, Rosja jest brutalna, Rosja może wypowiedzieć nam wojnę. Ale Polacy wiedzą w sensie duchowym, czy psychologicznym, jak z takim niebezpieczeństwem się obejść. Putin nas nie dzieli, ale łączy. Natomiast Unia Europejska posługuje się innymi zupełnie środkami”
men · 25 Sierpień 2022
Ala weź tabletkę albo dwie i pomódl się o zdrowie bo o rozum za późno.
Uczen · 24 Sierpień 2022
Nauczyciele siedzą na ... w wakacje 2 miesiące za pełna pensje… oni wiecznie płaczą. Powinno się zlikwidować kartę nauczyciela ich wielki dupochron
R E K L A M A