Słonecznie 25.3
Popularne tagi:

Czym powinien wyróżniać się dobry tornister?

Autor: partner 27 Lipiec 2023 przeczytasz w ok. 3 min.
MATERIAŁ SPONSOROWANY
Czym powinien wyróżniać się dobry tornister?
© partner
(0) | Czytano:
1,073 razy | przeczytasz w ok. 3 min.

Rodzice wyprawiający dziecko do szkoły prędzej czy później muszą stanąć przed wyborem zakupu odpowiedniego plecaka lub tornistra. Rodzice decydujący się na tę drugą opcję z pewnością zastanawiają się nad parametrami wyróżniającymi dobry tornister spośród setek modeli. Sprawdźmy, jak dokonać wyboru, aby tornister służył dziecko przez parę lat.

R E K L A M A
0
Czytano:
1,073 razy
Udostępnij

Tornistry – czym są?

Wielu z nas pamięta je z własnego dzieciństwa – wielkie kwadratowe pudełka noszone przez nas czy przez naszych kolegów. Tornister niewątpliwie i bezsprzecznie cieszy się ogromną popularnością wśród uczniów zerówek i uczniów pierwszych klas szkoły podstawowej. Co przesądza o tej popularności? Otóż sekret leży w kształcie i konstrukcji. Ten kwadratowy (często również prostokątny) kształt wyznaczony usztywnianymi ścianami, zamykany na wieczko dzięki specjalnym zamkom bądź zatrzaskom, posiadający regulowane szelki, wyłożony miękką pianką, a często też wyposażony w specjalny pas na klatkę piersiową, ma za zadanie uchronić dziecko przed garbieniem się. Nic zatem dziwnego, że tornistry wciąż cieszą się poważaniem, a swoją drogą, wybierają je również licealiści i studenci. Jakie są cechy dobrego tornistra?

Cechy dobrego tornistra

Kupując tornister, musimy zwrócić uwagę na szereg istotnych cech. Z racji, że dzieci bywają mocno przeciążone, musimy dążyć do tego, aby tornistry były lekkie. Ich waga nie powinna przekraczać kilograma. Rozpoznawalną cechą tornistra jest to, że komora dzieli się na przegródki, tak aby móc w nich schować podręczniki, książki i zeszyty. Chociaż wnętrze jego jest bardzo pojemne, nie zapominajmy o dodatkowych tylnych kieszeniach ani o specjalnym miejscu na bidon czy wodę. Tornister musi być wykonany z trwałych, wytrzymałych, wodoszczelnych materiałów, w końcu musi posłużyć dziecko przez dłuższy czas. Równie cenną cechą będzie możliwość regulacji szelek, tak by dziecko samodzielnie mogło dostosować tornister pod swoje potrzeby. Niektóre modele wyposażone są w kółka i rączkę, dzięki czemu dziecko może poruszać się z tornistrem tak jak z walizką. Naprawdę ciężki bagaż świetnie sprawdzi się w takim wykonaniu, przy czym tu też trzeba się zastanowić, czy kółka sprawdzą się w terenie. Jeśli szkoła leży blisko, a obszar do pokonania wyłożony jest gładkim asfaltem, warto rozważyć tornister na kółkach. Jeśli jednak wiedzie przez dziurawe drogi, w których jesienią zbierają się kałuże, a zimą błoto, ten model może nie być najlepszym rozwiązanie.

A może plecak?

Konkurencją dla tornistrów są plecaki, zwykle lżejsze o nieco bardziej estetycznym kształcie. Rodzice zwracają uwagę, że szczególnie drobnej budowy dzieci bywają przeciążone i wizualnie przygniecione tornistrem. W przypadku maluchów faktycznie lepszy może okazać się plecak. Nie powinniśmy się jednak martwić o estetykę wykonania tornistrów, ponieważ mając silną konkurencję w postaci plecaków, ich projekty bywają bardzo zmyślne, wykorzystując motywy znanych filmów, bajek i gier.

R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Zatrzymania
3,4 promila to dla niej za mało - pojechała po więcej
52 minuty temu 1,921

3,4 promila to dla niej za mało - pojechała po więcej

Powiat Kolski
W środę działania Zero Tolerancji
1 godzinę temu 351

W środę działania Zero Tolerancji

Inne
Rzucił petardą w kolumnę Prezydenta - teraz grozi mu więzienie
3 godziny temu 9,112 2

Rzucił petardą w kolumnę Prezydenta - teraz grozi mu więzienie

Miasto Koło
W ostatnim tygodniu na świecie powitaliśmy noworodki [Podsumowanie:  28-05-2024]
3 godziny temu 549

W ostatnim tygodniu na świecie powitaliśmy noworodki [Podsumowanie: 28-05-2024]

Powiat Kolski
Paweł Gilewski nowym Wielkopolskim Państwowym Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym
5 godziny temu 1,248

Paweł Gilewski nowym Wielkopolskim Państwowym Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym

Gmina Przedecz
Spotkanie z Prezydentem RP Andrzejem Dudą w Przedczu  [WIDEO]
17 godziny temu 9,209

Spotkanie z Prezydentem RP Andrzejem Dudą w Przedczu [WIDEO]

R E K L A M A