R E K L A M A
Bezchmurnie 7.6

Muzykalna podróż do starożytnego Egiptu w Kole

Autor: Redakcja e-kolo 11 Kwiecień 2025 przeczytasz w ok. 2 min.
Muzykalna podróż do starożytnego Egiptu w Kole
© KPP Koło
(0) | Czytano:
2,523 razy | przeczytasz w ok. 2 min.

8 i 9 kwietnia w Miejskim Domu Kultury w Kole odbyły się kolejne spektakle edukacyjnego musicalu „Czerwone, zielone i żółte”, który przyciągnął uwagę najmłodszych mieszkańców Powiatu Kolskiego. Widzowie mieli szansę uczestniczyć w interaktywnym przedstawieniu, które łączyło świat muzyki, teatru oraz edukacji. Wśród uczestników znalazło się ponad 1000 przedszkolaków oraz uczniów klas I–III szkół podstawowych, którzy wzięli udział w wyjątkowej teatralnej przygodzie.

R E K L A M A
0
Czytano:
2,523 razy
Udostępnij

O spektaklu „Czerwone, zielone i żółte”

Spektakl „Czerwone, zielone i żółte” zabiera dzieci do starożytnego Egiptu, gdzie spotykają bohaterów związanych z kolorami sygnalizacji świetlnej. Trzy nimfy – czerwony, zielony i żółty – prowadzą młodych widzów przez pełną przygód opowieść o odpowiedzialności oraz dokonywaniu właściwych wyborów w codziennych sytuacjach. Widowisko charakteryzuje się interaktywnym podejściem, gdzie dzieci aktywnie uczestniczą w quizach i odpowiadają na pytania zadawane przez aktorów, co sprzyja ich zaangażowaniu i zapamiętywaniu treści.

R E K L A M A

Organizacja i zespół artystyczny

W nowych spektaklach wystąpili wokaliści z Studio Piosenki Estradowej HIT: Laura Bączkiewicz, Maja Bartczak, Justyna Gradomska, Julia Łechtańska, Alicja Zielińska oraz Igor Biniewicz. Scenariusz i reżyseria spektaklu to dzieło Rafała Supińskiego, który współpracował z Mariuszem Urbaniakiem w zakresie słów i muzyki. Choreografię przygotowała Oliwia Raszewska, a za oświetlenie i nagłośnienie odpowiedzialny był Roman Włodarczyk. Wsparcie organizacyjne zapewniła Bożena Gronert-Ubych, a merytoryczne konsultacje z zakresu bezpieczeństwa drogowego prowadził asp. szt. Daniel Boła z Komendy Powiatowej Policji w Kole.

Prezent dla widzów i wsparcie projektu

Każdy widz otrzymał odblaskowy brelok, który został ufundowany przez Powiat Kolski. Breloki te mają na celu przypomnienie o znaczeniu widoczności na drodze. Projekt „Czerwone, zielone i żółte” został zrealizowany dzięki dofinansowaniu z programu grantowego DROGOWSKAZ Inter Cars Foundation oraz Fundacji Inter Cars. Partnerami projektu są Powiat Kolski, Komenda Powiatowa Policji w Kole oraz Miejski Dom Kultury w Kole.

Oceń artykuł

100%
0%
0%
0%
0%
0%
Oddanych głosów: 1
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
Inne
Statystyka wyjazdów strażaków w ostatnim tygodniu [18.04.2025-25.04.2025]
2 godziny temu 617

Statystyka wyjazdów strażaków w ostatnim tygodniu [18.04.2025-25.04.2025]

Szkoły i Przedszkola
Szkolna Olimpiada Języka Angielskiego w Liceum w Kole
3 godziny temu 873

Szkolna Olimpiada Języka Angielskiego w Liceum w Kole

Inne
Tragiczny wypadek na terenie gospodarstwa. Osiem sztuk bydła nie żyje
8 godziny temu 13,459 3

Tragiczny wypadek na terenie gospodarstwa. Osiem sztuk bydła nie żyje

Powiat Kolski
XII Marsz Pamięci w Lesie Rzuchowskim. Przypomnieli o tym, co działo się w tym miejscu [FOTO]
107
8 godziny temu 2,488

XII Marsz Pamięci w Lesie Rzuchowskim. Przypomnieli o tym, co działo się w tym miejscu [FOTO]

Inne
Półmaraton Koło już w tę niedzielę! Zapraszamy mieszkańców do kibicowania
12 godziny temu 1,477

Półmaraton Koło już w tę niedzielę! Zapraszamy mieszkańców do kibicowania

Miasto Koło
Prognoza pogody na długi weekend majowy w Kole i powiecie kolskim. Jak będzie?
12 godziny temu 3,332

Prognoza pogody na długi weekend majowy w Kole i powiecie kolskim. Jak będzie?