(27)
× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Miejscowe opady deszczu w pobliżu 6.9
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?
REKLAMA

Koło: ceny za wodę i ścieki do góry. Taryfa już weszła w życie

Autor: Redakcja e-kolo.pl 1 tydzień temu przeczytasz w minutę
Koło: ceny za wodę i ścieki do góry. Taryfa już weszła w życie
© czytelnik
(27) | Czytano:
15,168 razy | przeczytasz w minutę

Z dniem 8 marca br. w życie weszła nowa taryfa opłat dla odbiorców Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Kole. Podwyżka dotyczy kwot za wodę i ścieki.

R E K L A M A
27
Czytano:
15,168 razy
Udostępnij

Uprzejmie informujemy, że Dyrektor Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Poznaniu dnia 10 lutego 2023 roku wydał decyzje nr PO.RZT.70.106.2022/D/PH o skróceniu okresu obowiązywania dotychczasowej taryfy oraz zatwierdził taryfę dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków na terenie miasta Koła na okres trzech lat. Decyzja ta stała się ostateczna i wobec tego została opublikowana na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie w dniu 28.02.2023 roku. Zgodnie z art. 24f ust. l ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków zatwierdzona taryfa wchodzi w życie po upływie 7 dni od dnia jej ogłoszenia tj. od 08.03.2023 roku.

- czytamy na stronie internetowej MZWiK Koło

Administracja Spółdzielni Mieszkaniowej w Kole z wyprzedzeniem poinformowała swoich mieszkańców o zmianach cen, pokazując jednocześnie podwyżki rozłożone na najbliższe trzy lata.

 

