(1)
R E K L A M A
Częściowe zachmurzenie 19.4

Joanna Sołtysiak Mistrzynią Świata IRONMAN w Nicei

Autor: Redakcja e-kolo 24 Wrzesień 2024 przeczytasz w ok. 2 min.
Joanna Sołtysiak Mistrzynią Świata IRONMAN w Nicei
© Joanna Sołtysiak
(1) | Czytano:
8,714 razy | przeczytasz w ok. 2 min.

Podczas niedzielnych mistrzostw świata IRONMAN w Nicei Joanna Sołtysiak, jedna z najlepszych polskich age-grouperek, osiągnęła spektakularny sukces, zdobywając mistrzostwo świata w kategorii K35-39 oraz zajmując 2. miejsce OPEN wśród wszystkich amatorek.

R E K L A M A
1
Czytano:
8,714 razy
Udostępnij

Sukces Joanny Sołtysiak na Mistrzostwach Świata IRONMAN 2024

W tegorocznych mistrzostwach świata IRONMAN w Nicei rywalizowało 1.101 zawodniczek, w tym 13 Polek. Joanna Sołtysiak, startująca w kategorii K35-39, pokazała niezwykłą formę, zdobywając tytuł mistrzyni świata w swojej kategorii wiekowej oraz plasując się na 2. miejscu w klasyfikacji ogólnej amatorek. Na mecie miała czas 9:56:33, ustępując jedynie Francuzce, Lei Riccoboni, która uzyskała czas 9:54:07.

Zawody na dystansie IRONMAN obejmują 3,8 km pływania, 180 km jazdy na rowerze oraz maraton – 42,2 km biegu. Joanna Sołtysiak rozpoczęła zmagania od pływania, które ukończyła z czasem 1:03:07, zajmując 5. miejsce w swojej kategorii. Jak przyznała po zawodach, miała pewne trudności na tym etapie, ale na rowerze i w biegu pokazała pełnię swoich umiejętności. Rower przejechała w czasie 5:35:27, co było 1. wynikiem w kategorii K35-39 oraz 22. czasem dnia spośród wszystkich zawodniczek. Bieg ukończyła z czasem 3:11:58.

Praca i pasja kluczem do sukcesu

Joanna Sołtysiak, która na co dzień pracuje jako inżynierka, sama trenuje i nie ma żadnych sponsorów, co czyni jej sukces jeszcze bardziej imponującym. Po zawodach podkreśliła, że determinacja i samodzielność pozwalają osiągać nawet największe cele.

– Praca na pełen etat jako inżynierka, trenowanie na własną rękę bez wsparcia partnerów czy sponsorów. Wszystko jest możliwe – napisała po swoim triumfie Sołtysiak.

Mistrzostwa Świata IRONMAN 2024 w Nicei

Mistrzostwa świata IRONMAN odbywają się co roku i przyciągają zawodników z całego świata, rywalizujących na pełnym dystansie triathlonu. Zawody te, przez wiele lat organizowane na Hawajach, od zeszłego roku odbywają się naprzemiennie we Francji i na Hawajach. W tym roku gospodarzem mistrzostw była Nicea.

Klasyfikacja najlepszych age-grouperek w Nicei:

  1. Lea Riccoboni – 9:54:07
  2. Joanna Sołtysiak – 9:56:33
  3. Kyra Meulenberg – 9:59:43
  4. Jacqueline Kallina – 10:13:15
  5. Samantha Skold – 10:16:41

Gratulujemy Joannie Sołtysiak spektakularnego wyniku i życzymy kolejnych sukcesów, w tym spełnienia marzenia o ustanowieniu rekordu Polski na pełnym dystansie IRONMAN.

Oceń artykuł

0%
0%
0%
0%
0%
0%
Oddanych głosów: 0
Komentarze (1)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
anna · 25 Wrzesień 2024
Serdeczne gratulacje, to jest ogromny wysiłek .Asiu z roku na rok jesteś coraz lepsza jak Ty to dziewczyno robisz.Pozdrawiam!
Szkoły i Przedszkola
Uczniowie LO Koło odwiedzili Nadleśnictwo w Turku
1 minutę temu 205

Uczniowie LO Koło odwiedzili Nadleśnictwo w Turku

Inne
Komendant pogratulował uczniom klas o profilu policyjnym ZS RCKU w Kościelcu
1 minutę temu 239

Komendant pogratulował uczniom klas o profilu policyjnym ZS RCKU w Kościelcu

Przetargi i ogłoszenia
Kościelec - II  Gminny Konkurs Logopedyczny Dobrów 2025
31 minuty temu 72

Kościelec - II Gminny Konkurs Logopedyczny Dobrów 2025

Powiat Kolski
Eliminacje Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Chodowie
2 godziny temu 388

Eliminacje Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Chodowie

Powiat Kolski
Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Gminie Olszówka
3 godziny temu 456

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Gminie Olszówka

Powiat Kolski
Półkolonie Kwitnące wakacje w MDK w Kole – zapisy trwają!
4 godziny temu 493

Półkolonie Kwitnące wakacje w MDK w Kole – zapisy trwają!