sim
Artbud
Wiadomości Miasto Koło Miejsce parkingowe - jak wjechać?

Miejsce parkingowe - jak wjechać?

09-05-2013 09:00 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 24,608 | Komentarzy: 17
Miejsce parkingowe - jak wjechać?
Foto:
zacisze
Gdy otrzymaliśmy od naszego czytelnika zdjęcia uprzywilejowanego miejsca parkingowego dla osób niepełnosprawnych, sami szukaliśmy możliwości zaparkowania tam pojazdu. Miejsce to znajduje się przy ulicy Powstańców Wielkopolskich w Kole.
Jak widać na załączonym zdjęciu na parkingu dla mieszkańców pobliskiego bloku zostało stworzone miejsce przeznaczone dla osób niepełnosprawnych, lecz jest jeden problem- jak na nie wjechać? Cytując czytelnika, który nadesłał zdjęcie "Jak widać, trzeba było dużego wyczucia, żeby tak umiejscowić miejsce parkingowe, ale chyba dla śmigłowca, lądującego z góry."

Administracja stworzyła podjazd do tego miejsca po chodniku znajdującym się po prawej stronie (na zdjęciu), jednak mimo wszystko gdy ktoś zaparkuje na miejscu, gdzie widzimy samochód marki seat- parkowanie na miejscu dla osób niepełnosprawnych w sposób równoległy nie jest możliwe.

Z przodu lampa, znak z boku kosze na odpady, więc pozostaje lądowanie helikopterem. Administracja chciała dobrze, lecz nie zablokowała miejsca na bezpieczny wjazd.Na zdjęciu widać podjazd po chodniku do miejsca parkingowego.


