R E K L A M A
Częściowe zachmurzenie 7.6

Gmina Grzegorzew: wyniki wyborów na urząd Prezydenta RP

Autor: Redakcja e-kolo 19 Maj 2025 przeczytasz w ok. 2 min.
Gmina Grzegorzew: wyniki wyborów na urząd Prezydenta RP
© depositphoto.com
(0) | Czytano:
75 razy | przeczytasz w ok. 2 min.

18 maja 2025 roku w Polsce odbyły się wybory na urząd Prezydenta. Mieszkańcy Gminy Grzegorzew, jak i całego kraju, mieli okazję wyrazić swoje poglądy na temat przyszłości politycznej. Poniżej przedstawiamy wyniki z Gminy Grzegorzew.

R E K L A M A
0
Czytano:
75 razy
Udostępnij

Liczba wydanych kart do głosowania

W Gminie Grzegorzew obwodowe komisje wyborcze otrzymały łącznie 4 204 kart do głosowania. Po zakończeniu głosowania z urny wyjęto 2 620 kart, z czego 2 619 z nich okazały się ważne, a tylko 1 karta została uznana za nieważną z powodu braku odpowiednich pieczęci wydanych przez obwodową komisję. Dodatkowo, z 2 620 oddanych głosów, 11 zostało sklasyfikowanych jako nieważne. Powody to m.in. postawienie znaku 'X' obok nazwiska więcej niż jednego kandydata oraz brak zaznaczenia żadnego kandydata.

Frekwencja wyborcza

W Gminie Grzegorzew do głosowania uprawnionych było 4 271 wyborców. Faktycznie swoje głosy oddało 2 620 osób, co daje nam frekwencję na poziomie 61,32%. Tak wysoka frekwencja świadczy o dużym zaangażowaniu mieszkańców w wybory i ich determinacji w wyborze nowego prezydenta.

Rozkład głosów na kandydatów

W wyniku głosowania na poszczególnych kandydatów w Gminie Grzegorzew rozkład głosów prezentuje się następująco:

  • NAWROCKI Karol Tadeusz – 1 127 głosów (43,21%)
  • TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz – 472 głosów (18,10%)
  • MENTZEN Sławomir Jerzy – 465 głosów (17,83%)
  • BRAUN Grzegorz Michał – 175 głosów (6,71%)
  • BIEJAT Magdalena Agnieszka – 97 głosów (3,72%)
  • HOŁOWNIA Szymon Franciszek – 85 głosów (3,26%)
  • ZANDBERG Adrian Tadeusz – 81 głosów (3,11%)
  • JAKUBIAK Marek – 30 głosów (1,15%)
  • STANOWSKI Krzysztof Jakub – 26 głosów (1,00%)
  • BARTOSZEWICZ Artur – 17 głosów (0,65%)
  • SENYSZYN Joanna – 17 głosów (0,65%)
  • MACIAK Maciej – 14 głosów (0,54%)
  • WOCH Marek Marian – 2 głosów (0,08%)

Oceń artykuł

0%
0%
0%
0%
0%
0%
Oddanych głosów: 0
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP