sim
marzena pilarska
Wiadomości Miasto Koło Duchowo i prewencyjnie

Duchowo i prewencyjnie

24-03-2010 15:55 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 4,000 | Komentarzy: 1
Duchowo i prewencyjnie
Foto:
zacisze
Duchowo i prewencyjnie, tak można określić rekolekcje wielkopostne jakie odbywają się w kolskiej Farze. To już tradycja, że kapelan kolskich policjantów zaprasza funkcjonariuszy Zespołu ds. Nieletnich i Patologii do odbywania spotkań z dziećmi, młodzieżą i ich rodzicami w trakcie rekolekcji.
Proboszcz kolskiej Fary ks. Józef Wronkiewicz, który jednocześnie pełni funkcje kapelana kolskich policjantów od kilku już lat pielęgnuje tradycje związaną z zapraszaniem policjantów na spotkania z wiernymi w trakcie odbywających się rekolekcji wielkopostnych.

Dla zajmujących się działalnością prewencyjną policjantów z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii to doskonała okazja aby w tak dużym gronie przekazać szereg ważnych informacji. Tematyka spotkań uzależniona jest oczywiście od grup wiekowych uczestników. Najmłodsi mają okazję poznać pracę i zadania mundurowych, oswoić się z ich widokiem i wiedzieć, że zawsze mogą prosić policjantów o pomoc. Dla trochę starszych przykłady i przestrogi związane z zagrożeniami wynikającymi z nieostrożnego korzystania z Internetu. Gimnazjaliści i młodzież kolejny raz posłuchali porcji wiedzy o nagannych skutkach zachowań związanych z różnego rodzaju przemocą, a także możliwościami unikania zagrożeń dnia codziennego. Zarówno uczestnicy tych spotkań jak i policjanci wyrażają swoje zadowolenie z takiej formy prewencyjnego przekazu. Księdzu kapelanowi serdecznie dziękujemy za zaproszenie oraz krzewienie wśród swoich wiernych wiktymologicznej wiedzy. W końcu kwestie związane z bezpieczeństwem winny być bliskie nam wszystkim.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kole
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (1)
~ike 24-03-2010 19:35
prewencyjnie.... czy to znaczy, że nieważne czy Bóg istnieje czy też nie, ale na wszelki wypadek lepiej uczęszczać na rekolekcje
| Zgłoś do usunięcia