Lekki deszcz 13.3

Skąd się biorą lęki u psów i nietypowe zachowania kotów? Naucz się to rozumieć - zostań behawiorystą!

Autor: partner 11 Lipiec 2025 przeczytasz w ok. 3 min.
MATERIAŁ SPONSOROWANY
Skąd się biorą lęki u psów i nietypowe zachowania kotów? Naucz się to rozumieć - zostań behawiorystą!
© partner
(0) | Czytano:
485 razy | przeczytasz w ok. 3 min.

Zastanawiasz się, dlaczego niektóre psy mają lęk separacyjny, a koty reaguje agresją na inne zwierzęta? W takich sytuacjach pomaga behawiorysta – odczytuje zachowanie pupila, tłumaczy jego przyczyny opiekunowi i wdraża ćwiczenia posłuszeństwa, by skorygować niepożądane reakcje. Interesuje Cię taki zawód? Czytaj dalej i sprawdź, jak pomagać zwierzętom w profesjonalny sposób!

R E K L A M A
0
Czytano:
485 razy
Udostępnij

Zawód z misją – kim jest behawiorysta zwierząt?

Behawiorysta w swojej pracy analizuje zachowania zwierząt i pomaga im w przezwyciężeniu stresów, lęków oraz powrocie do równowagi emocjonalnej. Umie współpracować zarówno z psem, który nie potrafi sam zostać w domu, jak i z kotem mającym problem z oswojeniem się po przeprowadzce. Specjalista z zakresu behawiorystyki próbuje przede wszystkim rozpoznać źródła tych problemów i opracowuje indywidualny plan działania polegający na systematycznych ćwiczeniach z pupilem.

Ten zawód to doskonała ścieżka kariery dla osób, które kochają zwierzęta i chcą realnie wpływać na poprawę ich dobrostanu. Co więcej, aby rozpocząć pracę jako behawiorysta, nie trzeba być magistrem weterynarii! Start w tej branży umożliwiają studia podyplomowe.

Chcesz pracować ze zwierzętami? Zacznij od studiów podyplomowych

Jeśli chcesz zrozumieć psychikę zwierząt oraz masz w sobie dużo empatii i cierpliwości, wybierz studia podyplomowe z behawiorystyki. W ciągu dwóch semestrów nauki:

  • zdobędziesz wiedzę z zakresu etologii i psychologii zwierząt,
  • nauczysz się rozpoznawać i diagnozować zaburzenia zachowania u psów, kotów, ptaków i gryzoni,
  • opanujesz techniki pracy z opiekunami zwierząt,
  • poznasz podstawy weterynarii i skuteczne metody szkoleniowe.

Ponadto behawiorystyka to kierunek, który daje nie tylko satysfakcję z pomagania zwierzętom, ale też szerokie możliwości zawodowe. Po ukończeniu studiów możesz:

  • prowadzić własną praktykę jako behawiorysta,
  • pracować w schroniskach, fundacjach, klinikach weterynaryjnych,
  • współpracować z ośrodkami szkoleniowymi dla zwierząt,
  • edukować opiekunów i prowadzić warsztaty.

Chcesz poznać opinie o studiach w uczelni z 20-letnim doświadczeniem? Wejdź na https://gazetaolsztynska.pl/1183574,Opinie-o-WSKZ-co-mowia-studenci-i-instytucje-o-tej-uczelni.html.

Gdzie studiować behawiorystykę?

Studia z behawiorystyki zwierząt proponuje Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego, uczelnia oferująca kierunki podyplomowe online. Dzięki platformie e-learningowej nauka odbywa się w rytmie dopasowanym do Twojego stylu życia. Uczysz się o najdogodniejszej dla Ciebie porze dnia, także w weekendy. Chcesz wiedzieć, czy w WSKZ trwa nabór? Wystarczy, że wejdziesz na stronę studia-online.pl i sprawdzisz ten kierunek. Jeśli przy jego nazwie znajduje się informacja o otwartej rekrutacji – możesz zapisać się od razu.

Jeśli behawiorystyka to nie Twoja droga… poznaj muzykoterapię

Behawiorystyka zwierząt to fascynujący kierunek dla osób, które chcą poprawiać komfort życia czworonogów. Ale jeśli czujesz, że lepiej odnajdziesz się w pomaganiu innym ludziom, sprawdź studia z muzykoterapii. Muzykoterapia uczy, jak dźwięk i rytm oddziałują na emocje, łagodzą stres i wspierają leczenie różnych stanów i zaburzeń psychicznych. Studia na tym kierunku również możesz realizować podyplomowo w WSKZ. Sprawdź na studia-online.pl czy to coś dla Ciebie!

Oceń artykuł

0%
0%
0%
0%
0%
0%
Oddanych głosów: 0
>