sim
kwiaciarnia ewa
Wiadomości Sport Puchar Fair Play dla Polaków

Puchar Fair Play dla Polaków

07-04-2010 22:54 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,196 | Komentarzy: 0
Puchar Fair Play dla Polaków
Foto:
zacisze
Na miarę swoich możliwości spisali się polscy juniorzy na Turniejach Pucharu Świata U–16 i U–19, który rozegrany został w Holandii. Pierwsi zajęli 8 miejsce, a drudzy 10.
Jako pierwsi wystartowali juniorzy młodsi /na zdjęciu/ (U-16), którzy wzięli udział w Pucharze Świata Młodych Talentów w miejscowości Sohijdell. Niestety, nie powiodło się Polacy zajęli ostatnie 8 miejsce. – Najbardziej przeżyłem porażkę 9:6 z Reprezentacją Południowej Afryki, gdyż drużyna ta była w naszym zasięgu – powiedział trener Waldemar Pietrzak. Pozostałe porażki były wkalkulowane w start, ponieważ w imprezie brały udział zespoły zdecydowanie silniejsze od reprezentacji Polski o czym wskazywał ranking. Pozytywnym elementem startu Polaków było zdobycie Pucharu Fair Play za najczyściej grającego zespołu.

W dniach 1–4 kwietnia w Leek w Holandii odbył się Turniej Pucharu Świata Juniorów w którym udział wzięło 14 zespołów. Polska reprezentacja zajęła 10 miejsce. Apetyty przed startem były większe. Trener Pietrzak liczył na lepsze miejsce, niestety stało się inaczej. Minimalna porażka z Czechami 13:15 i Węgrami w dogrywce 12:13 przekreśliły te nadzieje.

– Zajęcie 10 miejsca ujmy nam nie przynosi, tym bardziej, że zespół jest młody i może w niezmienionym składzie wystartować w przyszłorocznym Turnieju. Pozytywem startu jest postawa najmłodszego zawodnika w zespole Kacpra Nowaka z Koła, który w klasyfikacji najlepszych zajął 4 miejsce zdobywając 15 koszy – zauważył trener polskiej ekipy.
mc
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!