Trzy punkty GKS -u przed majówką

Autor: GKS Osiek Wielki 02 Maj 2023 przeczytasz w ok. 2 min.
© GKS Osiek Wielki
3,777 razy | przeczytasz w ok. 2 min.

W spotkaniu kończącym 19 kolejkę Warta Kramsk przegrała z GKS Osiek Wielki 0:2 (0:1). Prowadzenie osieckiemu zespołowi dał Dawid Wiśniewski, a w drugiej połowie za sprawą trafienia Wiktora Górskiego podopieczni Grzegorza Bandziorowskiego przypieczętowali zwycięstwo.

0
3,777 razy

W tym sezonie zawodnicy już nie raz udowadniali, że na kluczowe mecze potrafią zmobilizować się mimo wcześniejszych wahań. Tak też było w niedzielne popołudnie. Z różnych powodów do Kramska pojechaliśmy bez kilku zawodników, których zastąpili juniorzy: Jakub Nowicki, Eryk Olejnicki czy Mateusz Smolarek. Osiecki zespół rozkręcał się powoli, ale w starciu z gospodarzami ostatecznie odniósł zwycięstwo.

- Wszyscy się obawiali tego spotkania, traktowaliśmy je bardzo poważnie i moim zdaniem nasze podejście do tego meczu, to było bardzo dobre posunięcie. Zrobiliśmy ważny krok w kierunku utrzymania

– powiedział strzelec pierwszej bramki Dawid Wiśniewski .

Nie było to jakieś wielkie widowisko. W końcu spotkały się zespoły walczące o wyjście ze strefy spadkowej. Spotkanie rozpoczęło się przy dość sprzyjającej pogodzie, jeśli nie liczyć wiatru wiejącego wzdłuż boiska. Pierwsze minuty spotkania nie były interesujące, bo niewiele się działo na boisku a obecność piłki pod bramkami była sporadyczna i spowodowana raczej stratami któregoś z zespołów, niż zamierzoną akcją. Jednak z minuty na minutę  do głosu coraz częściej zaczęli dochodzić podopieczni Grzegorza Bandziorowskiego. W 20 minucie wychodzimy na prowadzenie. Po rzucie rożnym Dawid Wiśniewski uprzedza bramkarza gospodarzy i głową kieruje pikę do bramki. Zdobyta bramka dała dużą motywację. Akcje zaczęły się zazębiać, waleczność drużyny była coraz bardziej widoczna. Druga połowa to szukanie szansy strzelenia drugiej bramki.

W 60 minucie mamy ustalenie wyniku. Piłka trafia do Wiktora Górskiego, a osiecki napastnik kieruje futbolówkę do siatki. Po stracie drugiej bramki gospodarze próbowali jeszcze atakować jednak w pojedynkach indywidualnych osieccy obrońcy nie pozwalali gospodarzom na zbyt wiele. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i ostatecznie z Kramska wywozimy bardzo cenne trzy punkty. Wielkie brawa dla całej drużyny, która pomimo braku kilku zawodników pokazała charakter.

GKS Osiek Wielki: Eryk Baryła  – Bartosz Rybiński , Maciej Kawka, Dawid Wiśniewski, Robert Karmelita , Hubert Gostyński  (Mateusz Smolarek ), Maksymilian Olejnicki, Emil Nowakowski ( Eryk Olejnicki ), Mateusz Jabłoński , Igor Mokrzycki ( Mateusz Graliński ), Wiktor Górski  (Jakub Wodnicki).