sim
Artbud
Wiadomości Korfball Juniorzy Starsi Wicemistrzami Polski

Juniorzy Starsi Wicemistrzami Polski

14-04-2013 10:36 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,995 | Komentarzy: 1
Juniorzy Starsi Wicemistrzami Polski
Foto:
zacisze
W minioną sobotę na hali GOSiR w Konstancinie – Jeziornej rozegrany został turniej finałowy Mistrzostw Polski Juniorów Starszych w Korfballu z udziałem czterech zespołów: Hetmana I Sosnówka, Cirkusa Konstancin, Maratończyka Koło i Hetmana II Sosnówka. Po niezbyt udanym początku sezonu i dwóch porażkach w pierwszej fazie rozgrywek ligowych kolanie jechali na ten turniej z sześciopunktową stratą do pierwszego zespołu Hetmana Sosnówki, trudno się było spodziewać, że ten doświadczony zespół da sobie odebrać złoty medal. Tak więc pozostawała walka o srebro.
Nasi korfballiści rozegrali doskonały turniej – wygrali wszystkie mecze, z Cirkusem Konstancin 9:6 z Hetmanem II Sosnówka 5:3 i wreszcie z zespołem Hetman I Sosnówka 10:8. Szczególnie dramatyczny przebieg miał ostatni turniejowy mecz pomiędzy Maratończykiem Koło a pierwszym zespołem z Sosnówki. Początek spotkania to dominacja Hetmana, który po ośmiu minutach gry prowadził już 3:0. Kolanie jednak pokazali charakter i zaczęli stopniowo odrabiać straty, do przerwy przegrywali już tylko 3:4. Druga połowa spotkania to już dominacja Maratończyków, którzy z minuty na minutę grali skuteczniej w ataku i bardzo uważnie w obronie – wynik końcowy 10:8 dla kolan.

„Szkoda zgubionych wcześniej punktów bo byłoby złoto, ale cóż cieszymy się z kolejnego – już 21 medalu Mistrzostw Polski w dorobku klubu. Po ubiegłorocznym odejściu wielu podstawowych zawodników do klubów seniorskich udało nam się zbudować po raz kolejny silny zespół. Szczególnie ważne jest to, że w przyszłorocznych rozgrywkach zagramy praktycznie w niezmienionym składzie, więc może uda się odzyskać tytuł mistrzowski. Cieszę się z postawy swoich zawodników, dziękuję za walkę na boisku i postawę fair-play” – powiedział trener Waldemar Pietrzak
Skład Maratończyka Koło: Klaudia Majchrzak, Adrianna Belka, Paulina Sarniak, Michalina Kawka, Natalia Kucal, Olga Paluszkiewicz, Lidia Boniewicz, Mateusz Pawłowski, Igor Pawlak, Artur Smolarkiewicz, Kamil Musialiński, Adrian Łukasik, Jakub Żurawski, Kamil Przybylski, Konrad Myślewski.

Końcowa kolejność turnieju finałowego Mistrzostw Polski Juniorów Starszych w Korfballu:
1. Hetman I Sosnówka
2. Maratończyk Koło
3. Hetman II Sosnówka
4. Cirkus Konstancin
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (1)
~ala 15-04-2013 11:08
Cieszymy sie bardzo,dziekujemy za godne reprezentowanie naszego miasta
| Zgłoś do usunięcia