(9)|
Czytano: 17,298 razy |
przeczytasz w ok. 2 min.
W dniu dzisiejszym przy ul. Dąbrowskiego nastąpiło uroczyste otwarcie boiska typu Orlik 2012. To kolejne takie boisko w naszym mieście, ale jak wiemy nie ostatnie.
Od godz. 9.00 na nowym kompleksie boisk odbywał się festyn sportowy dla dzieci. Dzisiejszy dzień to również dzień wszystkich dzieci, które w podczas festynu zostały obdarowane drobnymi prezentami, a te które miały trochę szczęścia wylosowały piłki i inne cenniejsze nagrody.
O godzinie 11.40 rozpoczęła się pierwsza połowa meczu piłkarskiego Uczniowie kontra Nauczyciele. Po pierwszych 30 minutach wynik zatrzymał się na 1:1. Druga część spotkania rozegrała się po uroczystym otwarciu.
Punktualnie o 12.00 głos zabrał Burmistrz Miasta Koła Mieczysław Drożdżewski witając wszystkich przybyłych gości rozpoczął oficjalne otwarcie obiektu. Po wystąpieniu Burmistrza, głos zagrał ksiądz Józef Wronkiewicz proboszcz kolskiej fary, który krótką modlitwą poświęcił obiekt by ustrzec go od wszelkich nieszczęść.
Po poświęceniu nowego kompleksu boisk nastąpiło uroczyste przecięcie biało czerwonej wstęgi, po którym obiekt można było uznać już za otwarty. Następnie głos zabrali zaproszeniu goście, a wśród nich m.in. Poseł na Sejm RP Tomasz Nowak, radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Czesław Cieślak, przedstawiciel Marszałka, którzy zgodnie życzyli sportowych sukcesów młodzieży.
Podczas uroczystego otwarcia głos zabrał, również Starosta Kolski Wieńczysław Oblizajek, który pogratulował władzom miasta kolejnej inwestycji i zaprosił wszystkich na otwarcie kolejnego „orlika” w mieście Kole. Tym razem trzeci już „orlik” w mieście Kole zlokalizowany przy kolskim ogólniaku to inwestycja powiatu kolskiego, a jego otwarcie odbędzie się w dniu 10 czerwca br. o godz. 12.00.
Dwukrotnym przerywnikiem wystąpień włodarzy oraz gości była grupa taneczna No-Name, którą często możemy oglądać podczas miejskich uroczystości.
Drugi kolski Orlik kosztował 1.065.586,00 złotych. Po 333 tysiące przekazały Ministerstwo Sportu i Urząd Marszałkowski w Poznaniu, a resztę dołożyło miasto Koło. Z obiektu tego korzystać będą w godz. lekcyjnych głównie uczniowie uczęszczający do szkoły podstawowej nr 2 oraz gimnazjum nr 3. W godzinach popołudniowych obiekt będzie dostępny dla mieszkańców miasta.
Dyrektor musiał zaprosić i powitać gości w szkole jeśli chodzi wam o to że szybko uciekł. Powinniście się cieszyc ze zagrał i w jakiś sposób jest solidarny z uczniami. To się nazywa dyrektor. Osoba z dystansem do siebie i do uczni. Brawo dla dyrektora :)
~+- ·
03 Czerwiec 2011
Orliki fajna sprawa,ale lepiej,by pomyślano,jak rozruszać gospodarczo miasto,bo umiera.Obiekty sportowe niestety nie generują miejsc pracy i zysków dla miasta, a rozwój powinien być zrównoważony.Kapitał obcy i tak robi z ludźmi,co chce,mając do tego zwolnienia z podatków.Impreza fajna-w piłkę można pograć, może chociaż będą zdrowsze dzieciaki,bo przyszłości zawodowej przed nimi miasto nie rozpościera.
~ewka ·
02 Czerwiec 2011
jak zwykle dzieci sie czepiaja... a czy ten mecz to bylo kluczowe wydarzenie?? powinniscie sie cieszyc, ze w ogole o nim wspomnieli. Otwarcie orlika to bylo sedno tego materialu a nie jakis mecz. Ktos napisal wczesniej jak sie mecz zakonczyl to wystarczy. Amatorszczyzna?? to taki madry to zaloz swoj portal i biegaj wszedzie rob materialy... kazdy potrafi krytykowacc tylko a nic od siebie
~Vivio ·
02 Czerwiec 2011
A pan redaktor to nie mógł poczekać do końca, żeby podac końcowy wynik meczu? Albo chociaż zadzwonić do szkoły i spytać? Jak mozna pisać o meczu, że po pierwszej połowie było 1:1, a co dalej?
Amatorszczyzna, wstyd redaktorku!
~megi ·
02 Czerwiec 2011
I znowu Jakubowski... ten to na wszystkich zdjęciach musi się wtrynić... a potem będzie łaził i dupę zawracał że orlik to jego zasługa...
~kolanin ·
01 Czerwiec 2011
nie zapomniano o ludziach z \"wyspy i mazajki\" przecież \"orlik\" na Kaliskim Przedmieściu jest zespołem boisk ogólnodostępnych i to dla nich i ich dzieci go wybudowano.
~Szczawik ·
01 Czerwiec 2011
a gdzie boisko na tulipie
~abc ·
01 Czerwiec 2011
Szkoda, że zapomniano o ludziach z \"wyspy i mazajki\" którzy pierwsi podjeli temat budowy tego orlika, zaprosili Burmistrza i Radnych na spotkanie w szkole nr2
~Ja`` ·
01 Czerwiec 2011
Warto dodać że po uroczystości otwarcia zaczęła się druga połowa meczu nauczyciele kontra uczniowie w której nie padła żadna bramka. Mecz zakończył się rzutami karnymi w których lepsi okazali się uczniowie wygrywając ostatecznie 4:2.
Uroczystość na prawdę pierwsza klasa :)