× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Częściowe zachmurzenie 7
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Policjanci z Koła wśród nagrodzonych Kryształową Gwiazdą

Autor: KPP Koło 06 Maj 2023 przeczytasz w ok. 3 min.
Policjanci z Koła wśród nagrodzonych Kryształową Gwiazdą
© re
(0) | Czytano:
7,969 razy | przeczytasz w ok. 3 min.

W Trzebawiu odbyła się uroczysta gala, podczas której kolejne „Kryształowe Gwiazdy” trafiły do rąk policjantów i policjantek z Wielkopolski. Do grona laureatów dołączyło 52 mundurowych, którzy w służbie lub poza nią uratowali ludzkie życie. Ośmiu spośród tegorocznych laureatów uratowało ludzkie życie po raz kolejny. Zostali uhonorowani „Kryształową Gwiazdą ze wstęgą”. Łącznie od 2005 roku 107 funkcjonariuszy otrzymało Kryształową Gwiazdę ze Wstęgą, a 886 policjantek i policjantów - Kryształową Gwiazdę.

R E K L A M A
0
Czytano:
7,969 razy
Udostępnij

„Kryształowa Gwiazda” to jedyne w swoim rodzaju wyróżnienie dla policjantek i policjantów, którzy podczas służby, uratowali życie drugiemu człowiekowi. Laureatów wyróżnia to, że niezależnie od tego czy akurat są w służbie, czy w dniu wolnym, gdy widzą niebezpieczeństwo i zagrożenie, po prostu reagują. Co więcej, w swoich działaniach, zdrowie i życie postronnych osób zawsze stawiają ponad własne bezpieczeństwo. W działaniu wszystkich wyróżnionych widać jak na dłoni, że słowa roty policyjnego ślubowania: „(…) strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia”, mają dla nich szczególne znaczenie.

28 kwietnia 2023 roku w Trzebawiu, podczas uroczystej gali, I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Sławomir Piekut wraz z Przewodniczącym Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego mł. insp. Andrzejem Szarym wręczyli „Kryształowe Gwiazdy” policjantom-bohaterom.

Tego dnia uroczystość uświetnili swoją obecnością Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński, Członek Zarządu Powiatu Poznańskiego Paweł Zalewski, Zastępca Komendanta Szkoły Policji w Pile insp. Ryszard Jakubowski oraz kapelan Wielkopolskiej Policji ks. kanonik Grzegorz Szafraniak. Podczas swoich przemówień podkreślali oni, jak szlachetnym czynem jest uratowanie ludzkiego życia, nawet z narażeniem własnego. Podziękowali wyróżnionym policjantom za ich postawę i gratulowali im odwagi.

dalsza część artykułu pod reklamą
R E K L A M A

Wśród nagrodzonych policjanci z Koła, za jakie działania?

Policjantka i policjant z Komendy Powiatowej Policji w Kole - w dniu 13 marca 2022 roku, z polecenia dyżurnego KPP Koło udali się na próbę samobójczą. Na miejscu interwencji mężczyzna zgłaszający interwencję oświadczył że jego brat podciął sobie żyły i oddalił się w kierunku miejscowości Osiek Mały. Policjanci udali się w penetrację i po około 50 metrach zauważyli nieprzytomnego leżącego mężczyznę. Mundurowi podjęli czynności resuscytacji w wyniku których udało się przywrócić funkcje życiowe. Przybyła na miejsce załoga karetki pogotowia zabrała desperata na badania do szpitala. Interwencja funkcjonariuszy najprawdopodobniej uratowała życie osobie.

Dwóch policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Kole w dniu 10 września 2022 roku, policjanci podczas patrolu ul. Toruńskiej w Kole zauważyli leżącego mężczyznę. Osoba była nieprzytomna, leżała na wznak, miała zakrwawioną twarz i nie były wyczuwalne funkcje życiowe. Mundurowi podjęli decyzję o resuscytacji krążeniowo-oddechowej. W trakcie tych czynności osoba kilkakrotnie odzyskiwała oraz traciła funkcje życiowe. Przybyła na miejsce załoga karetki pogotowia przejęła czynności ratownicze i zabrała osobę na badania do szpitala. Skuteczna reakcja policjantów, przyczyniła się najprawdopodobniej do uratowania życia ludzkiego, które jest najwyższą wartością.

R E K L A M A

Jeśli byłaś/eś świadkiem wypadku lub innego niebezpiecznego zdarzenia
[ powiadom nas o tym ]
R E K L A M A
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Biblioteka
47 minuty temu 134

"Od Wisławy do Melchiora"

Biblioteka
Zielona Planeta - konkurs recytatorski
1 godzinę temu 147

Zielona Planeta - konkurs recytatorski

Biblioteka
Ferie z Królikiem i Misią
22 godziny temu 735

Ferie z Królikiem i Misią

Miasto Koło
Przy prawie pełnej sali kinowej Jarosław Kawka zaprezentował program i kandydatów [FOTO]
2 dni temu 12,350 13

Przy prawie pełnej sali kinowej Jarosław Kawka zaprezentował program i kandydatów [FOTO]

Inne
Akcja kontroli autobusów i ciężarówek. Posypały się mandaty
2 dni temu 5,658 3

Akcja kontroli autobusów i ciężarówek. Posypały się mandaty

Miasto Koło
W ostatnim tygodniu odeszli od nas [18-02 - 25-02-2024]
4 dni temu 107,996

W ostatnim tygodniu odeszli od nas [18-02 - 25-02-2024]

47 minuty temu 134
22 godziny temu 735
R E K L A M A