Oceń artykuł
średnia ocena: 4 liczba głosów: 1
R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (27)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani.
Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji!
Wyróżniony komentarz
Halina · 1 tydzień temu
Przecież dopiero były podwyżki. Czy to na premie dla pracowników i prezesa? Sobolewski i Piasecki co wy na to?
kolanin · 1 tydzień temu
Ja nie rozumiem, gdy "udający burmistrzowanie" zatrudnia wysoko-opłacanych menadżerów, to dlaczego te podwyżki?. Tu w Kole rządzi czerwony układ a nie PIS. Wielka podwyżka podatków i za śmieci ,to tez wina PIS-U? Przecież te podwyżki są powyżej inflacji. Tak się uszczęśliwia mieszkańców dodatkowymi opłatami, jeszcze w roku wyborczym!!!.Czarzasty zrobi z nimi porządek.
Wyborca · 1 tydzień temu
Tusk obiecuje że wszystko będzie za darmo
Tylko Brauna potrzeba... · 1 tydzień temu
Tylko zapomniał dodać że tylko dla swoich. Bo jak nakradną to wynagrodzenie całe mogą odłożyć w banku w raju podatkowym.
Czytelnik · 1 tydzień temu
Tyle nieporozumień i sporów na temat dodatkowych 15 groszy na przestrzeni 3 lat~za wodę i ścieki, a wszystkim jak gdyby koło nosa przeszła wysokość podwyżek cen ciepła. To znaczy podgrzania 1m/3 wody oraz centralnego ogrzewania. To są dopiero podwyżki!
Do "czytelnik " vel ...... · 1 tydzień temu
A co z premiami w wodociągach?
Strzałka · 1 tydzień temu
Czy wy faktycznie jesteście tacy ciemni i zacofani,że wierzycie w to jak pozbędziecie się Pis-u to będzie lepiej ? Od 1986 roku co się zmieniło?. Zakładamy,że wygra PO i tu pytanie z ajkiego "koŁa" wywodzi sie PO i PIS plus PS ? To ta sama banda. Następne pytanie od 1986 roku DLACZEGO NIKT NIKOGO DO DZIŚ NIE ROZLICZYŁ. Jedyne co zrobili to zamordowali LEPPERA bo się go obawiali wszyscy. ZACZNIJCIE MYŚLEĆ SAMODZIELNIE !!
Do do Agi · 1 tydzień temu
Kto ma rządzić? A co? PiS to jedyna partia? Jest jeszcze PO, polska2050, PSL, Lewica, Konfederacja i pełno różnej egzotycznej drobnicy jak Partia Przyjaciół Piwa i inne. Ewentualnie można samemu założyć własną partię. Bo rządzenie państwem to coś dużo więcej niż tylko rozdawanie na prawo i lewo. Rozdawnictwem można co najwyżej pomoc najuboższym czy trochę wyrównać nierówności spoleczne. ale bogatego kraju rozdawaniem nie zbudujesz, bo w bogatym kraju ludzie muszą mieć gdzie zarobić pieniądze, a żeby mieli gdzie to są potrzebne firmy, przedsiębiorstwa zarządzane tak, żeby same zarabiały na siebie i na pracowników a nie utrzymywane przez państwo. A do tego potrzeba specjalistów a nie historyków czy politologów ładnie wyglądających w tv i z ładnymi przemówieniami
Do Agi · 1 tydzień temu
To kto ma rządzić? Wskaż kogoś
Xyz · 1 tydzień temu
Z tym Lepperem to może być tylko przesada co ludzie gadaja... Radzę się zainteresować "Zakonem Rycerzy Michała Archanioła" na Ukrainie, założony przez byłych rosyjskich wojskowych z którym to zakonem Lepper prowadził interesy. Wątek gazociągu i Tuska też się pojawia ale mało kto też wie że poza Lepperem, jego prawnikiem, sekretarką nagle zmarł też jeden z bylych członków tego zakonu, który miał podobno dać wywiad o tym całym zakonie i różnych dziwnych jego interesach. To tylko moje domysły ale nie zdziwilbym się jak powodem śmierci Leppera nie był Tusk i gazociąg ale ten cały zakon, co tam robili, dla kogo i za co.
Aga · 1 tydzień temu
Czy ty nie widzisz co pis zrobił z Polską i Polakami . Nigdy więcej takich rządów.
rok · 1 tydzień temu
wszystkie ceny w polsce ida w gore to efekt zasranych rzadow w polsce
Wyborca · 1 tydzień temu
Czyli kogo wybrać? Nowych złodziei? Wskaż prosze kogo
Obiektywny · 1 tydzień temu
Idą wybory więc zróbmy wszystko żeby pis wysłać na San Escobar a w następnym roku zrobić porządek w Kole i pogonić tych radnych z burmistrzem i prezesami spółek na czele ....
vat · 1 tydzień temu
Czy te ceny podane to netto?O ile wzrosła cena wody od czasu gdy rządzi nowy prezes?
He he he · 1 tydzień temu
Mamy księgowego na forum w sprawie podwyżek wody nie płac czy premii.
