sim
Artbud
Wiadomości Miasto Koło Droga Krzyżowa w Kole

Droga Krzyżowa w Kole

27-03-2010 10:45 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,809 | Komentarzy: 0
Droga Krzyżowa w Kole
Foto:
zacisze
Piękna słoneczna pogoda i ciepło sprawiło, że po raz dziesiąty z kolei około 2000 wiernych wzięło udział w nabożeństwie drogi krzyżowej, której przemarsz rozpoczął się sprzed kolskiej Fary i prowadził do kościoła Matki Boskiej Częstochowskiej na ulicy Blizna w Kole.
Drewniany krzyż był niesiony przez różne stany w tym przez ministrantów, osoby chore, kobiety, mężczyzn, dzieci, młodzież, nauczycieli, ojców, matki, asystę, siostry zakonne, kapłanów. Wierni zatrzymywali się na 14 stacjach drogi męczeństwa, gdzie słuchali rozważań dotyczących Roku Kapłańskiego, odmawiali krótką modlitwę, śpiewali pieśni w skupieniu i ciszy rozpamiętując Mękę Pana Jezusa. Drogę Krzyżową wzbogaciły w tym roku po raz pierwszy dzieci pod kierunkiem s. Natalii Jaroszewskiej. Przy każdej stacji dziecko prezentowało obraz ukazujący mękę Pana Jezusa, prace te wcześniej wykonały Bielanki pod kierunkiem siostry. W procesji udział wzięli także wierni z parafii św. Bogumiła na Płaszczyźnie. Głównym celebransem do VII stacji był proboszcz z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego ks. kanonik Józef Wronkiewicz, potem przewodnictwo objął proboszcz z Bliznej ks. Janusz Ogrodowczyk. Nad całością czuwał wikariusz z kolskiej fary ks. Maksymilian Skorek.
Na ostatnim odcinku drogi cierniowej przed kościołem Matki Boskiej Częstochowskiej na Bliznej proboszcz parafii ks. Janusz Ogrodowczyk podziękował wiernym za liczne uczestnictwo w nabożeństwie wielkopostnym, a służbom mundurowym za zabezpieczenie uroczystości. Na czas przemarszu ulice zostały zamknięte dla ruchu drogowego.

W roku przyszłym nastąpi zmiana i procesja wyruszy z kościoła na ulicy Bliznej do kolskiej Fary gdzie nastąpi zakończenie drogi krzyżowej.

Ciepła pogoda spowodowała, że wiernych w Drodze Krzyżowej uczestniczyło więcej niż w roku ubiegłym. Wzięli w niej udział całe rodziny, dziadkowie, rodzice i dzieci, a to cieszy każdego kapłana – powiedział ks. proboszcz Józef Wronkiewicz.
Michał Chojnacki

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!