sim
bricomarche
Wiadomości Na sygnale ul. PCK: Śmierć na miejscu

ul. PCK: Śmierć na miejscu

08-04-2013 10:48 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 32,666 | Komentarzy: 16
Tomasz Nowak
ul. PCK: Śmierć na miejscu
Foto:
zacisze
Dzisiaj po godzinie 10.00 doszło do śmiertelnego wypadku na ulicy PCK w Kole, obok marketu NETTO. Dokładne przyczyny wypadku bada Komenda Powiatowa Policji w Kole oraz Prokuratura.
Jak doszło do wypadku? rzecznik prasowy Komendy Policji udzielił nam informacji: Samochód ciężarowy TIR wyjeżdżał z miejsca wyładunku marketu NETTO przy ul. PCK w Kole, podczas manewru w niewyjaśnionych jeszcze okolicznościach zahaczył 66-letnią mieszkankę Kościelca, która poniosła śmierć na miejscu.

Aktualizacja 13.15
Jak poinformował nas rzecznik prasowy Komendy Policji - z relacji świadków wynika, że potrącona kobieta przechodziła przez jezdnię w miejscu do tego nie przeznaczonym. W chwili obecnej ustalane jest, czy kierowca pojazdu nie widział pieszej. Sprawą zajmuje się Prokuratura, która wyjaśni przyczyny wypadku.

Ulica PCK przy markecie NETTO jest już odblokowana.

