Bezchmurnie -1.2
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Jubileusz 75-lecia ZSEA w Kole [ZDJĘCIA]

Jubileusz 75-lecia ZSEA w Kole [ZDJĘCIA]

Autor: ZSEA Anna Polichnowska 23 Wrzesień 2022
Jubileusz 75-lecia ZSEA w Kole [ZDJĘCIA]
© Astor
Komentarzy: 0 Czytano:
15,181 razy |

Uroczyste obchody Jubileuszu 75-lecia ZSEA rozpoczęły się od mszy św. w kolskiej Farze, gdzie spotkali się Absolwenci, Uczniowie, Dyrekcja i Pracownicy Szkoły. Kolejny etap obchodów przebiegał już na terenie Jubilatki.

R E K L A M A
0
Czytano:
15,181 razy
Udostępnij

W szkolnych klasach, przy kawie i ciastku w obecności swoich Wychowawców, w radosnej  atmosferze wspomnień, Absolwenci powrócili do najlepszych lat młodości, spędzonych w murach Ekonomika. Poszczególne Roczniki uwieczniły wykonywane zdjęcia indywidualne i grupowe. Radość sprawiało odnalezienie się w szkolnych kronikach i poświadczenie udziału w X Zjeździe Absolwentów poprzez wpis do wyłożonej, aktualnej księgi.

Część oficjalna 75-lecia Szkoły odbywała się w Sali Gimnastycznej ZSEA. Uczestniczyli w niej: przedstawiciele organu prowadzącego Szkołę- Starosta i Wicestarosta Powiatu Kolskiego, Przewodniczący Rady Powiatu Kolskiego, przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Poznaniu, Burmistrz Miasta Koła, Dyrektorzy szkół średnich z Koła i Powiatu Kolskiego, przedstawiciele kolskich szkół podstawowych i instytucji kultury oraz uczelni wyższych. Uznanie wobec dorobku Ekonomika wyrazili przedstawiciele instytucji współpracujących ze Szkołą: Komendy Powiatowej Policji, Państwowej Straży Pożarnej i  Państwowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Kole.

Absolwenci i Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Kolskiego Ekonomika uhonorowało emerytowanych, zasłużonych Nauczycieli, Pracowników i Dyrekcję ZSEA. Stowarzyszenie ufundowało jako wyraz wdzięczności tablicę upamiętniającą śp. Dyrektora Michała Karwackiego, a Jego biografię  przedstawiła  Uczennica – Absolwentka. Bogatą historię Szkoły zaprezentował dyrektor Mieczysław Drożdżewski.  Kolejny raz została ona utrwalona II wydaniem  poprawionej i uzupełnionej publikacji    „ Ekonomik 75 lat w Kole”. Uroczystość została uświetniona występami wokalnymi, tanecznymi i muzycznymi utalentowanych Uczniów ZSEA pod kierunkiem Pani prof. T. Kaszyńskiej i Pani prof. M. Przybylskiej.

R E K L A M A

Ostatnim etapem obchodów był obiad i Bal Absolwentów uroczyście rozpoczęty inaugurującym tańcem, toastem i tortem, a potem już wspólną zabawą przy przebojach z lat 60., 70., 80., 90., i współczesnych.

Obchody Jubileuszu wśród młodzieży miały miejsce 20 września br. Historię Szkoły oraz  symbolikę jej trzech sztandarów i godła przedstawiła wicedyrektor Elżbieta Sztanga.

Foto: Astor

GALERIA ZDJĘĆ

GALERIA ZDJĘĆOceń artykuł

średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
newsletter

Korzystaj z newslettera

Dołącz do listy czytelników Newslettera, i otrzumuj specjalnie przygotowane dla Ciebie zestawienia informacji. Korzystanie z newslettera jest dobrowolne, darmowe i w każdej chwili istnieje możliwość rezygnacji. Dodając adres do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych

R E K L A M A
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
Miasto Koło
Długie kolejki przed salonem operatora Energa w Kole
9 godziny temu 48,553 17
7 godziny temu 482
R E K L A M A
R E K L A M A
Lifestyle i życie społeczne
Duży Fiat skończył 55 lat
7 godziny temu 482