Czytelnik · 1 tydzień temu
@~He, he, he Temat artykułu był o podwyżkach cen wody. Ja temat zrozumiałem właściwie! Jak będzie o płacach czy premiach gdziekolwiek, to musisz poszukać kogoś bardziej kompetentnego niż ja, emeryt. Emeryt, ale nie z żadnej miejskiej spółki.
Czytelnik · 1 tydzień temu
Nie wiem, czy jest o co kopie kruszyć. Od 08.03.2023 r. do 07.03.2026 r. a więc po pełnych 3 latach podwyżka cen za zimną wodę i ścieki (za 1 m. sześcienny) wzrośnie o P I Ę T N A Ś C I E (sic)groszy!!! Z 9,85 zł ( na dzień 08.03.2023r.) do 10,00 zł (do 07.03.2023 r.) Jeśli jeszcze wziąć pod uwagę inflację to te 15 groszy w takim okresie można sobie... . W związku z apelem o kulturę wpisów, zakończeniem ostatniego zdania niech pozostaną trzy kropki! :)
Czytelnik · 1 tydzień temu
Napisałem ile kosztowała w 2022 roku, a nie ile zdrożała, ponieważ musiałbym się odnieść do roku 2021 co czynię: Zatem woda zimna + ścieki za 1 m/3 cena wynosiła od stycznia do marca 2021 r. 7,88 zł, zaś od kwietnia 2021 do końca 2021 r. 8,04 zł. (Również ceny u mieszkańców blików administrowanych przez KTBS). A tak ku pokrzepieniu serc czy też dla zaspokojenia ciekawości: Kwiecień 1995 r cena 1m/3 wody + ścieków = 80000 zł (po denominacji 0,8 zł), zaś podgrzanie ciepłej wody 26300 zł (po denominacji 2,63 zł). Pozdrawiam.
Czytelnik · 1 tydzień temu
Co do premii nie mam zupełnie wiedzy, zaś ceny wody nawet z ostatnich 25 lat mógłbym podać, ponieważ pewne rzeczy notuję. I tak: w 2022 r. cena 1 m/3 wody + ścieków wynosiła: Styczeń-kwiecień 8,04 zł, zaś od maja 2022 do końca ub. roku 8,52. Od stycznia 2023 r.jest to 9,01 zł (ceny u mieszkańców blików administrowanych przez KTBS).
Do "czytelnik " vel ...... · 1 tydzień temu
Napisz lepiej o zarobkach i premiach w wodociągach i o ile zdrożała woda w ostatnim roku.
Czytelnik · 1 tydzień temu
@~Halina Jeśli potrafisz myśleć racjonalnie to powiedz, jak istotną jest dla Ciebie podwyżka czegokolwiek o 15 groszy na przestrzeni 3 lat przy obecnym poziomie inflacji??? Ciebie jednak interesuje coś zupełnie innego, więc przyklejasz się go każdego tematu, gdzie możesz sobie popluć.
Halina · 1 tydzień temu
Nie każdy jest pracownikiem wodociągów a nasze miasto to w większości emeryci z dochodem 1200-1800zl więc nie pisz głupot że to żadna podwyżka. Może lepiej napisz jakie są premie i zarobki w wodociągach.
Eryth · 1 tydzień temu
Sobolewski i Piasecki już dawno zgubili ja..
Krzysiek · 1 tydzień temu
a może dostali co chcieli i siedzą teraz cicho. zobaczymy czy będą też aktywni w najbliższych wyborach.
Ja · 1 tydzień temu
Prezes Gajda na spotkania swojej partii chyba będzie brał urlop jak myślicie?
Olo · 1 tydzień temu
Każdy ma nadzieję że zostanie wyjaśniona kwestia gdzie pójdą pieniądze z podwyżek. Co kosztem mieszkańców zostanie zrobione.
Halina · 1 tydzień temu
Przecież dopiero były podwyżki. Czy to na premie dla pracowników i prezesa? Sobolewski i Piasecki co wy na to?
Gmina Dąbie
W Chełmnie powołano Młodzieżową Drużynę Pożarniczą
6 godziny temu 1,438

W Chełmnie powołano Młodzieżową Drużynę Pożarniczą

Miasto Koło
Powrót bocianów na teren powiatu kolskiego i miasta Koła
9 godziny temu 2,356

Powrót bocianów na teren powiatu kolskiego i miasta Koła

Wypadki
Kierowcy zabrani do szpitala - bilans czołowego zderzenia
11 godziny temu 35,642

Kierowcy zabrani do szpitala - bilans czołowego zderzenia

Powiat Kolski
IMGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne dla naszego powiatu!
16 godziny temu 9,296 3

IMGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne dla naszego powiatu!

Powiat Kolski
Komplety strojów sportowych dla ZS-P w Kościelcu od Fundacji Wood-Mizer
1 dzień temu 2,046

Komplety strojów sportowych dla ZS-P w Kościelcu od Fundacji Wood-Mizer

Inne
Młodzież miała okazję zobaczyć od środka pracę policjantów
1 dzień temu 7,656

Młodzież miała okazję zobaczyć od środka pracę policjantów

R E K L A M A
R E K L A M A
Przasnysz