Foto: F&A MEDIA
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (16)
~jarek 10-04-2013 14:42
Marcin się myli - w tym miejscu - myślę o ul. PCK - nie powinno być żadnego przystanku PKS, a tym bardziej dworca PKS i jeżeli burmistrz by tak zrobił to popełniłby błąd. Market, osiedle mieszkaniowe, ruchliwa ul. Toruńska, szkoła i młodzież udająca się do liceum, przychodnia lekarska i parametry tej ulicy - szerokość pasa drogowego uniemożliwiają coś takiego. Nie wydaje mi się, żeby w ogóle burmistrz czy miasto mogło cokolwiek tam lokować skoro jest to droga powiatowa to leży to po stronie starostwa, a nie miasta. Z tego, co wiem to burmistrz zaproponował PKS udostepnienie placu postojowego i manewrowego dla autobusów na terenie przy dworcu PKS, a na terenie miasta miałby być przystanki dla pasażerów. Myślę, że to byłoby dobre rozwiązanie, a ul. PCK należałoby uwolnić od autobusów i przeznaczyć tylko dla ruchu lokalnego i dostawczego.
| Zgłoś do usunięcia
~s 09-04-2013 22:12
no ale to nie jest wina kierowcy ze w takim miejscu gdzie jest malo placu i na srodku ulicy miasto zrobilo postuj PKs. tirem skrecajac mogl jechac maksymalnie 5 km/h nie wiem co ta kobitka chciala zrobic .za duz chyba gta czy cos.brak slow co sie w tym miescie wyprawia a BEDZIE JESZCZE GORZEJ !
| Zgłoś do usunięcia
~NANCY 09-04-2013 22:06
Ten wypadek,to rzeczywiście ogromna tragedia,zupełnie niepotrzebna śmierć!Szczególnie,że stało się to na oczach Męża... Pani,która zginęła to nie staruszka, bardzo energiczna i bystra osoba-znałam ją osobiście i przeskoczyła by niejedną młodą osobę!.Zapewne wielki Tir miał mało miejsca manewru,ale to nie usprawiedliwia całej sytuacji.Tam jest naprawdę bardzo niebezpiecznie,zważywszy na przystanek autobusowy.Osobiście nie robię zakupów w tym sklepie ze względu na mało miejsc do parkowania aut.
| Zgłoś do usunięcia
~s 09-04-2013 21:57
wszyscy tacy madrale .to sobie kur... wsiadzcie za kierownice takiego dafa i sprobujcie wymanewrowac do takiego sklepu jak upier..la go w centrrum zadupia ze w godz szczytu nie idzie osobowka wykrecic.a dla niewtajemniczonych to jak kreci tirem to jest moment ze ma tak zwane martwe pole wiec nie widzial kobity i tyle.mogla chodnikem chodzic
| Zgłoś do usunięcia
~J.... 09-04-2013 19:32
Niebawem to dojdzie do tragedii koło szkoły,taki ruch?,dzieci przechodzą przez ulice Toruńską,dziwię się że tam nie ma świateł?Będą...,jak kogoś też zabije auto....
| Zgłoś do usunięcia
~akri 09-04-2013 17:52
Panie wojewodo.Pieniądze za plac Pan wziął,ale o bezpieczeństwie pieszych to Pan już nie myśli.Niech Pan sobie zrobi kilka razy wycieczkę od ulicy Tuwima do sklepu NETTO /do samych drzwi sklepu/.Nie musi Pan chodzić na aerobik,bo tu tyle slalomów między samochodami trzeba zrobić.A oczy to naokoło głowy trzeba mieć.
| Zgłoś do usunięcia
~marcin 09-04-2013 16:34
Nie wiem jak można myśleć samochód ciężarowy jest wstanie załadować na naczepę 24tony produktu i ma do dostarczenia towar kilka sklepów.Niech pani Ania pomyśli ile małych aut by przyjeżdżało do tego marketu i co się stanie jak zablokują dojazd do marketu.I ile by kosztowało Netto zatrudnienie kolejnych przewozników, tu kłaniają się liczby lepiej zapłacić za ciężarówkę 24ton.A wypadek za pewne był na skutek nie ostrożności starszej pani która przechodziła w niedozwolonym miejscu co tak naprawdę zdarza się nagminnie.Także winny jest kierowca bo nie był zbyt ostrożny.A to skrzyżowanie to jakiś debil wymyślił.Należy spytać Burmistrza Miasta Koła dlaczego nie są wstanie razem z PKS Konin wybudować przystanku na wolnym miejscu koło Netto jest tam wystarczająco dużo miejsca by to zrobić jedynie nasi radni wolą się zajmować pierdoła......i niż czymś pożytecznym dla naszego miasta.Pozdr.mieszkaniec Koła. Do pracy panowie radni czas wam biegnie a i tak po was przyjdą inni co będą powtarzać to co nasz ukochany rząd powtarza>POSPRZĄTAMY PO POZOSTAŁYCH I DOPIERO WTEDY BĘDZIEMY ROZWIJAĆ NASZE PIĘKNE WSPANIAŁE MIASTO KOŁO< HA HA HA HA
| Zgłoś do usunięcia
~bobek 09-04-2013 14:12
po co nam to spierd....... NETTO !!!!!
| Zgłoś do usunięcia
~anka 09-04-2013 00:16
no właśnie powinno zostać tam wprowadzone ograniczenie ruchu pojazdów ciężarowych - przecież towar do Netto można dostarczać mniejszymi samochodami dostawczymi, a po drugie naprawdę błędem było dopuszczenie do funkcjonowania na ul. PCK faktycznego dworca PKS podczas gdy nie ma żadnych warunków do tego: ulica wąska, umożliwiono ruch po niej innym pojazdom, a wyjazd na ul. Toruńska tez nie jest bezpieczny. Dziwię się bardzo tej decyzji starosty, a ponadto dziwię się, że w pobliżu jest Sanepid i straż pożarna i do tej pory nie zaprotestowały przeciwko tej sytuacji. W innych sytuacjach np. przy rozpoczynaniu działalności to są pierwsi do kontroli i zgłaszania swoich uwag, a tu ich zabrakło. Nie wiem jak z policją, ale może nie było zgłoszeń o zagrożeniu i dlatego do tej pory nie reagowała.
| Zgłoś do usunięcia
~Swoje zdanie 08-04-2013 19:10
Jeszcze trochę to dojdzie do tragedii na skrzyżowaniu PCK-Toruńska. Panie Starosto ile można oszczędzać na bezpieczeństwie. Zróbcie tam światła bo ten lewo skręt z Toruńskiej w prawo jest zwykłą prowizorką.
| Zgłoś do usunięcia
~anieważne 08-04-2013 17:28
Miejsce niebezpieczne wg mnie. Ja sie kilka razy oglądam wokól siebie zanim wejdę do tego sklepu.. Może od ulicy Toruńskiej lepiej ale od PCK to strach iśc.
| Zgłoś do usunięcia
~ania 08-04-2013 16:35
kolo to wies na calego
| Zgłoś do usunięcia
~marek 08-04-2013 15:49
Decyzje w sprawie rozwiązań komunikacyjnych na drogach publicznych wydaje organ zarządzający ruchem czyli starosta kolski, ponadto ul. PCK i ul. Toruńska są drogami powiatowymi, a decyzję o sprzedaży poznańskiej firmie deweloperskiej nieruchomości po dworcu PKS w Kole podjął wojewoda wielkopolski ponieważ PKS w Kole był własnością Skarbu Państwa i pieniądze w kwocie 4 mln zł za sprzedaż tej nieruchomości wpłynęły do budżetu wojewody wielkopolskiego. Po sprzedaży przez wojewodę tej nieruchomości starosta kolski podjął decyzję o włączeniu do ruchu odcinka ul. PCK od ul. Tuwima do ul. Toruńskiej, gdyż wtedy gdy funkcjonował tam dworzec PKS odcinek ten był wyłączony z ruchu i mogły tylko po nim się poruszać autobusy PKS.
| Zgłoś do usunięcia
~Feliks 08-04-2013 14:14
Ciekawe kto dał zgodę na tak genialne rozwiązania komunikacyjne w tym miejscu - pseudo skrzyżowanie z wysepką na Toruńskiej, market w samym centrum Koła bez pomyślunku o zagospodarowaniu terenów sąsiednich. Pytanie - gdzie ten TIR wyjeżdżał w kierunku Toruńskiej - nie obowiązuje tam żadne ograniczenie tonażowe? Może musiała się tam stać tragedia żeby wreszcie ktoś się temu wszystkiemu przyjrzał.
| Zgłoś do usunięcia
~Roman 08-04-2013 11:30
Auta wyjeżdżające z marketu, przystanki autobusowe i ruch samochodowy pomiędzy Tuwima,a Toruńską.Brakuje tam jeżdże lądowiska dla helikopterów.
| Zgłoś do usunięcia
~[*] 08-04-2013 11:19
"Nie mamy tu miasta trwałego, ale tego przyszłego czekamy." [*]
| Zgłoś do usunięcia