sim
geberit produkcja
Wiadomości MKS Olimpia Koło Świetny występ Młodzików w Olimpia Cup

Świetny występ Młodzików w Olimpia Cup

05-02-2013 09:22 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 5,739 | Komentarzy: 1
Jubiler Euro Koło
Świetny występ Młodzików w Olimpia Cup
Foto:
W dniu 03.02 odbył się turniej halowy młodzików młodszych Olimpia Cup o puchar Burmistrza Miasta Koła. Trener Piotr Krzyżanowski podzielił nasz zespół na dwie drużyny Olimpia Koło I i Olimpia Koło II.
Chłopcy spisali się znakomicie Olimpia Koło I zajęła 2 miejsce, natomiast drugi zespół uplasował się na 8 pozycji wśród 10 zespołów. Wynik tym bardziej cieszy, że na turniej stawiły się takie zespoły jak : Widzew Łódź, KKS Kalisz, Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp, Astra Krotoszyn, ZKS Zagórów, Victoria Września, Pogoń Zduńska Wola i Górnik Kłodawa. Warto podkreślić, że kibice tego dnia nie zawiedli i licznie stawili się na hali przy ulicy Szkolnej, a cały turniej przebiegał w miłej i przyjaznej atmosferze. Na koniec turnieju nagrody wręczał Burmistrz Miasta Koła, V-ce prezes klubu, Skarbnik i zaproszony gość Pan Dariusz Brzostowski (były bramkarz m.in Groclinu Dyskobolia Grodzisk Wlkp). Najlepszym zawodnikiem turnieju został Jakub Szlaski (Widzew Łódź), najlepszym strzelcem Tobiasz Wujek ( ZKS Zagórów), i najlepszym bramkarzem wybrano Szymona Bartosika z Olimpii Koło I. Wszystkie zespoły otrzymały puchary oraz dyplomy, a zawodnicy i trenerzy nagrody upominki.

Wyniki Olimpii Koło I w grupie:
Olimpia Koło – Pogoń Zduńska Wola 1:2
Olimpia Koło – Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp 2:0
Olimpia Koło – Victoria Września 4:1
Olimpia Koło – KKS Kalisz 2:1

Wyniki Olimpii Koło II w grupie:
Olimpia Koło – ZKS Zagórów 1:5
Olimpia Koło – Widzew Łódź 0:4
Olimpia Koło – Górnik Kłodawa 0:0
Olimpia Koło – Astra Krotoszyn 1:3

Olimpia Koło I wyszła z grupy z pierwszego miejsca z 9 pkt, natomiast Olimpia Koło II zajęła 4 miejsce w grupie. W półfinale nasi zawodnicy po bardzo emocjonującym i trzymającym w napięciu meczu pokonali w rzutach karnych Astrę Krotoszyn 1:1 (k.4:3). W finale nasz zespół zagrał z faworytem turnieju Widzewem Łódź i niestety musiał uznać wyższość rywala przegrywając 0:4. Natomiast drugi zespół przegrał w meczu o 7 miejsce z Pogonią Zduńska Wola 0:3.

Tabela Końcowa:
1. Widzew Łódź
2. Olimpia Koło I
3.KKS Kalisz
4.Astra Krotoszyn
5. ZKS Zagórów
6. Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp
7. Pogoń Zduńska Wola
8. Olimpia Koło II
9. Victoria Września
10. Górnik Kłodawa

Skład Olimpii Koło I: Bartosik Szymon, Szurgot Klaudiusz, Górniak Kacper, Kowalski Jakub, Wawrzyniak Szymon, Ossowski Olaf, Kazimierski Sebastian, Fret Bartosz, Karbowy Patryk.

Skład Olimpii Koło II: Czarnecki Sebastian, Śniegowski Klaudiusz, Przybylski Michał, Maciejewski Szymon, Jankowski Dominik, Madaliński Kacper, Olejniczak Kamil, Szafrański Jan, Sujewicz Jakub.

Wypowiedź Trenera Piotra Krzyżanowskiego:
Jestem bardzo zadowolony z postawy chłopców zarówno z pierwszego zespołu jak i z drugiego. Uważam, że to bardzo duży sukces dla naszej drużyny zdobywając 2 miejsce w tak dobrze obsadzonym turnieju. Moi zawodnicy pokazali, że potrafią rywalizować z bardzo silnymi i uznanymi zespołami. Myślę, że dzięki takim turniejom możemy sprawdzić tak naprawdę jakie postępy poczyniliśmy i na co nas stać. Na wyróżnienie w obu zespołach zasługują bramkarze Szymon i Sebastian spisywali się bardzo dobrze, Szymek został przez trenerów wybrany najlepszym bramkarzem turnieju. Z pojedynczych osób wyróżnię Bartosza Freta, który do końca bił się o króla strzelców (zdobywając 6 bramek) i Jana Szafrańskiego, który był ,,motorem napędowym’’ drugiego zespołu. Cieszę się również, że tak wielu kibiców przyszło nas wspierać to na pewno dodało dużo sił chłopcom. Na koniec chciałbym w szczególności podziękować rodzicom i Jarosławowi Kawce, a także sponsorom i osobom bez których ten turniej by się nie odbył.
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (1)
~Anonim 05-02-2013 12:28
Tylko Widzew !!
| Zgłoś do usunięcia