(4)
Bezchmurnie 16.5
REKLAMA

Pojemniki na odzież nadal niszczone

Autor: 10 Sierpień 2011 przeczytasz w minutę
Pojemniki na odzież nadal niszczone
©
(4) | Czytano:
13,658 razy | przeczytasz w minutę

Kilka dobrych lat jak w wielu punktach w Polsce ustawione są tzw. pojemniki na odzież. Kiedyś może faktycznie spełniały swoją rolę i faktycznie odzież, którą wrzucali tam mieszkańcy trafiała do potrzebujących.

R E K L A M A
4
Czytano:
13,658 razy
Udostępnij
Obecnie pojemniki służą bardziej jako "worek treningowy" dla młodzieży, niż miejsce pomocy. Za każdym razem, gdy są naprawiane- po kilku dniach brakuje kłódek, zawiasów, drzwiczek. Niekiedy gdy pojemnik jest pełny ubrań wandale (bo tak ich można nazwać) wrzucają śmieci organiczne, lub wrzucają otwarte butelki z napojami niszcząc tym samym zawartość.

Na zdjęciu widzimy pojemnik przy ulicy Kolejowej, którego stanu nie trzeba opisywać. Podobnie wyglądają inne pojemniki. Wandalizm, czy głupota? na to pytanie niech każdy z nas odpowie sobie sam.

Oceń artykuł

0%
0%
0%
0%
0%
0%
Oddanych głosów: 0
Komentarze (4)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
Gość · 25 Wrzesień 2014
Caritas tak bo są legalne i opłacone, EcoTextil nie bo to partyzantka i śmianie się wszystkim w nos. I to by było na tyle. Dobranoc Państwu. Mówię, jak jest.
~al · 10 Sierpień 2011
Większość odzieży, którą wrzucamy do pojemników oznaczonych logo PCK, nigdy nie trafi do żadnej organizacji charytatywnej. Przejmie ją prywatna firma, która posegreguje i sprzeda ubrania, wpłacając tylko część pieniędzy na PCK. Czy pamiętacie kontenery na odzież używaną z logo Polskiego Czerwonego Krzyża ustawiane na Waszych osiedlach? Zbieraniem rzeczy zajmowała się firma Wtórpol, która zarobiła na tym krocie.
~Mieszkaniec · 10 Sierpień 2011
Pojemnik na odzież stojący na oś.Kolejowa został popsuty przez pracowników opróżniających ten pojemnik. Pewnego razu nie mogli otworzyć kłódki. Walili młotkiem w zamknięcie aż puściła śruba, powyjmowali odzież i odjechali. Rozwalone drzwi zakręciłem drutem ale osoby bezdomne lub im podobne odkręcali drut i wyjmowali odzież.Pewnego dnia gdy firma zajmująca się opróżnianiem pojemnika przyjechała zwróciłem im uwagę że to pracownicy tej firmy popsuli zamykanie to dostałem odpowiedż że to nie oni a w firmie jest dużo pracowników , którzy tu wybierają odzież.
~BbK · 10 Sierpień 2011
czy te rzeczy trafaiaja do potrzebujących? czy nie jest tak ze \"unicef\" dostaje tylko piniadze za umieszczenie swojego loga? czy te rzeczy nie trafiają na rynek wtórny?
>