× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Lekkie opady śniegu -2.7
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Sprawdzanie historii pojazdu po numerze rejestracji - to możliwe

Autor: PAP 01 Sierpień 2023 przeczytasz w ok. 4 min.
MATERIAŁ SPONSOROWANY
Sprawdzanie historii pojazdu po numerze rejestracji - to możliwe
© Adobe Stock
(0) | Czytano:
2,739 razy | przeczytasz w ok. 4 min.

Decydując się na zakup samochodu zwracamy uwagę na szereg jego cech, przebyte kilometry, usterki, naprawy. Nie raz zdarzało się, że sprzedający naginali rzeczywistość podając nieprawdziwe informacje w opisie oferty. Przegląd historii pojazdu to niezbędny element odpowiedniej weryfikacji przed zakupem. Z pomocą przychodzą wyspecjalizowane serwisy. Portal autobaza.pl wprowadza właśnie możliwość wygenerowania pełnego raportu jedynie na podstawie numeru rejestracyjnego pojazdu.

R E K L A M A
0
Czytano:
2,739 razy
Udostępnij

Autobaza.pl to najdłużej działający – bo od kwietnia 2001 roku – serwis oferujący najpełniejsze raporty historii pojazdów od momentu ich wyprodukowania. Dostęp do tych danych możliwy jest już po wprowadzeniu numeru rejestracyjnego wybranego pojazdu. Do tej pory wymagany był numer VIN, jednak teraz jest to znacznie prostsze i szybsze. Serwis ten nadal się rozwija, a jego zespół z pasją do motoryzacji dba o ciągłe aktualizowanie baz danych, aby zapewnić jak najlepszą ochronę interesów kierowców, ich pojazdów i przyszłych nabywców.

Oferowane przez autobaza.pl raporty powstają na podstawie rzetelnych i wyselekcjonowanych źródeł. Są to m.in. bazy agencji rządowych, organizacji non-profit, partnerów branżowych, lecz także bardzo szczegółowe bazy serwisowe pojazdów znacznej większości marek, bo ok. 80%.. Dają one gwarancję prawdziwych i aktualnych informacji, z racji pełnionej funkcji, jaką jest kompleksowa obsługa i naprawa samochodów danych producentów.

Dlaczego tak ważna jest uprzednia weryfikacja?

Planując zakup używanego pojazdu często polegamy na informacjach znajdujących się w opisie ogłoszenia, jednak powinniśmy mieć na uwadze, że nie zawsze muszą być one zgodne z prawdą. Przedzakupowa weryfikacja historii jest niezwykle ważna, ponieważ zdarza się, że sprzedający naginają rzeczywistość podając nieprawdziwe dane.

Raport z historią pojazdu pozwala uniknąć ukrytych lub zatuszowanych wad i nieścisłości, czy też sprawdzić faktyczny status prawny pojazdu. Jego celem jest rzetelne dostarczanie informacji o pojazdach używanych, ułatwiając tym samym potencjalnym nabywcom podejmowanie świadomych decyzji zakupowych.

Aktualizacja portalu to duże ułatwienie, ponieważ numer rejestracyjny jest zawsze na widoku – zarówno „na blachach”, jak i na naklejce za przednią szybą. Jest krótszy i znacznie łatwiejszy do zapamiętania niż numer VIN. Dzięki temu „od ręki” możemy uzyskać wszystkie niezbędne informacje o pojeździe, którym jesteśmy zainteresowani. Tym sposobem unikamy ewentualnego zakupu uszkodzonego lub nawet kradzionego auta czy jednośladu”komentuje Piotr Korab, ekspert autobaza.pl.

Czego o pojeździe dowiemy się z raportu?

Raport dostarczany przez portal prezentuje najbardziej wiarygodne informacje o pojeździe bez pomijania najmniejszych zgłoszonych usterek. Obejmuje on m.in. takie sekcje jak:

  1. Historia zdarzeń: chronologiczny spis zdarzeń drogowych wraz z szacunkową wartością serwisu, opisem, ewentualnym zagrożeniem oraz wizualizacjami pojazdu z lokalizacją usterki;

  1. Ewidencja pojazdów poszukiwanych: prezentuje listę rejestrów wraz ze statusem (wynikiem weryfikacji) danego auta;

  2. Historia pojazdu: zbiór informacji własnych oraz z baz danych partnerów autobazy.pl, prezentujący chronologiczny przebieg zdarzeń od daty produkcji pojazdu po moment wygenerowania raportu;

  3. Odczyt przebiegu: prezentacja przebiegu pojazdu według lat i miesięcy w tabeli oraz na wykresie;

  1. Wyposażenie pojazdu: podstawowe dane techniczne pojazdu m.in. względem liczby drzwi, rodzaju skrzyni biegów;

  2. Ocena bezpieczeństwa: obejmuje ocenę ochrony pasażerów oraz pieszych w 5-gwiazdkowej skali;

W raporcie widnieje także sekcja poświęcona odpłatnym rozszerzeniom. Dotyczą one aktualnej wyceny wartości pojazdu oraz prognozy przyszłych wydatków związanych z procedurami serwisowymi.

Autoiso Sp. z o.o. jest właścicielem serwisu autobaza.pl oferującym raporty historii pojazdu. Od 20 lat firma dostarcza klientom wiarygodnych danych dotyczących przeszłości pojazdu. Autobaza.pl agreguje dane z wielu wiarygodnych i uznanych źródeł. Współpracuje z zaufanymi podmiotami jak m.in. holenderska fundacja Nationale Auto Pas (NAP). Serwisowi autobaza.pl został również przyznany certyfikowany dostęp do National Motor Vehicle Title Information System (NMVTIS) czyli do Krajowego Systemu Informacji o tytułach pojazdów silnikowych w USA.

Dziś autobaza.pl stanowi największą, niezależną bazę danych VIN z historią pojazdów dostępną na rynku europejskim. Działalność firmy ma realny wpływ na jakość pojazdów oferowanych na rynku wtórnym w Polsce.

Oceń artykuł
średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Gmina Kościelec
Twoje dziecko chciałoby być majsterkowiczem? Zwróć uwagę na te zajęcia
6 godziny temu 188

Twoje dziecko chciałoby być majsterkowiczem? Zwróć uwagę na te zajęcia

Miasto Koło
Pamiętaj! Nie wchodź na niesprawdzony lód, to może skończyć się tragicznie
6 godziny temu 137

Pamiętaj! Nie wchodź na niesprawdzony lód, to może skończyć się tragicznie

Miasto Koło
Szanujemy wodę ! Rusza Deszczówka 5.0!
13 godziny temu 1,786

Szanujemy wodę ! Rusza Deszczówka 5.0!

MS
Inne
Oddali hołd poległym na służbie policjantom [WIDEO]
13 godziny temu 3,293

Oddali hołd poległym na służbie policjantom [WIDEO]

Gmina Babiak
Gmina Babiak: ogłoszenie o przetargu ustnym na sprzedaż mienia ruchomego
16 godziny temu 1,801

Gmina Babiak: ogłoszenie o przetargu ustnym na sprzedaż mienia ruchomego

MS
Inne
Nowy radiowóz w codziennej służbie kolskiej policji
1 dzień temu 3,778

Nowy radiowóz w codziennej służbie kolskiej policji

R E K L A M A