Słonecznie 15
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Pompy beczkowe - gdzie znalazły zastosowanie?

Autor: partner 08 Marzec 2023 przeczytasz w ok. 3 min.
MATERIAŁ SPONSOROWANY
Pompy beczkowe - gdzie znalazły zastosowanie?
© freepik.com
(0) | Czytano:
2,301 razy | przeczytasz w ok. 3 min.

Pompy beczkowe, w które możemy zaopatrzyć się w obecnych czasach, są urządzeniami wysoce uniwersalnymi. Zakres ich zastosowania jest naprawdę szeroki. Ich konstrukcja jest bardzo prosta. Są niezwykle mobilne, dzięki czemu mogą być wykorzystywane w wielu branżach przemysłowych. Podstawową rolą pomp beczkowych jest załadunek oraz rozładunek magazynowanych w różnego rodzaju zbiornikach mediów. Ich atutem jest fakt, że zawsze są one gotowe do pracy. Gdzie najczęściej wykorzystuje się przemysłowe pompy do beczek? Zostańcie z nami do końca i poznajcie pięć najpopularniejszych zastosowań pomp beczkowych.

R E K L A M A
0
Czytano:
2,301 razy
Udostępnij

Podstawowe informacje nt. pomp beczkowych

Na wstępie, zanim jeszcze przejdziemy do sedna tego artykułu, chcielibyśmy wyjaśnić skąd tak ogromna uniwersalność pomp do beczek. Kluczem do ich uniwersalności jest mnogość materiałów, z których urządzenia tego typu są wykonywane. To właśnie dzięki tej różnorodności bez problemu znajdziecie pompy beczkowe dedykowane transportowi mediów o różnej agresywności. Z pomocą odpowiedniej pompy do beczek przetransportujecie zarówno ciecze mocno agresywne, średnio agresywne, jak i te neutralne. Dodatkowo, umożliwiają one także transport mediów o różnym poziomie lepkości. 

Pompy do beczek – gdzie znalazły zastosowanie przemysłowe pompy beczkowe?

Przemysł spożywczy 

Pompy beczkowe to standardowe wyposażenie w szeroko pojętym przemyśle spożywczym. To one umożliwiają producentom żywności przesyłanie medium z jednego miejsca na drugie. Są nieocenione podczas przelewania różnego typu soków, sosów, past, przecierów i innych podobnych produktów żywnościowych. Pompy beczkowe wykorzystywane przez przemysł spożywczy służą przede wszystkim do rozładunku – wykorzystywanych podczas produkcji artykułów spożywczych – hoboków.

Rolnictwo i pompy beczkowe

Kolejnym odłamem gospodarki, w którym pompy beczkowe znalazły zastosowanie, jest szeroko pojęte rolnictwo. W rolnictwie pompy beczkowe wykorzystuje się przede wszystkim do przepompowywania deszczówki, nawozów, olejów i innych cieczy. 

Warsztat mechaniczny – w nim również znajdziecie pompy beczkowe

Kolejne miejsce, w którym przemysłowe pompy beczkowe znalazły zastosowane to różnego rodzaju warsztaty mechaniczne: zarówno warsztaty samochodowe, jak i warsztaty zakładów utrzymania ruchu. Dzięki pompom beczkowym możliwe jest w takich miejscach sprawne, wygodne i bezproblemowe transportowanie smarów, olejów, płynów z większych zbiorników do tych o mniejszych gabarytach. Warto w tym miejscy podkreślić, że pompy beczkowe posiadające certyfikat ATEX kategorii 2 z powodzeniem mogą być wykorzystywane do przesyłu cieczy charakteryzujących się łatwopalnością. 

Uzdatnianie wody

Pompy beczkowe to urządzenia wykorzystywane przez wodociągi oraz stacje uzdatniania wody. Służą one w nich do transportu inhibitorów korozji, a także wszelkiego typu, specjalnych dodatków, mających na celu uszlachetnianie wody. 

Pompy beczkowe – podstawowy element wyposażenia laboratorium

Pompy beczkowe są podstawowym element wyposażenia większości laboratoriów. Służą one w nich do transportu wszelkiego typu substancji ze zbiorników o większych gabarytach, do zbiorników o gabarytach mniejszych. 

Ciekawostka! Wykorzystywane przez laboratoria pompy beczkowe mogą być wyposażone w liczniki przepływu cieczy. Licznik umożliwia precyzyjny pomiar ilości przepompowywanego medium, co bardzo ułatwia prace laborantów. 

 
R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Gmina Kościelec
Wójt Dariusz Ostrowski dziękuje swoim wyborcom
4 godziny temu 1,166 1

Wójt Dariusz Ostrowski dziękuje swoim wyborcom

MS
Miasto Koło
Kolejna Akcja Krwiodawstwa w Kolskiej Farze
8 godziny temu 656 1

Kolejna Akcja Krwiodawstwa w Kolskiej Farze

Inne
Statystyka wyjazdów strażaków w ostatnim tygodniu [06.04.2024 -12.04.2024]
8 godziny temu 1,468

Statystyka wyjazdów strażaków w ostatnim tygodniu [06.04.2024 -12.04.2024]

Miasto Koło
KW apka - nowość dla pasażerów
9 godziny temu 544

KW apka - nowość dla pasażerów

Kino
Kino w Kole:Co zobaczysz w najbliższym czasie? [REPERTUAR 12-04-2024]
10 godziny temu 1,675

Kino w Kole:Co zobaczysz w najbliższym czasie? [REPERTUAR 12-04-2024]

Miasto Koło
Zespół Szkół Technicznych w Kole zaprasza na Drzwi Otwarte i Piknik Sportowo-Militarny!
10 godziny temu 2,082

Zespół Szkół Technicznych w Kole zaprasza na Drzwi Otwarte i Piknik Sportowo-Militarny!

R E K L A M A