(7)
Częściowe zachmurzenie -1.1
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Temat nowego osiedla na ulicy Cegielnianej wraca? [WIDEO] [ANKIETA]

Temat nowego osiedla na ulicy Cegielnianej wraca? [WIDEO] [ANKIETA]

Autor: Redakcja e-kolo.pl 12 Październik 2022
Temat nowego osiedla na ulicy Cegielnianej wraca?  [WIDEO] [ANKIETA]
©
Komentarzy: 7 Czytano:
8,866 razy |

W trakcie wrześniowej LV Sesji Rady Miejskiej w Kole, radni podjęli pod głosowanie uchwałę, która wyraziła zgodę na sprzedaż działki przeznaczonej pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną przy ulicy Cegielnianej w Kole.

R E K L A M A
7
Czytano:
8,866 razy
Udostępnij
Ankieta
Czy byłabyś/byłbyś zainteresowany kupnem mieszkania na nowym osiedlu?

Chętni na zakup tej dużej i atrakcyjnej działki byli już w 2016 roku o czym pisaliśmy tutaj:

Wtedy jednak nic z tego nie wyszło. Po sześciu latach temat wrócił. Pojawił się nowy deweloper, który jest zainteresowany tą działką. Nie wszyscy jednak radni byli przekonani co do tego pomysłu. Poniżej nagranie z całej dyskusji. 

MATERIAŁ WIDEO

MATERIAŁ WIDEOTreść uchwały

Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego miasta Koła w rejonie ulicy Cegielnianej zatwierdzonym Uchwałą Nr XLVIII/461/2017 Rady Miejskiej w Kole z dnia 29 listopada 2017 r. opublikowanym w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego z dnia 11 grudnia 2017 r. poz. 8292, działka nr 11/7 ark. mapy 45 znajduje się na terenie przeznaczonym pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną (symbol MW) oraz częściowo pod teren zabudowy usługowej – usługi oświaty (symbol UO). Działka nr 11/7 ark. mapy 45 zabudowana jest budynkami przeznaczonymi do rozbiórki tj.: budynkiem mieszkalnym piętrowym oraz budynkami gospodarczymi i warsztatowomagazynowymi. Nieruchomość usytuowana jest przy drodze publicznej o nawierzchni utwardzonej kostką brukową, w bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się grunty niezabudowane oraz zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna. W pobliżu zlokalizowana jest zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna, zakłady usługowe oraz przebiega obwodnica miasta Koła relacji Warszawa – Poznań.

Wartość rynkowa przedmiotowej nieruchomości w sporządzonym przez rzeczoznawcę majątkowego operacie szacunkowym wynosi 2 385 000,00 zł (słownie: dwa miliony trzysta osiemdziesiąt pięć tysięcy złotych 00/100)

Przewidywane postępowanie zbycia przedmiotowej nieruchomości nastąpi w trybie przetargu ustnego nieograniczonego. Środki uzyskane ze zbycia przedmiotowej działki stanowić będą przychód Gminy Miejskiej Koło i zasilą jej budżet co pozwoli na przeprowadzenie inwestycji miejskich, których realizacja ma istotne znaczenie dla funkcjonowania miasta i zaspokajania potrzeb lokalnej społeczności. 

R E K L A M A

Głosowanie

14 radnych oddało głos za sprzedażą działki a 7-miu nacisnęło przycisk przeciw uchwale. 

Oceń artykuł

średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
newsletter

Korzystaj z newslettera

Dołącz do listy czytelników Newslettera, i otrzumuj specjalnie przygotowane dla Ciebie zestawienia informacji. Korzystanie z newslettera jest dobrowolne, darmowe i w każdej chwili istnieje możliwość rezygnacji. Dodając adres do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych

R E K L A M A
Komentarze (7)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
Wyróżniony komentarz
kolanin · 12 Październik 2022
Gdyby Burmistrzowi Maciaszkowi nie przeszkadzali, to na tym miejscu juz dawno stałyby tanie mieszkania dla mieszkańców, czy to w systemie komunalnym, czy innym programie rządowym .Czerwony sprzeda i pieniądze znikną jak miliony pod gruzami zamku...Kiedy będzie przywieziony węgiel do Koła ,bo ludzie nie maja czym palić??. Tym niech się zajmie, razem z radnymi co "dziwnie" głosowali!!!!!
zuza · 13 Październik 2022
jakby miasto budowało na tym terenie bloki to by były komunalne, deweloper ( ciekawe który z naszych) a może obcy,postawi budynki za cenę rynkową,nie będą to mieszkaniach ani tanie ani komunalne. zamiast sprzedawać tereny pod bloki, trzeba ściągnąć inwestorów żeby miejsca pracy powstały, chociaż zaraz jak ceny za prąd, gaz i paliwa będą dalej tak rosły rodzime zakłady zmniejszą zatrudnienie . teraz nie ma chętnych do pracy bo dostają za siedzenie w domach , a po nowym roku nie będzie gdzie
Gość · 12 Październik 2022
A dlaczego tanie? Dlaczego reszta mieszkańców koła ma w podatkach dopłacać do budowy i utrzymania mieszkań garstki osób? I dlaczego burmistrz ma załatwiać węgiel? Przecież kopalnie są polskie, rządowe. Rząd co roku dopłaca do utrzymania tych naszych kopalń z podatków obywateli. To rząd powinien zadbać o to żeby każdy mial węgiel. Przecież kopalniami rządzi obecny rząd. A jak na razie to państwowe kopalnie podniosły ceny ekogroszku z ok 1100zl do 1700zl.
Halina · 12 Październik 2022
za chwilę wybory i trzeba tą bandę pogonić.ciekawe czy wcześniej nie będzie kontrola służb i zakończą się pseudo rządy.
kolanin · 12 Październik 2022
Gdyby Burmistrzowi Maciaszkowi nie przeszkadzali, to na tym miejscu juz dawno stałyby tanie mieszkania dla mieszkańców, czy to w systemie komunalnym, czy innym programie rządowym .Czerwony sprzeda i pieniądze znikną jak miliony pod gruzami zamku...Kiedy będzie przywieziony węgiel do Koła ,bo ludzie nie maja czym palić??. Tym niech się zajmie, razem z radnymi co "dziwnie" głosowali!!!!!
Robert · 13 Październik 2022
Pisowski tryb myślenia! Tuman zawsze będzie tumanem!!!
Kolak · 13 Październik 2022
Gdyby nie przeszkodziło mu CBA być może tak....
· 13 Październik 2022
Cukier też burmistrz na sprowadzać?
Miasto Koło
Długie kolejki przed salonem operatora Energa w Kole
10 godziny temu 52,412 17
8 godziny temu 557
R E K L A M A
R E K L A M A
Lifestyle i życie społeczne
Duży Fiat skończył 55 lat
8 godziny temu 557