Dziękujemy za zdjęcie i poruszenie sprawy przez naszego czytelnika.
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (17)
~kwiatek 09-05-2013 23:02
Przede wszystkim ten młody niepełnosprawny chłopak dla , którego sąsiedzi pomogli załatwić to miejsce tuż pod klatką już dawno tu nie mieszka bo musiał się wyprowadzić. A wszyscy mieszkańcy są bardzo zgodni i życzliwi i nikomu nie utrudniają życia. Ale teraz parkowanie pod klatką jest bezprawne.
| Zgłoś do usunięcia
~Mieszkaniec 09-05-2013 22:41
do Redakcji: Powtórzę jeszcze raz , zapraszam Państwa aby zobaczyć na własne oczy, jest dostęp , są namalowane dwie koperty. Tylko samochody parkują na pierwszej, blokując dostęp do miejsca parkingowego.W myśl przepisów ruchu drogowego zapewniony jest dostęp, lecz bezduszni ludzie go blokują. Nie wiem jak prościej mam to wytłumaczyć.
| Zgłoś do usunięcia
~redakcja 09-05-2013 22:31
Drogi ~Mieszkaniec, w tym artykule przedstawiony jest problem właśnie braku możliwości korzystania z miejsca parkingowego przez osoby niepełnosprawne, kierujące pojazdami samochodowymi. Zdjęcia ukazują, że miejsce jest stworzone, lecz nie zapewniono odpowiedniego dostępu do niego.
| Zgłoś do usunięcia
~sasiad 09-05-2013 22:29
gwóżdz albo śrubokręt rozwiąrze ten problem
| Zgłoś do usunięcia
~sasiad 09-05-2013 22:24
gwóżdż albo śrubokręt rozwiąrze ten problem
| Zgłoś do usunięcia
~Mieszkaniec 09-05-2013 22:04
Stawanie na kopercie to łamanie przepisów, zgodą spółdzielni wykonano podjazd pod klatke a człowiek parkujący nie jest zdrowy. Jest to młody człowiek który ma ogromne problemy z chodzeniem, dlatego prosił o podjazd pod klatkę ( domyślam się ). Ale oczywiście zawistni sąsiedzi zgłosili sprzeciw, administrator przyszykował nowe miejsce ale widać życzliwi sąsiedzi nadal utrudniają. Szkoda tylko że Panowie Redaktorzy nie spytają też drugiej strony, w tym przypadku osoby niepełnosprawnej.
| Zgłoś do usunięcia
~lokator 09-05-2013 21:08
człowiek ,który nadesłał to zdjęcie, bezprawnie jeżdzi po chodniku i , parkuje pod klatką na terenie zielonym przeznaczonym dla wszystkich nie jest osobą niepełnosprawną, ale wszystkich uważa za głupców,poza tym są wyznaczone miejsca do parkowania dla niepełnosprawnych i nikt nie robi cyrku ale on chce pod schody może więc skoro jemu- zdrowemu!!!- wolno wszyscy mieszkańcy bloku niech też tak parkują przecież w takim bloku na pewno ze dwadzieścia osób ma takie uprawnienia
| Zgłoś do usunięcia
~Mieszkaniec 09-05-2013 20:25
no choćby teraz wyglądam przez okno i od razu widzę o co chodzi. Na miejscu redakcji skupił bym sie na właścicielu auta które parkując na kopercie zablokowało dostęp niepełnosprawnej osobie a nie na administracji która moim zdaniem zahowała sie odpowiednio. Co do czytelnika który przesłał zdjęcie to proponował bym mu zapoznanie się z podstawami ruchu drogowego .
| Zgłoś do usunięcia
~Mieszkaniec 09-05-2013 20:22
Do Redakcji. Zapraszam Panów do zapoznania sie z prawdziwym stanem opisywanym wyżej.Otóż przed kopertą w miejscu gdzie jest zaparkowane auto również jest namalowana koperta co oznacza iż nie mozna na niej parkować. To samochód który na niej zaparkował złamał przepisy blokując dojazdu do miejsca dla niepełnosprawnych. Opieracie sie Panowie na zdjęciu przesłanym do redakcji lecz nie sprawdzacie jak wyglądają fakty. Czy tak zachowują sie wiarygodne media ? Jestem mieszkańcem bloku naprzeciwko i dokładnie znam tę sprawę , wieczorem na tej kopercie parkuja auta, rano koperta jest pusta. Zapraszam do zapoznania sie z faktami, bo na tym polega chyba dziennikarstwo. pozdrawiam
| Zgłoś do usunięcia
~SON 09-05-2013 14:24
Ten pan który uwaza ze jak był zagranica i wrócił , pracuje na czarno a bieże zasiłek z kraju na H i uwaza że jest ponad sąsaidami i to jemu należy sie parking na wyłączność stwarza sztuczny problem z niemożnoscia zaparkowania w tym miejscu.Dla chcącego nic trudnego!
| Zgłoś do usunięcia
~SON 09-05-2013 14:15
temu co nie potrafi wjechac i zaparkować na tym parkingu należy zabrac prawo jazdy!
| Zgłoś do usunięcia
~Tomasz 09-05-2013 13:06
Mnie ostatnio rozbawiły pasy i barierki obok garaży przy Polo Markecie jak się idzie na Dworzec PKP. Do dzisiaj nie rozumiem co one tam robią.
| Zgłoś do usunięcia
~Jacek 09-05-2013 11:46
zyjemy nie tylko dla siebie
| Zgłoś do usunięcia
~Jacek 09-05-2013 11:45
to co uważasz ze jedno miejsce załatwia wszystko na tylu mieszkańców ale ale jak moze sam kiedys bedziesz mila problemy zdrowotne moze zrozumiesz i bedziesz myślał troche mądrzej a nie tylko poprzez czubek wlasnego nosa
| Zgłoś do usunięcia
~Sonia 09-05-2013 10:57
Masakra :-( Chyba dla kogoś, kto rowerem jeździ :) Ewentualnie smartem :-)
| Zgłoś do usunięcia
~ktostaki 09-05-2013 09:39
jaki glupio madry? bardzo dobrze, ze pisza o takich rzeczach. Malo to jest miejsc gdzie stawiaja takie miejsca " na odwal sie"? tylko po co? trzeba pietnowac takie zachowania, bo wiadomo gdzie maja ludzi... widac to wlasnie po takich czynach.
| Zgłoś do usunięcia
~marko 09-05-2013 09:31
Jeśli chodzi o podjazd, to chciałbym wspomnieć, że pod pierwszą klatką na trawniku znajduje się również miejsce parkingowe dla osoby niepełnosprawnej. Więc uważam ten artykuł za głupio mądry.
| Zgłoś do usunięcia