sim
mycenter
Wiadomości Miasto Koło Zbiórka okularów dla Afryki

Zbiórka okularów dla Afryki

17-05-2013 22:25 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 7,335 | Komentarzy: 4
Jubiler Euro Koło
Zbiórka okularów dla Afryki
Foto:
Bardzo często zdarza się, że przechowujemy stare okulary na dnie szuflady, licząc że kiedyś się przydadzą. Najczęściej po pewnym czasie trafiają one na śmietnik. Oddając je pomożesz wielu osobom, które nie mogą bez nich normalnie funkcjonować.
Pomóż zobaczyć świat tym, którzy mają z tym problem. Nawet najtańsze okulary to wydatek przekraczający możliwości finansowe mieszkańców Afryki.

Fason czy wygląd okularów nie mają znaczenia. Potrzebne są okulary korekcyjne, zwłaszcza do czytania ale mogą być też okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV jak również same oprawki.

Zostało mało czasu. Okulary będą zbierane podczas Turnieju Charytatywnego w piłkę nożną organizowanego przez Malinową Mambę w dn. 18 i 19 maja na Stadionie Miejskim w Kole.

Teresa Brzoska i Grażyna Gołdych
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (4)
~Teresa 20-05-2013 13:23
Okulary można przynieść do Sekretariatu w Urzędzie Miasta ul Mickiewicza i Starostwa Powiatowego ul Sienkiewicza / na parterze punkt informacyjny/ tam są wystawione pojemniki w których można zostawić niepotrzebne okulary. Tylko do końca maja. Beacie dziękuję za podpowiedź. Pozdrawiam.
| Zgłoś do usunięcia
~Beata 20-05-2013 12:19
Podzwońcie po starszych zakładach optycznych (tych istniejących ponad 20,30 lat), często mają całe kartony niesprzedanych wiele lat temu oprawek czy magazyny szklanych, małych szkieł które nie nadają się do montażu we współczesnych oprawkach. Pracowałam w kilku optykach i wiem o czym mówię.
| Zgłoś do usunięcia
~Teresa 18-05-2013 22:32
Zbiórka okularów trwa do końca maja. Zbierane są w : Zespół Szkół nr 1 ul.Poniatowskiego 22 Gimnazjum nr 2 ul.Kolejowa 5 Gimnazjum nr 1 ul.Szkolna nr 1 Zespół Szkól Technicznych ul Kolejowa 11 Inne miejsca zbiórki okularów podam w poniedziałek.
| Zgłoś do usunięcia
~Sonia 18-05-2013 20:45
Fajna inicjatywa, ale dlaczego tak późno podana?
| Zgłoś do usunięcia