sim
Artbud
Wiadomości Korfball Co w korfballu piszczy? wywiad z trenerem

Co w korfballu piszczy? wywiad z trenerem

09-04-2013 14:09 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,977 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
Co w korfballu piszczy? wywiad z trenerem
Foto:
Jak wygląda obecnie skład kolskiej drużyny i jakie plany ma wobec nich trener Waldemar Pietrzak? Postanowiliśmy zadać kilka pytań Panu Waldemarowi, a wynik rozmowy możecie przeczytać poniżej.
Co nowego, czym można się pochwalić wydarzyło się w kolskiej drużynie korfballu?

W bieżącym roku Uczniowski Klub Sportowy „Maratończyk” świętuje dwudziestolecie. swojego istnienia. Obchody naszego jubileuszu rozpoczęliśmy 3 marca Klubowym Pokazem Korfballu „Maratończycy na parkiet”, który odbył się na kolskiej hali MOSiR. W pokazie mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności sportowych wszyscy zawodnicy naszego klubu a jest ich w chwili obecnej ponad dziewięćdziesięciu.

Czy po odejściu kilku zawodników do drużyn seniorskich odczuł pan spadek poziomu gry zespołu, czy wręcz przeciwnie?

Po zakończeniu ubiegłego sezonu rozgrywkowego z naszego klubu odeszło 8 zawodników, cztery dziewczęta i czterech chłopców a więc praktycznie cały podstawowy skład. Trudno więc nie odczuć spadku poziomu gry. Na szczęście następcy solidnie przykładają się do treningów i robią stałe postępy. Nie pozwalają one jeszcze na rozgrywki na poziomie seniorskim (a uczestniczyliśmy w takich przez ostatnie cztery sezony), ale jeśli chodzi o nasze starty w kategorii juniorów starszych – to nadal jesteśmy jednym z najlepszych zespołów w Polsce.


Maratończyk Koło to kilka grup wiekowych, czy korfball nadal cieszy się popularnością wśród najmłodszych?

Zdecydowanie tak, w ciągu ostatniego pół roku praktycznie podwoiliśmy liczbę zawodników trenujących w klubie. Na chwilę obecną jest ich ponad 90. prowadzimy w klubie zajęcia dla czterech grup wiekowych: dzieci starsze i młodsze, młodzicy, juniorzy młodsi i juniorzy starsi. Szczególnie cieszy nas duża liczba najmłodszych adeptów korfballu których mamy w klubie 35.


Jakie plany ma pana zespół na najbliższy czas?

Jeśli chodzi o klub to w najbliższym czasie czeka nas wiele imprez sportowych. Już 13 kwietnia jedziemy do Konstancina na turniej finałowy Mistrzostw Polski Juniorów Starszych i mamy nadzieję na zdobycie medalu w tej kategorii wiekowej. 20 kwietnia wspólnie z MOSiR Koło i Malinową Mambą organizujemy Ogólnopolski Turniej Korfballu dla dzieci na który serdecznie zapraszamy wszystkich naszych kibiców. Turniej dla najmłodszych odbędzie się w godzinach 9.30 – 13.30 a bezpośrednio po jego zakończeniu odbędzie Finał Mistrzostw Polski Młodzików – wszystko to na naszej hali MOSiR. 27 kwietnia czeka nas wyjazd do Bydgoszczy na finały Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. A w połowie maja około 50 zawodników naszego klubu wyjeżdża do Konstancina na ogólnopolski turniej korfballu na trawie . Są jeszcze plany związane z reprezentacją polski juniorów, która dzięki znacznej dotacji Ministerstwa Sportu ma zapewnione właściwe warunki przygotowań do przyszłorocznych Młodzieżowych Mistrzostw Europy, które odbędą się w Turcji – a porzecież trzon juniorskiej kadry Polski stanowią zawodnicy Maratończyka.


Co się dzieje w chwili obecnej z wychowankami klubu, którzy opuścili w ostatnich latach zespół?

Na szczęście wszyscy wychowankowie klubu, którzy zdali maturę i kontynuują swoją edukację na studiach mają również możliwość kontynuowania swojej kariery sportowej: Edyta Pawlak, Agnieszka Pietrzak i Magdalena Kaczmarek grają w Politechnice Poznań; Ilona Goryszewska, Dorota Szkalska i Kacper Nowak są aktualnie zawodnikami AZS Balluf Wrocław a Grzegorz Hładun i Adam Doroszuk, którzy przez cztery sezony reprezentowali nas w rozgrywkach seniorski grają aktualnie w MegaSports Warszawa.

Dziękujemy za rozmowę
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!