Autor: 06 Luty 2012 przeczytasz w ok. 2 min.
©
(2) | Czytano:
5,028 razy | przeczytasz w ok. 2 min.

Od dwóch zwycięstw nad AZS Politechnika Poznań rozpoczęli rozgrywki w lidze seniorów zawodnicy MOSiR Koło. Mecze rozegrano 04 – 05 lutego 2012 w kolskiej hali MOSiR. Oba mecze na swoją korzyść rozstrzygnęli kolanie, pierwszy:19:5, drugi 15:13. Widzów ponad 200.

2
5,028 razy
Z O B A C ZK O N I E C Z N I E
Nocna akcja gaśnicza w centrum Koła
W sobotnim meczu kolanie dominowali na boisku od pierwszej do ostatniej minuty spotkania, wygrywając je zdecydowanie 19 : 5 (do przerwy 12:0). Celnymi rzutami z dystansu popisywali się Adam Doroszuk oraz Łukasz Karpiuk a wśród dziewcząt Dorota Szkalska. Pozostali zawodnicy naszego zespołu również zagrali doskonale w ataku oraz w obronie, stąd tak wysokie zwycięstwo.

Niedzielne spotkanie miało zupełnie inny przebieg. Od początku trwała wyrównana walka „kosz za kosz”.W pierwszych trzydziestu minutach żaden z zespołów nie był w stanie wypracować sobie znacznej przewagi punktowej, na przerwę zespoły schodziły przy jednopunktowym prowadzeniu zawodników MOSiR-u 8:7. początek drugiej połowy należał do korfballistów z Koła, którzy w 45 minucie spotkania prowadzili 13:9. I wtedy do odrabiania strat zabrali się zawodnicy z Poznania, po celnych rzutach Łukasza Włocha i Kamila Musiała doprowadzili do wyniku 13:11. jednak naszym korfballistom udało się do końca spotkania utrzymać dwupunktowe prowadzenie i zakończyli mecz zwycięsko 15:13.

– Przed zawodnikami MOSiR Koło teraz cztery wyjazdowe spotkania z AZS Wrocław i MEGASPORT Warszawa, a w kwietniu zagrają w Kole z AKK Warszawa. Mamy nadzieję, że młodym kolskim korfballistom uda się utrzymać dobrą passę do końca rozgrywek ligowych –powiedział trener kolskich korfbalistów Waldemar Pietrzak.

SKŁAD MOSIR KOŁO (w nawiasach ilość zdobytych koszy): Agnieszka Pietrzak, Ilona Goryszewska, Dorota Szkalska (9), Magdalena Kaczmarek (2), Klaudia Majchrzak, Michalina Kawka, Adrianna Belka, Adam Doroszuk (11), Łukasz Karpiuk (7), Grzegorz Hładun (4), Kacper Nowak (1), Maciej Kołodziejski, Mateusz Pawłowski.