× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Wiatr ze śniegiem 3.6
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Pompy beczkowe - gdzie znalazły zastosowanie?

Autor: partner 08 Marzec 2023 przeczytasz w ok. 3 min.
MATERIAŁ SPONSOROWANY
Pompy beczkowe - gdzie znalazły zastosowanie?
© freepik.com
(0) | Czytano:
944 razy | przeczytasz w ok. 3 min.

Pompy beczkowe, w które możemy zaopatrzyć się w obecnych czasach, są urządzeniami wysoce uniwersalnymi. Zakres ich zastosowania jest naprawdę szeroki. Ich konstrukcja jest bardzo prosta. Są niezwykle mobilne, dzięki czemu mogą być wykorzystywane w wielu branżach przemysłowych. Podstawową rolą pomp beczkowych jest załadunek oraz rozładunek magazynowanych w różnego rodzaju zbiornikach mediów. Ich atutem jest fakt, że zawsze są one gotowe do pracy. Gdzie najczęściej wykorzystuje się przemysłowe pompy do beczek? Zostańcie z nami do końca i poznajcie pięć najpopularniejszych zastosowań pomp beczkowych.

R E K L A M A
0
Czytano:
944 razy
Udostępnij

Podstawowe informacje nt. pomp beczkowych

Na wstępie, zanim jeszcze przejdziemy do sedna tego artykułu, chcielibyśmy wyjaśnić skąd tak ogromna uniwersalność pomp do beczek. Kluczem do ich uniwersalności jest mnogość materiałów, z których urządzenia tego typu są wykonywane. To właśnie dzięki tej różnorodności bez problemu znajdziecie pompy beczkowe dedykowane transportowi mediów o różnej agresywności. Z pomocą odpowiedniej pompy do beczek przetransportujecie zarówno ciecze mocno agresywne, średnio agresywne, jak i te neutralne. Dodatkowo, umożliwiają one także transport mediów o różnym poziomie lepkości. 

Pompy do beczek – gdzie znalazły zastosowanie przemysłowe pompy beczkowe?

Przemysł spożywczy 

Pompy beczkowe to standardowe wyposażenie w szeroko pojętym przemyśle spożywczym. To one umożliwiają producentom żywności przesyłanie medium z jednego miejsca na drugie. Są nieocenione podczas przelewania różnego typu soków, sosów, past, przecierów i innych podobnych produktów żywnościowych. Pompy beczkowe wykorzystywane przez przemysł spożywczy służą przede wszystkim do rozładunku – wykorzystywanych podczas produkcji artykułów spożywczych – hoboków.

Rolnictwo i pompy beczkowe

Kolejnym odłamem gospodarki, w którym pompy beczkowe znalazły zastosowanie, jest szeroko pojęte rolnictwo. W rolnictwie pompy beczkowe wykorzystuje się przede wszystkim do przepompowywania deszczówki, nawozów, olejów i innych cieczy. 

Warsztat mechaniczny – w nim również znajdziecie pompy beczkowe

Kolejne miejsce, w którym przemysłowe pompy beczkowe znalazły zastosowane to różnego rodzaju warsztaty mechaniczne: zarówno warsztaty samochodowe, jak i warsztaty zakładów utrzymania ruchu. Dzięki pompom beczkowym możliwe jest w takich miejscach sprawne, wygodne i bezproblemowe transportowanie smarów, olejów, płynów z większych zbiorników do tych o mniejszych gabarytach. Warto w tym miejscy podkreślić, że pompy beczkowe posiadające certyfikat ATEX kategorii 2 z powodzeniem mogą być wykorzystywane do przesyłu cieczy charakteryzujących się łatwopalnością. 

Uzdatnianie wody

Pompy beczkowe to urządzenia wykorzystywane przez wodociągi oraz stacje uzdatniania wody. Służą one w nich do transportu inhibitorów korozji, a także wszelkiego typu, specjalnych dodatków, mających na celu uszlachetnianie wody. 

Pompy beczkowe – podstawowy element wyposażenia laboratorium

Pompy beczkowe są podstawowym element wyposażenia większości laboratoriów. Służą one w nich do transportu wszelkiego typu substancji ze zbiorników o większych gabarytach, do zbiorników o gabarytach mniejszych. 

Ciekawostka! Wykorzystywane przez laboratoria pompy beczkowe mogą być wyposażone w liczniki przepływu cieczy. Licznik umożliwia precyzyjny pomiar ilości przepompowywanego medium, co bardzo ułatwia prace laborantów. 

 
Oceń artykuł
średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
R E K L A M A
Polityka
Kolski cieplik prosi miasto o poręczenie kredytu
1 godzinę temu 3,112 13

Kolski cieplik prosi miasto o poręczenie kredytu

Inne
Walne zebranie jednostki OSP Ruszków Pierwszy
17 godziny temu 1,733

Walne zebranie jednostki OSP Ruszków Pierwszy

Gmina Koło
Dobry występ warcabistów z SP Wrząca Wielka na finale wojewódzkim
17 godziny temu 1,421

Dobry występ warcabistów z SP Wrząca Wielka na finale wojewódzkim

Sport
Orzeł Grzegorzew dominuje w meczu inauguracyjnym
20 godziny temu 4,924 1

Orzeł Grzegorzew dominuje w meczu inauguracyjnym

Miasto Koło
Folklorem Malowane - jarmark wielkanocny w kolskim MDK
1 dzień temu 4,496 3

Folklorem Malowane - jarmark wielkanocny w kolskim MDK

Inne
GKS Osiek Wielki: remis na otwarcie
1 dzień temu 4,284

GKS Osiek Wielki: remis na otwarcie

R E K L A M A
R E K L A M A
Przasnysz