Pochmurno 1
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Achatina - ślimak, jakich mało!

Achatina - ślimak, jakich mało!

Autor: Partner 03 Październik 2022
MATERIAŁ SPONSOROWANY
Achatina - ślimak, jakich mało!
© partner
Komentarzy: 0 Czytano:
567 razy |

Jeśli jesteś uczulony na sierść zwierząt, cenisz sobie spokój i porządek, nie masz zbyt wiele wolnego czasu, który mógłbyś poświęcić na opiekę nad zwierzęciem, a mimo to chcesz posiadać domowego pupila, to idealnym wyborem będzie ślimak Achatina. Czym charakteryzuje się wspomniany rodzaj ślimaka i w jaki sposób należy się nim zajmować? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań dotyczących ślimaka afrykańskiego znajdziesz w poniższym artykule.

R E K L A M A
0
Czytano:
567 razy
Udostępnij

Gigant wśród ślimaków czyli charakterystyka ślimaków Achatina

Ślimaki Achatina to rodzaj afrykańskich ślimaków lądowych z rodziny Achatinidae, który z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Powodem rosnącego zainteresowania ze strony hodowców są niespotykane gabaryty tych niezwykłych mięczaków. Ślimaki Achatina są bowiem największymi ślimakami lądowymi na świecie, a ich wielkość porównywana jest do gabarytów świnki morskiej. W praktyce muszla ślimaków afrykańskich mierzy od 10 do nawet 30 cm, a ich masa potrafi sięgać nawet 0,5 kg!

Długość życia ślimaków uzależniona jest zarówno od warunków, w jakich funkcjonuje zwierzę, jak i od konkretnego gatunku. Niektóre ślimaki – jak chociażby Physa – żyją zaledwie kilkanaście miesięcy (z reguły ok. 14), natomiast inne – na przykład Winniczki - dożywają nawet 25 lat. No dobrze ale ile żyje ślimak Achatina? W przypadku opisywanego gatunku ślimaka długość życia wynosi ok. 5 lat.

Domowa hodowla ślimaka Achatina

Ślimaki afrykańskie nie należą do gatunków szczególnie wymagających. Wręcz przeciwnie! Do życia wystarczy im jedynie niezbyt wysokie terrarium wyposażone w kwaśny torf (lub mieszankę tofu, ziemi ogrodowej i suchych liści bądź ściółkę kokosową) odpowiedniej głębokości (warstwa ok. 10 – 15 cm), w którym ślimak będzie mógł się zakopywać. Samo podłoże powinno być stale lekko wilgotne, natomiast temperatura panująca w pojemniku nie może przekraczać 27*C (idealna temperatura to 23 – 25*C). Ślimaki afrykańskie żywią się głównie warzywami i owocami (niemalże wszystkimi!), niemniej nie należy im podawać roślin bogatych w szczawiany, takich jak np. szczaw czy sałata.

Oceń artykuł

średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
newsletter

Korzystaj z newslettera

Dołącz do listy czytelników Newslettera, i otrzumuj specjalnie przygotowane dla Ciebie zestawienia informacji. Korzystanie z newslettera jest dobrowolne, darmowe i w każdej chwili istnieje możliwość rezygnacji. Dodając adres do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych

R E K L A M A
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
R E K L A M A