Częściowe zachmurzenie 6.1
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Jak podróżować ze szczeniakiem? 5 rzeczy, o których musisz pamiętać

Autor: partner 29 Marzec 2024 przeczytasz w ok. 2 min.
MATERIAŁ SPONSOROWANY
Jak podróżować ze szczeniakiem? 5 rzeczy, o których musisz pamiętać
© partner
(0) | Czytano:
570 razy | przeczytasz w ok. 2 min.

Aby pies czuł się komfortowo podczas podróży samochodem, powinniśmy przyzwyczajać go do pojazdu już od pierwszych miesięcy życia. Jak to jednak zrobić prawidłowo? O czym należy pamiętać? W tym tekście przedstawimy pięć podstawowych reguł dotyczących przewożenia szczeniaka w aucie.

R E K L A M A
0
Czytano:
570 razy
Udostępnij
Z O B A C ZK O N I E C Z N I E
Nocna akcja gaśnicza w centrum Koła

1. Odpowiednio przygotuj psa do podróży

Zapoznając psa z jazdą samochodem, nie należy od razu wyruszać w daleką podróż. Najpierw powinniśmy umieścić szczeniaka w aucie i dać mu przyzwyczaić się do panujących tam zapachów, wyglądu wnętrza pojazdu oraz sprawdzić, jak nasz pupil będzie się zachowywał. Zalecamy także, aby pierwsze przejażdżki kończyły się w miejscach, które kojarzą się zwierzęciu z czymś przyjemnym, na przykład spacerem po parku.

2. Zapewnij szczeniakowi przerwy w podróży

Przed wyruszeniem w drogę upewnij się, że pies zaspokoił swoje potrzeby fizjologiczne. Jest to kluczowy aspekt, szczególnie w przypadku młodych zwierząt. Jeśli szczenię załatwia się w domu, to taka sytuacja może wydarzyć się również w samochodzie. W podróży maksymalna przerwa pomiędzy postojami może wynosić dwie godziny. Na postój wybierz miejsce spokojne, tak, aby pupil mógł odbyć krótki spacer i odpocząć od nastroju panującego w aucie.

3. Bezpieczeństwo psa to podstawa

Przewożenie psa na kolanach czy luzem na którymś z siedzeń to metoda kategorycznie zabroniona. Takie zachowanie nie tylko naraża Ciebie oraz szczenię na niebezpieczeństwo, ale jest surowo karane podczas kontroli policyjnej. Do zabezpieczenia zwierzęcia podczas podróży możesz użyć na przykład klatki, przystosowanego do tego kosza czy pasów bezpieczeństwa. Aby zmaksymalizować pozytywne doznania pupila oraz zadbać o jego ochronę, wybierz sprawdzone maty samochodowe dla psów.

4. Karmienie oraz pojenie psa podczas podróży

Jeżeli chodzi o przygotowanie szczenięcia do podróży pod tym kątem, to najlepiej, aby napełnił on swój żołądek przed wyruszeniem w drogę. W innym przypadku powinniśmy powstrzymać się z karmieniem psa do zakończenia naszej trasy. Inaczej sprawa wygląda z pojeniem zwierzęcia. Podczas jazdy pies przez cały czas ma mieć zapewniony dostęp do świeżej wody. Aby zapoznać się szeregiem przydatnych przyrządów dla psów, odwiedź sklep z akcesoriami dla psów - bebobi.pl.

5. Zastanów się nad wszczepieniem psu mikroczipa

Zgubienie psa daleko od domu może przysporzyć nam wielu kłopotów. Dlatego warto zastanowić się nad wszczepieniem szczeniakowi mikroczipa. Dzięki szybkiemu zastrzykowi będziesz mieć pewność, że w niemal każdej sytuacji odnajdziesz swojego pupila.

R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Inne
Policjanci odwiedzili Przedszkole Miejskie nr 3 w Kole
7 godziny temu 723

Policjanci odwiedzili Przedszkole Miejskie nr 3 w Kole

Inne
Zapobieganie oszustwom: Policja spotyka się z seniorami w Osieku Małym
7 godziny temu 975

Zapobieganie oszustwom: Policja spotyka się z seniorami w Osieku Małym

Powiat Kolski
Planowane wyłączenia prądu przez operatora w powiecie kolskim
9 godziny temu 7,793

Planowane wyłączenia prądu przez operatora w powiecie kolskim

Miasto Koło
Odszedł od nas wieloletni Radny Rady Miejskiej - Andrzej Cesarz
10 godziny temu 6,360 8

Odszedł od nas wieloletni Radny Rady Miejskiej - Andrzej Cesarz

Gmina Kościelec
Zebranie Zarządu Gminnego ZOSP RP w Kościelcu
11 godziny temu 612

Zebranie Zarządu Gminnego ZOSP RP w Kościelcu

Gmina Babiak
Podcast: Podsumowanie kadencji Wójta Wojciecha Chojnowskiego
11 godziny temu 861 2

Podcast: Podsumowanie kadencji Wójta Wojciecha Chojnowskiego

R E K L A M A