sim
geberit
Wiadomości Powiat Kolski Bezpieczna Szkoła w Powierciu

Bezpieczna Szkoła w Powierciu

14-04-2010 07:44 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,866 | Komentarzy: 0
Bezpieczna Szkoła w Powierciu
Foto:
zacisze
Działania w ramach programu „Bezpieczna Szkoła” prowadzone są przez policjantów prewencji na bieżąco. Tym razem jeden z członków Zespołu ds. Nieletnich i Patologii kolskiej jednostki złożył wizytę u uczniów V i VI klas Szkoły Podstawowej w Powierciu.
„Bezpieczna Szkoła” to program prewencyjny prowadzony przez kolskich policjantów od wielu lat. Jego aktywność i założenia pomimo upływu czasu pozostają zawsze aktualne. Tym razem na zaproszenie dyrekcji i grona pedagogicznego jeden z członków Zespołu ds. Nieletnich i Patologii odbył spotkania z uczniami klas V i VI Szkoły Podstawowej w Powierciu.

Tematyka takich spotkań jest zawsze dostosowana do przedziału wiekowego uczniów z którymi spotykają się funkcjonariusze. W tym przypadku motywem przewodnim był okres wkraczania uczniów w wiek, w którym ich negatywne zachowania będą podlegać przepisom ustawy o Postępowaniu w Sprawach Nieletnich. Wśród tematów znalazły się też informacje o negatywnych skutkach eksperymentowania młodych ludzi z alkoholem czy narkotykami. Zachowania takie oprócz niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia bardzo często są podstawą do wkraczania młodych ludzi na drogę prowadzącą do przestępstwa.

Finał szkolnego spotkania to oczywiście pamiątkowe wspólne zdjęcie oraz możliwość poznania od wewnątrz policyjnego radiowozu nie wykluczając włączenia sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Dyrekcji szkoły i nauczycielom dziękujemy za zaproszenie a uczniom życzymy powodzenia w nauce.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kole
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!