sim
marzena pilarska
Wiadomości Miasto Koło Rekrutacja przedszkolaków i zapisy do szkół

Rekrutacja przedszkolaków i zapisy do szkół

10-02-2010 11:27 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,705 | Komentarzy: 0
Rekrutacja przedszkolaków i zapisy do szkół
Foto:
zacisze
Urząd Miejski w Kole poinformował na swojej stronie internetowej, że w okresie od 1 marca do 19 marca 2010 r. będą trwały zapisy dzieci do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Miejską Koło na rok szkolny 2010/2011.
Do przedszkoli miejskich w Kole przyjmowane są dzieci w wieku od 3 do 6 lat. W przypadku dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, wychowaniem przedszkolnym może być objęte dziecko w wieku powyżej 6 lat, nie dłużej jednak niż do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 10 lat. Obowiązek szkolny tych dzieci może być odroczony do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 10 lat.
W szczególnie uzasadnionych przypadkach dyrektor przedszkola może przyjąć dziecko, które ukończyło 2,5 roku. Dziecko w wieku 6 lat jest obowiązane odbyć roczne przygotowanie przedszkolne w przedszkolu lub oddziale przedszkolnym zorganizowanym w szkole podstawowej.

Ponadto w okresie od 22 marca do 31 marca 2010 r. będą trwały zapisy dzieci w wieku 6 i 7 lat do klas I szkół podstawowych w Kole na rok szkolny 2010/2011.
W dniu 27 lutego 2010r. w godz. od 10.00 do 14.00 można będzie odwiedzić szkoły podstawowe w naszym mieście i dowiedzieć się więcej o interesującej nas placówce ponieważ na ten dzień zaplanowano „drzwi otwarte”.

Szczegółowe informacje na temat rekrutacji i zapisów dzieci do przedszkoli i szkół podstawowych dostępne są na stronie Urzędu Miejskiego w Kole pod adresem www.kolo.pl

fot. KTP
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!