× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Bezchmurnie 18.5
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?
reklama
reklama

Bitcoin, co trzeba wiedzieć o królu kryptowalut?

Autor: Partner 05 Czerwiec 2023 przeczytasz w ok. 3 min.
MATERIAŁ SPONSOROWANY
Bitcoin, co trzeba wiedzieć o królu kryptowalut?
© partner
(0) | Czytano:
1,066 razy | przeczytasz w ok. 3 min.

Bitcoin to pierwsza kryptowaluta na świecie, którą stworzyła osoba lub grupa osób o pseudonimie Satoshi Nakamoto. Mimo iż od momentu jej powstania minęło wiele lat, Bitcoin w dalszym ciągu cieszy się niesłabnącą popularnością i nazywany jest niekwestionowanym królem rynku kryptowalutowego. Co trzeba wiedzieć o Bitcoinie? W poniższym artykule przedstawiamy szereg przydatnych informacji. Zapraszamy do wnikliwej lektury.

R E K L A M A
0
Czytano:
1,066 razy
Udostępnij

Bitcoin - podstawowe informacje o pierwszej na świecie kryptowalucie 

Bitcoin to pierwsza i w dalszym ciągu najpopularniejsza kryptowaluta na całym świecie. Jej twórcą była osoba lub grupa osób działająca pod pseudonimem Satoshi Nakamoto. Bitcoin jest oparty na nowoczesnej technologii blockchain, która stanowi rozproszony rejestr transakcji. Wszystkie operacje związane z zakupem i sprzedażą Bitcoinów są zapisywane w blokach, które następnie są łączone w łańcuchy bloków. Wszystkie bloki zawierają szereg zaszyfrowanych informacji na temat transakcji. Bitcoina można zakupić na profesjonalnej giełdzie kryptowalut Exmo wchodząc na stronę exmo.com/pl/buy-bitcoin.

Wszystkie kryptowaluty z Bitcoinem na czele są w pełni zdecentralizowane. Oznacza to, że nie kontroluje ich jakakolwiek instytucja centralna, jak to ma miejsce w przypadku tradycyjnych walut takich jak polski złoty, euro, dolar czy funt brytyjski. Transakcje między inwestorami są realizowane w sposób bezpośredni, bez jakiegokolwiek udziału pośredników, np. banków. 

Działanie Bitcoina w praktyce

Bitcoina kupuje się nie tylko po to, by sprzedać go po wyższej cenie. Obecnie wykorzystując te kryptowalutę można realizować szybkie płatności typu peer-to-peer bez konieczności korzystania z usług banków czy innych systemów płatności. 

Wszystkie transakcje z użyciem Bitcoina są realizowane między cyfrowymi portfelami użytkowników, zaś weryfikacja przebiega z wykorzystaniem technologii blockchain. Dodatkowo, transakcje są cyfrowo podpisywane prywatnymi kluczami poszczególnych użytkowników. Jest to dowód na to, iż daną operację realizuje właściciel portfela. 

Jakie są zalety Bitcoina?

Bitcoin jako pierwsza na świecie cyfrowa waluta ma ogromną liczbę zalet, które doceniają inwestorzy z całego świata. Najistotniejsza zaleta to oczywiście fakt, iż korzystanie z Bitcoina jest niezwykle proste oraz wygodne. Bitcoiny są przetwarzane podczas transakcji bez uczestnictwa pośredników. Przelewane Bitcoiny w bardzo krótkim czasie trafiają na konto nabywcy - bez względu na to, z jakich krajów pochodzą uczestnicy danej transakcji. 

Dodatkowo, sprzedaż i kupno Bitcoina jest wyjątkowo bezpieczne, a ewentualne kradzieże Bitcoinów występują niezwykle rzadko - znacznie rzadziej niż ma to miejsce w przypadku standardowych rachunków bankowych. 

Warto też wiedzieć o tym, że Bitcoin posiada specjalny mechanizm, który ma za zadanie ochronić go przed inflacją. Wynika to z faktu, iż jego zasoby wynoszą 21 milionów. Obecnie jeszcze nie wszystkie Bitcoiny zostały wydobyte, jednak nie ma ryzyka, iż w przypadku tej waluty dojdzie do "dodruku" pustego pieniądza. Dla wielu inwestorów bardzo istotny jest też fakt, iż Bitcoiny gwarantują anonimowość, co jest znacznym ułatwieniem. 

Oceń artykuł
średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Wybory 2023
Aleja Milionerów ustawiona na ulicy w centrum Koła
2 godziny temu 2,635

Aleja Milionerów ustawiona na ulicy w centrum Koła

Gmina Kościelec
Różowa Skrzyneczka w kolejnej ze szkół
8 godziny temu 2,975

Różowa Skrzyneczka w kolejnej ze szkół

Gmina Kościelec
Mieszkańcy sołectwa Tury po raz kolejny spotkali się na wspólnym ognisku
8 godziny temu 3,679

Mieszkańcy sołectwa Tury po raz kolejny spotkali się na wspólnym ognisku

Miasto Koło
W ostatnim tygodniu odeszli od nas [24-09 - 01-10-2023]
1 dzień temu 17,875

W ostatnim tygodniu odeszli od nas [24-09 - 01-10-2023]

Wybory 2023
Lider listy Koalicji Obywatelskiej rozmawiał dziś z mieszkańcami Koła [WIDEO]
2 dni temu 29,791 12

Lider listy Koalicji Obywatelskiej rozmawiał dziś z mieszkańcami Koła [WIDEO]

Gmina Koło
Gmina Koło z dotacją na żłobek z programu Maluch+
3 dni temu 9,564 1

Gmina Koło z dotacją na żłobek z programu Maluch+

R E K L A M A
Lifestyle i życie społeczne
Wrześniowa korekta rozkładu jazdy pociągów
01 Wrzesień 2023 1,915
Lifestyle i życie społeczne
Czy wiesz, jakie są obowiązkowe lektury szkolne? Sprawdź koniecznie!
01 Wrzesień 2023 5,309
Lifestyle i życie społeczne
W nocy z 30 na 31 sierpnia kumulacja Niebieskiego Księżyca i superpełni
27 Sierpień 2023 4,297
Lifestyle i życie społeczne
Czy wiesz, jakie są niezbędne elementy wyprawki szkolnej?
25 Sierpień 2023 3,349
Lifestyle i życie społeczne
CKE: wiosną 2024 r. egzamin ósmoklasisty odbędzie się 14-16 maja
22 Sierpień 2023 2,357
Lifestyle i życie społeczne
Sprawdzanie historii pojazdu po numerze rejestracji - to możliwe
01 Sierpień 2023 2,426