(2)
× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Słonecznie -0.7
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Wyjeżdżasz? A zabezpieczyłeś dom? Sprawdź jak to zrobić

Autor: KPP Koło 07 Luty 2023 przeczytasz w ok. 2 min.
Wyjeżdżasz? A zabezpieczyłeś dom? Sprawdź jak to zrobić
© Pixabay
(2) | Czytano:
5,275 razy | przeczytasz w ok. 2 min.

Domy i mieszkania, w których często gromadzimy dorobek wielu lat naszej pracy, również stanowią cel dla złodzieja. Dlatego warto zastanowić się, czy zrobiliśmy wszystko, aby maksymalnie ograniczyć zagrożenie włamaniem do mieszkania czy domu.

R E K L A M A
2
Czytano:
5,275 razy
Udostępnij

Podstawowe możliwości zabezpieczenia mieszkania, domu oraz mienia:

Zabezpiecz należycie drzwi i okna swojego mieszkania, możesz założyć zamki o zwiększonej odporności na włamanie oraz wizjer. Wskazanym jest zamontowanie oświetlenia z czujnikiem ruchu i domofonu. Spowoduj aby światło na klatce schodowej czy przed wejściem do domu oświetlało stojącą przed drzwiami osobę. Przydatne mogą okazać się również zabezpieczenia elektroniczne, w tym system kamer monitorujących mieszkanie, dom czy przyległy teren pod naszą nieobecność.

Jeśli jesteś właścicielem domku jednorodzinnego, wykonaj solidne (lecz przejrzyste) ogrodzenie. Zawsze po zmroku zaciągaj żaluzje lub zasłony tak, aby wnętrze  mieszkania było niewidoczne z zewnątrz. Nie afiszuj się swym stanem posiadania. Najpewniejszym miejscem dla przechowywania pieniędzy, biżuterii, innych cenniejszych przedmiotów jest bank. 

Nie zostawiaj kluczy pod wycieraczką, nie wieszaj ich także na szyi swej pociechy.  Wykonaj zdjęcia, zanotuj marki i typy posiadanych urządzeń, ich cechy charakterystyczne oraz numery fabryczne (kamera, aparat fotograficzny, rower, itp.). Te, które nie posiadają numerów, oznakuj (w przypadku kradzieży lub zagubienia łatwiej będzie można je rozpoznać  i udowodnić, czyją są własnością).

Zwracaj uwagę na kręcących się przy klatkach schodowych czy w pobliżu domu ludzi. Zainteresuj się nimi, zapytaj kogo szukają, przyjrzyj się im, by zapamiętać wygląd. Przezorność może uchronić mienie przed kradzieżą, zaś spostrzeżenia mogą być bardzo przydatne, gdyby do włamania doszło.

dalsza część artykułu pod reklamą
R E K L A M A

Sprawdzaj wiarygodność obcych osób przychodzących do twojego domu, mieszkania. Nie wpuszczaj bez uzasadnionych powodów nieznanych ci osób. Z policyjnych doświadczeń wynika, że część kradzieży miała swój początek w nawiązywanych wcześniej kontaktach. Osoby takie, nawet jeśli same nie dokonują kradzieży, mogą przeprowadzać tzw. rozpoznanie i dzielić się ustaleniami z grupą, która dokonuje włamań.  Opuszczając na dłużej mieszkanie nie zostawiajmy widocznych oznak swej nieobecności.  Współdziałaj z sąsiadami. Zwracaj uwagę także na ich dom, mieszkanie.

Pamiętajmy - najlepszym zabezpieczeniem domu, mieszkania jest życzliwy sąsiad.

Oceń artykuł
średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A

Jeśli byłaś/eś świadkiem wypadku lub innego niebezpiecznego zdarzenia
[ powiadom nas o tym ]
R E K L A M A
Komentarze (2)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Karol · 07 Luty 2023
Autorem pewnie nawet nie jest policja kolo to wygląda na plagiat na coś takiego są przepisy prawa. Powinno być napisane kto jest naprawdę autorem tekstu czyli KWP Poznań. Wszystko spisane ze strony KWP Poznań , opublikowane 30.01.2023r.
Yupi · 07 Luty 2023
Ciekawe który policjant zaczepia ludzi na klatce i wypytuje a wymagają tego od innych kopiuj i wklej z jakiś starych materiałów nawet nie dostosowane do obecnych czasow gdzie ludzie nawet na klatce się nie znaja , a dlaczego nie uwzględnili patroli pieszych na osiedlach celem poprawy bezpieczeństwa , kto widział policjanta pieszo :).
Gmina Kłodawa
Kino Objazdowe zaprasza do Kłodawy. Cztery propozycje czekają na Was
1 godzinę temu 285

Kino Objazdowe zaprasza do Kłodawy. Cztery propozycje czekają na Was

Gmina Kościelec
Jarmark Świąteczny w Gminnym Domu Kultury w Kościelcu
1 godzinę temu 659

Jarmark Świąteczny w Gminnym Domu Kultury w Kościelcu

Gmina Kościelec
Kościelec - Gminny Konkurs Plastyczny
3 godziny temu 242

Kościelec - Gminny Konkurs Plastyczny

Miasto Koło
Dwa wilki zarejestrowane w kolskim Nadleśnictwie [WIDEO]
6 godziny temu 9,941

Dwa wilki zarejestrowane w kolskim Nadleśnictwie [WIDEO]

Wypadki
Zderzenie czołowe na prostym odcinku drogowym
6 godziny temu 7,619

Zderzenie czołowe na prostym odcinku drogowym

Miasto Koło
To już pewne. Liczba radnych w Kole zmniejszy się o 6 osób!
1 dzień temu 8,680 9

To już pewne. Liczba radnych w Kole zmniejszy się o 6 osób!

R E K L A M A